DYSKUSJE DOKTRYNALNE > LITERATURA... POKARM NA CZAS SŁUSZNY

JW Broadcasting - audycja z kwietnia 2016

(1/2) > >>

M:
JW Broadcasting—wersja uproszczona"Oglądamy to, żebyś ty nie musiał"
KWIECIEŃ 2016

Temat przewodni: "Spoglądaj za siebie, by się uczyć — patrzy przed siebie, by żyć"
Również w programie:
- poszerzanie relacji biblijnych przez Towarzystwo Strażnica o nowe szczegóły
- pseudonaukowcy zwerbowani do sekty opowiadają o swojej ignorancji i niewiedzy
- dwa zwiastuny filmów, które będą pojazywane jako "przedstawienia" na letnich kongresach
- zmuszanie dzieci do zwiedzania biurowców korporacji i mówienia przed kamerą jak bardzo im się podobało

Instrukcja: W kwadratowych nawiasach np. [05:10] podano minutę i sekundę w której została poruszona dana myśl. Możesz klikać na te znaczniki czasowe w każdej linii, co otworzy materiał wideo w nowym oknie i rozpocznie odtwarzanie od tego konkretnego miejsca. Cały poniższy tekst jest opisem, parafrazą, albo cytatem pochodzącym z filmu (cytaty umieszczam w cudzysłowach). Moje komentarze są zaznaczone na bordowo.

Obejrzyj całość (jeśli nie szkoda ci marnować czasu tak jak ja) po polsku tutaj.

Streszczenie:

* Audycję w tym miesiącu prowadzi William Malenfant - pomocnik Komitetu Nauczania
* Temat audycji: "Spoglądaj za siebie, by się uczyć — patrzy przed siebie, by żyć"
* Musimy sobie uświadomić, że uczenie się na własnych błędach to niekoniecznie najlepszy sposób nauki. (...) Znacznie lepiej uczyć się na przykładasz z przeszłości - i dlatego my nauczymy Cię jak żyć, żebyś nie musiał eksperymentować :) [02:30]
* Przez setki lat Adam i Ewa zapewne wracali pamięcią ... W miarę jak się starzeli i niedołężnieli, zapewne zmagali się z uczuciem smutku i goryczy ... być może robili sobie wzajemne wyrzuty - zwróćcie uwagę na słowa "zapewne", "być może", "musiał" i inne podobne. To sprytny zabieg, który pozwala na wplecenie w relacje biblijne własnych wymyślonych wydarzeń, a potem budowanie na nich lekcji, które ŚJ powinni z nich wyciągnąć [03:12]
* Należy przypuszczać, że jego trzej synowie bardzo mu pomagali przy budowie arki ... Żony synów Noego musiały mieć silną wiarę - patrz wyżej. Skoro to tylko przypuszczenia, to dlaczego na każdej z ilustracji przedstawia się to jako fakt? [04:15]
* Podobnie jak Abraham i Sara, chcemy koncentrować się nie na tym, z czego zrezygnowaliśmy, ale na służbie dla Jehowy i na Jego obietnicach dotyczących przyszłości - kolejny stały element programu. Zostaw wszystkie swoje plany, w pełni angażuj się w pracę dla nas, miej nadzieję, że swoje plany zrealizujesz kiedyś, w bliżej nieokreślonej przyszłości [05:44]
* Taka ciekawostka - fragmenty ze strażnicy są teraz odczytywane ze specjalnej niebieskiej karty z logiem JW. Natomiast sposób ich odczytywania wskazuje, że słuchacze powinni darzyć te cytaty takim samym autorytetem, co cytaty z Biblii. [08:05]
* [Chur] odgrywał pomocniczą rolę w spełnianiu woli Jehowy - oo, zapewne to było coś naprawdę wielkiego - ...Aaaron zaś i Chur podpierali mu [Mojżeszowi ręce], jeden z jednej strony, a drugi z drugiej strony... - cóż za spektakularna pomoc w spełnianiu woli Jehowy ;D [09:16]
* Z przykładu Chura dużo się uczymy. Wiele braci i sióstr wykonuje niezbędne prace pomocnicze na rzecz Królestwa, jednak prawie zawsze lub zawsze pozostają w cieniu - za to Ciało Kierownicze i ich "pomocnicy" najwyraźniej mieli już dość bycia w cieniu, dlatego wybudowali sobie studio telewizyjne ;) [11:12]
* Przykład króla Manasessa i tego jak Bóg przebaczył mu okrutne zbrotnie, których dokonywał (m.in. spalał swoich synów w ofierze różnym Bogom) [12:12]
* Jakże cenimy broszurę Wróć do Jehowy! - ale kto konkretnie ją ceni? Ta broszura pomija najważniejszy powód dla którego ludzie odchodzą od tej organizacji - bo przestają w nią wierzyć. Niestety dla kierownictwa jest to czymś niewyobrażalnym, że można przestać wierzyć w to co oni mówią. [13:07]
* Na kongresach w 2015 roku oglądaliśmy przedstawienie ... W niezapomnianej, wzruszającej scenie Jezus przed wniebowstąpieniem serdecznie obejmował każdego ucznia. Czy rzeczywiście to zrobił? Nie wiem. Ale logiczny jest wniosek... - i znowu to samo. Najpierw przypuszczenie że "logiczny jest wniosek" że coś miało miejsce mimo braku źródeł potwierdzających taki przebieg spraw, a potem budowanie na tym dalszej argumentacji. [13:39]
* Jezus dotrzymał też słowa, jeśli chodzi o swoją obietnicę, że będzie z uczniami aż do zakończenia systemu rzeczy. Czy nie dostrzegamy dziś dowodów, że tak jest? - zapewne tych dowodów jest mnóstwo, jednak prowadzący nie miał akurat nastroju ich wymieniać [14:21]
* Gdy zostajemy skarceni chcemy naśladować Piotra i wprowadzać niezbędne zmiany - starsi mówią ci, żebyś zamknął jadaczkę i przestał zadawać niewygodne pytania? No to morda w kubeł. [15:23]
* Nie ulegajmy pokusie rozczulania się nad sobą i nie popadajmy w bezczynność - mamy przecież plan finansowy na ten rok i musicie pomóc nam go wykonać [15:39]
* Archiwalny wywiad z Horstem Henschelem, który wraz z rodziną znosił prześladowania w czasie II wojny światowej, a po wojnie został uwięziony za wiarę w byłym NRD [17:50]
* Nauczyłem się, że Jehowa naprawdę pomaga w odpowiednim momencie... na ścianie wisiał regulamin więzienny. Gdy go odwróciłem co przeczytałem na odwrocie? Słowa pieśni z naszego śpiewnika - cóż za spektakularny przykład pomocy Jehowy! [19:46]
* Wywiad z bratem Bobbym Dunaberem który usługuje w Dziale Wspierania Tłumaczeń w Biurze Głównym i działa wśród użytkowników języka migowego. [21:58]
* Brat John Gillespie, namaszczony duchem pielgrzym, miga pieśni na zgromadzeniu w USA - faktycznie wygląda jak namaszczony, ale czy duchem to już bym się spierał ::) [22:45]
* Dzisiaj istnieje przeszło 4000 zborów i grup mających zebrania w języku migowym. - Nadzwyczajne. - tymczasem wg Google na świecie są dziesiątki tysięcy takich grup bez podłoża religijnego. Czyż to nie jest jeszcze bardziej nadzwyczajne? [23:30]
* Poza tym nasza organizacja przygotowała aplikację na urządzenia przenośne... - To naprawdę niezwykłe. - szybkie wyszukanie w Google pokazuje kilkaset tysięcy aplikacji dla głuchoniemych [24:16]
* W języku migowym Biblia ożywa! Czy chciałbyś zobaczyć kilka przykładów? - Tak! - hm... może mam kudłate myśli, ale na pewno nie bardziej niż ten tłumacz ;) [26:44]
* Dawniej nieraz zastanawiałem się, jak dobra nowina dotrze do głuchych w takich krajach jak Rosja (...) Jehowa po kolei usuwa przeszkody. Dziś na przykład jest ponad 3500 Świadków Jehowy, którzy posługują się rosyjskim językiem migowym - i zapewne ponieważ strona jw.org jest w Rosji zakazana, posługują się oni stroną www.ps8318.com, która jest bliźniaczą kopią jw.org postawioną dokładnie po to, by ominąć rosyjski zakaz, choć łamią w ten sposób prawo.[28:08]
* Film przedstawiający brata Jose Luis Ayala z Meksyku, który urodził się głuchy, a potem stracił wzrok w wieku 29 lat. ... "Poznałem Świadków Jehowy. Byli dla mnie bardzo mili" - oczywiście że byli mili, na tym polega mechanizm werbowania do sekty. Przy okazji warto zauważyć pewien zabieg artystyczny (który był wykorzystany też w poprzedniej audycji - film przechodzi z czarnobiałego w kolorowy symbolizując jak to nagle życie Jose zmieniło się na lepsze. [29:24]
* W Sali Królestwa nieraz pomagam przy konserwacji i sprzątaniu ... od dwóch lat usługuję jako pionier stały - skoro osoba głucha i niewidoma może, to Ty tymbardziej! [31:05]
* Stały punkt programu - ukazywanie ludzi płaczących ze wzruszenia/z radości. [32:41], [33:07], [33:44]
* Film ukazujący jak rodzina załamana po klęsce żywiołowej znajduje sposób, by znów 'radować się w nadziei' - Po pierwsze: znów trik z kolorami. Po drugie: znów ten sam przekaz - to że straciłeś dom, środki i bliskich jest mało ważne, najważniejsze jest trzymać się "duchowej rutyny". Po trzecie: rodzinę odwiedza brat z "Komitetu Pomocy Doraźnej". Na czym polega jego pomoc? "Naprawdę słuchał", "pocieszał nas na podstawie Biblii". Super pomoc sekto. [35:00]
* W końcu zrozumieliśmy co powinniśmy robić. Następnego dnia wszyscy staraliśmy się wyobrazić sobie przyszły raj - jak ogarnia cię zniechęcenie i nie chce ci się już czytać w kółko tych samych książek to przypomnij sobie o tym, że już wkrótce™ będzie raj, a wszystkie problemy znikną [38:08]
* Brat Hercules Pinto opowiada, jak zabieganie o tężyznę fizyczną zamienił na coś znacznie wartościowszego - chodzisz na siłownię? Strata czasu! Idź lepiej do służby! [40:34]
* W nowym cyklu filmów posłuchamy byłych ewolucjonistów... - czytaj: od tego odcinka będziemy regularnie robić kurtyzanę z logiki publikując filmy zaprzeczające rzeczom co do których niemal wszyscy naukowcy nie mają wątpliwości. Jarosław Dowhanycz, zoolog z Ukrainy. "Nie umiałem tego dowieść, ale w to wierzyłem. Dlatego zostałem ewolucjonistą" - a ja głupi myślałem, że nauka polega na zbieraniu informacji, badaniu dowodów i eksperymentach, a nie na wierze. "Ewolucjoniści chcą, byśmy uwierzyli, że w taki sposób pojawił się DNA. Weźmy dla przykładu drewniane klocki z literami, wysypmy je na stół i czy powstanie z nich Encyclopedia Brittanica? - audycja zawiera lokowanie produktu :). [45:06]
* Raj Kalaria, neurobiolog z Anglii, wychowany jako hinduista. "To musiało zostać zaprojektowane" - żelazna logika, z którą nie da się dyskutować. "Koncepcja jedynego Boga naprawdę mi się spodobała" - czyli to w jakim wyznaniu powinniśmy być to kwestia osobistych preferencji? [48:30]
* Towarzyszyliśmy kilku grupom dzieci, by dowiedzieć się, dlaczego odwiedziły Betel i czego dzięki temu nauczyły się o naszej organizacji i o Jehowie. Biedne dzieci, nie dość, że zabierają im pieniądze na lody, to jeszcze każą jechać po kilka godzin samochodem by zwiedzać biurowce i drukarnie i jeszcze opowiadać jakie to super fajne. Wypowiedzi dzieci: "Wolałbym pojechać do Betel, niż siedzieć na kanapie i glądać telewizję". "Przyjechaliśmy do Betel jak Piotruś i Zosia!". "Podoba mi się Dział Tłumaczeń, bo tutaj tłumaczy się nasze publikacje i filmy na inne języki". "Jak się gdzieś pojedzie, to tam jest brudno, ale tutaj nie, bo to jest dom Jehowy". "Dzieci, które jeszcze nie zwiedzały Betel, powinny spróbować tu przyjechać, bo na pewno będzie im się podobało i dowiedzą się wielu rzeczy o organizacji Jehowy". "Dziękuję Ci, Jehowo, za Betel". Biedne dzieci :(. [51:11]
* Zwiastuny filmów, które będą puszczane podczas letnich kongresów regionalnych. Pierwszy to nowożytna historia oparta na przeżyciach Hioba. "Już wkrótce" - ktoś tu się naoglądał za dużo Hollywoodzkich zwiastunów ;D [56:19]
* Drugi zwiastun filmu opartego o relację o królu Ezechiaszu. - ile tu przemocy :o. I ten beznadziejny dubbing... Chyba inspirowali się filmem "300" :).[58:59]
* "Niewolnik wierny i roztropny" życzliwie dostarcza nam tego, czego potrzebujemy, by dotrzymywać kroku podążającej naprzód organizacji Jehowy - I czuje przemożną potrzebę wciąż nam przypominać o swojej roli [1:01:01]
* Wideoklip przygotowany na ten miesiąc zachęca nas właśnie do dotrzymywania kroku organizacji. - A na klipie pokazany starszy brat, który trzyma książki jeszcze z czasów Rutherforda, ale one mają być tylko dekoracją, prawdziwy pokarm na czas słuszny ma w tablecie (z którego jedynie udaje, że korzysta ;D). Zresztą, co druga scena pokazuje tablety lub telewizory. Uwaga: minister zdrowia przestrzega przed oglądaniem tego klipu, gdyż jest wysoce rakotwórczy. [1:01:17]
* Dzięki pobraniu plików przez JW Library będziemy mogli odtwarzać je wielokrotnie bez konieczności ponownego pobierania - ani ponoszenia kosztów transmisji strumieniowej przez organizację. - o tym już pisaliśmy w tym wątku. [1:05:17]
* Naszą audycję kończymy pokrzepiającą wizytą w Polsce, gdzie ponad 120 000 głosicieli pilnie zanosi dobrą nowinę... - "ponad", czyli 121 tysięcy i wciąż spada, średnia godzin na głosiciela też dużo niższa niż w wielu innych krajach [1:05:38]
Do zobaczenia za miesiąc ;D.

KaiserSoze:
@M myślałeś o tym by się przebranżowić i zostać satyrykiem?

parasin:
"Oglądamy to, żebyś ty nie musiał"
No i kurde przez ten wątek obejrzałem, a tak to bym nie obejrzał :D

Boże Jehowo  ta Twoja organizacja robi się coraz bardziej kiczowata, ja nie wiem, czy dziś bym do niej przystąpił? Po prostu jedzie tandetą...

TomBombadil:
Marketing .Kiedyś się mówiło,że z prąddm płyną tylko chore ryby,a zdrowe to pid prąd. A teraz musisz z prąddm,bo inaczej odstępca .

M:

--- Cytat: parasin w 17 Kwiecień, 2016, 23:48 ---"Oglądamy to, żebyś ty nie musiał"
No i kurde przez ten wątek obejrzałem, a tak to bym nie obejrzał :D

--- Koniec cytatu ---

Bardzo dobrze, dzięki temu ponieśli koszty transmisji strumieniowej ;D.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej