Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jak CK ogłosi nowe światło o roku 2014?  (Przeczytany 2044 razy)

Offline Roszada

Jak CK ogłosi nowe światło o roku 2014?
« dnia: 01 Marzec, 2016, 10:17 »
Ktoś na bratnim forum zadał pytanie:

Cytuj
Ciekawe jak kiedyś opiszą "zmiane zrozumienia" chronologii roku 1914...

A ja odpisałem humorystycznie tak:

Cytuj
Pewnie tak jak w roku 1930 o roku 1799:

„Przez długi czas było rozumiane, że »koniec czasu« rozpoczął się z rokiem P. 1799 i trwał aż do roku 1914, oraz że początek tegoż jest szczególnie zaznaczony przez to, że naonczas Papiestwo otrzymało bolesną ranę (...) jednakowoż dowód ten nie jest w żadnej mierze przekonywującym. To mogło poniekąd wypełnić się w pewnej części” (Strażnica 01.02 1930 s. 35 [ang. 01.12 1929]).

„Biorąc te wszystkie Pisma razem i wiedząc, że one muszą być w akuratnej harmonji (...) można łatwo zauważyć, że ten szczególnie ustalony i »naznaczony czas« był i jest R. P. 1914. Nic takiego nie spełniło się w r. 1799, by odpowiadało proroctwu jako rok 1914” (jw. s. 37).
Czyli po nowemu CK ogłosi tak tak:

„Przez długi czas było rozumiane, że »koniec czasu« rozpoczął się z rokiem 1914 i trwał aż do końca zazębiających się dwóch grup pomazańców, oraz że początek tegoż jest szczególnie zaznaczony przez to, że naonczas Papiestwo otrzymało bolesną ranę (...) jednakowoż dowód ten nie jest w żadnej mierze przekonywującym. To mogło poniekąd wypełnić się w pewnej części” (Strażnica 01.02 2030 s. 35).

„Biorąc te wszystkie Pisma razem i wiedząc, że one muszą być w akuratnej harmonji (...) można łatwo zauważyć, że ten szczególnie ustalony i »naznaczony czas« był i jest 2014. Nic takiego nie spełniło się w r. 1914, by odpowiadało proroctwu jako rok 2014” (jw. s. 37).

A co się zdarzyło w roku 2014?

No 100 lecie Królestwa w niebie.

A przede wszystkim:

Telewizja internetowa Świadków Jehowy i nowa forma wielbienia Boga

„Dnia 6 października 2014 roku na okres próbny uruchomiono w języku angielskim telewizję internetową JW Broadcasting. Od sierpnia 2015 roku nadawane materiały są tłumaczone na ponad 70 języków, żeby więcej braci i sióstr mogło odnosić duchowy pożytek” (Rocznik Świadków Jehowy 2016 s. 10).

Dopiero od roku 2014 dobra nowina o Królestwie zawitała do wszystkich narodów, a wtedy nadejdzie koniec. ;)

A w Polsce?

Nowa nazwa Świadkowie Jehowy w Polsce oraz „charakter zakonny” i „urząd duchowy” niektórych Świadków Jehowy :)


Offline Klara

Odp: Jak CK ogłosi nowe światło o roku 2014?
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Marzec, 2016, 16:59 »
Już Ci Roszada uwierzyłam, a może Ty pretendujesz do CK?😇


Offline Roszada

Odp: Jak CK ogłosi nowe światło o roku 2014?
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Marzec, 2016, 17:11 »
Już Ci Roszada uwierzyłam, a może Ty pretendujesz do CK?😇
Pamiętaj, że to dział Na Wesoło, ale znając sposoby argumentacji wcześniejszych można przewidzieć czasem formę przekazu.

Ale powiem Ci, że mnie też CK zaskoczyło co do zmiany o Ez 9 i znakowaniu.
Myślałem, że CK ogłosi np. że te znakowanie dawne jest tylko wstępne, że ostateczne zatwierdzenie jego będzie w wielkim ucisku, a kto wytrwa do końca będzie wybawiony.
Takie ewolucyjne zmiany. I one byłyby strawne i łatwiej przyjmowalne.

Ale jak ktoś ogłasza, że:

nie było żadnego znakowania
nie było żadnych co znakowali
nie było żadnych oznakowanych


to po prostu śmiechu warte. ;D
Po prostu zrobili ludzi w balona!
Od 1931 uczyli, że to ma miejsce, a okazuje się, że przez te 85 lat nic się nie odbywało. :(


od-nowa

  • Gość
Odp: Jak CK ogłosi nowe światło o roku 2014?
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Marzec, 2016, 18:39 »
Masz rację Roszado, zrobili ludzi nie pierwszy raz w balona!
Pożałowania godne. I śmiechu warte  ;)

« Ostatnia zmiana: 01 Marzec, 2016, 18:45 wysłana przez od-nowa »


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Jak CK ogłosi nowe światło o roku 2014?
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Marzec, 2016, 21:14 »
Masz rację Roszado, zrobili ludzi nie pierwszy raz w balona!
Pożałowania godne. I śmiechu warte  ;)

Niestety tym którzy uwierzyli i na tej podstawie poczynili pewne kroki - wcale nie do śmiechu  >:(
I mam na myśli nie tylko tych, co przed 1975 rokiem pozbywali się majątku, domów i rzucali pracę.
Ale też tych co rezygnowali z małżeństwa, potomstwa i na starość zostali pozostawieni sami sobie.
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Jak CK ogłosi nowe światło o roku 2014?
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Marzec, 2016, 21:19 »
Podejrzewam, że większośc śj nie wie o czym była ta nauka dot. znakowania (z Ez). Dlatego nowe światło łykną jak dziecko bebiko.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),