BYLI... OBECNI... > DZIECIŃSTWO I DORASTANIE WŚRÓD ŚJ...

Dzieci dawajcie datki! - filmiki i zadania na jw.org

(1/23) > >>

PoProstuJa:
Założyłam ten temat, bo dziś wchodząc na jw.org bardzo się zdenerwowałam.
Zawsze prośby o datki były dość subtelne. No ale te najnowsze teksty - i to skierowane do dzieci - po prostu mnie rozwalają.

Najnowsze zadanie dla dzieci to labirynt (można go wydrukować). Znajduje się w zakładce: Nauki biblijne -> Dzieci -> Zadania -> Bądź szczodry wobec Jehowy

link:
https://www.jw.org/pl/nauki-biblijne/rodzina/dzieci/zosta%C5%84-przyjacielem-jehowy/zadania/badz-szczodry-wobec-jehowy/

Oto jak brzmi polecenie dla dzieci:

"Zamiast kupić coś dla siebie, Zosia daje pieniążek Jehowie.
Przeprowadź monetę przez labirynt, żeby znalazła się tam, gdzie jest potrzebna!"


Zosia ma duuży wybór - może dać pieniążek na zbór, na wózki-stojaki z literaturą oraz na budynki Watchtower.
To postawienie równości pomiędzy:
pieniążek dla Watchtower = pieniążek dla Jehowy
po prostu mnie zniesmaczyło!

A druga kwestia jest taka, że przekaz brzmi:
Zosia już najlepiej niech nic sobie nie kupuje! Jej potrzeby nie są tak ważne jak potrzeby Watchtower.

 :( :o ??? :-[ :-X :'(

gangas:
 
 Temat tego filmiku już ktoś poruszał. Jest to indoktrynacja od małego
Z tego filmu rodzic też ma się uczyć jak ukierunkować pociechę. I tak większość śJ powie, że nie widzi w tym filmie nic dziwnego. Tak produkuje się cyborgi.

gangas:
 Przejdź wątek niżej '' dzieciństwo i dorastanie w prawdzie" może oglądałaś a jak nie to polecam zdjęcia wrzucone przez tomka s. Indoktrynacja od najmniejszego.

Baran:

--- Cytat: gangas w 22 Marzec, 2016, 00:35 --- 
 Temat tego filmiku już ktoś poruszał. Jest to indoktrynacja od małego
Z tego filmu rodzic też ma się uczyć jak ukierunkować pociechę. I tak większość śJ powie, że nie widzi w tym filmie nic dziwnego. Tak produkuje się cyborgi.

--- Koniec cytatu ---

Tak to już było, ale warto może to rozwinąć, Poruszyła to chyba od-nowa, napisałem wtedy podobnie, może trochę mocniej:

"Słabe to nasze CK, najpierw wykorzystują dzieci poprzez przepisy ochraniające bardziej pedofilii, a teraz jeszcze chcą wyciągnąć od tych dzieci kasę. Może chcą zrównoważyć budżet. Wymiotować się chce. Wstyd." >:(

na stronie którą podałaś PoProstuJa,  jest też przekierowanie do filmiku o tym jak Zosia odmawia sobie loda będąc na spacerze z przydrożnego wózka z lodami.  >:(



https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=2493.135

PoProstuJa:

--- Cytat: gangas w 22 Marzec, 2016, 00:35 --- 
 Temat tego filmiku już ktoś poruszał. Jest to indoktrynacja od małego
Z tego filmu rodzic też ma się uczyć jak ukierunkować pociechę. I tak większość śJ powie, że nie widzi w tym filmie nic dziwnego. Tak produkuje się cyborgi.

--- Koniec cytatu ---

Filmik "Bądź szczodry":
 https://www.jw.org/pl/nauki-biblijne/rodzina/dzieci/zosta%C5%84-przyjacielem-jehowy/filmy/badz-szczodry/

W filmiku "Bądź szczodry" nie ma żadnego tekstu. Widz ma więc pole do wyobraźni, a propaganda dawania datków nie wydaje mi się być aż taka nachalna.

Natomiast zadanie z labiryntem, o którym wspomniałam w pierwszym poście, jest już dosłowne aż do bólu. A dodatkowo zrównuje Watchtower z Jehową. To mnie bardzo ukłuło w oczy!

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej