DYSKUSJE DOKTRYNALNE > KREW i kwestie medyczne

Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.

(1/31) > >>

Jozue:
Podobno są nowe Oświadczenia dla służby zdrowia. Ma ktoś jakieś szczegóły?

Roszada:

--- Cytat: Jozue w 04 Kwiecień, 2016, 16:48 ---Podobno są nowe Oświadczenia dla służby zdrowia. Ma ktoś jakieś szczegóły?

--- Koniec cytatu ---
Nowe to znaczy z którego roku, z 2016?
Zawsze co rusz są nowe. :)

ExSJMario:
Ciekawe co znowu wymyślili??  :D

M:
Na razie niestety tylko po angielsku:

- nowe "uproszczone" oświadczenie dla służby zdrowia
- wskazówki do wypełniania oświadczenia
- list do zborów ogłaszający zmiany

Co się zmieniło:

- znikły całkowicie dwa pola dotyczące drobnych frakcji i zabiegów medycznych. Od teraz oczekuje się, że głosiciel sam napisze w polu "Inne wytyczne" jakie ewentualnie decyzje podejmuje. Sprawi to zapewne, że 90% ŚJ od teraz będzie odmawiało wszystkiego, nawet zabiegów i preparatów, które są "dozwolone", bo oświadczenie ich nic o nich nie wspomina
- dodano punkt (tłumaczenie moje): Żaden testament lub jakikolwiek inny dokument posiadający moc prawną nie może zastąpić ani odrzucić wytycznych podanych w tym dokumencie. Członkowie rodziny, krewni lub przyjaciele mogą się ze mną nie zgadzać, lecz nie stanowi to podstawy do umniejszenia wagi mojej decyzji o odmowie krwi i pozostałych wytycznych.
- dodano punkt (tłumaczenie moje): Wyrażam zgodę na udzielenie mojemu pełnomocnikowi i/lub członkom Komitetu Łączności ze Szpitalami Świadków Jehowy wglądu do mojej dokumentacji medycznej i szczegółów dot. stanu zdrowia.
- w instrukcjach do wypełnienia dokumentu jest mowa, że należy wykonać kilka kserokopii dokumentu i powinno się jedną wręczyć sekretarzowi zboru (poprzednio była tylko sugestia, że można zrobić kopię dla sekretarza).

Dla mnie obowiązek wręczania kopii sekretarzowi, a także punkt dający wgląd członkom KŁS do dokumentacji medycznej to podła zagrywka. Daje to jeszcze większą władzę tym ludziom, a jednocześnie utrudnia ukrycie faktu przyjęcia krwi lub poddania się jakiemuś "zakazanemu" zabiegowi przed zborem w obawie o bycie wykluczonym.

Roszada:
No tak niedługo o skaleczeniu się w palec z lecącą krewką będzie trzeba powiadomić sekretarza zboru i podać, czy krew skapnęła na pewno do ziemi, a nie wylizał jej przypadkiem pies z chodnika. :(

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej