INNE RELIGIE, WYZNANIA, ATEIZM... > I WSZYSTKIE INNE

Jaką drogę wybierają byli śJ

(1/16) > >>

Roszada:
Nemo: Przesunąłem dyskusję tutaj, żeby nie odbiegać od tematu pierwotnego wątku :)


--- Cytat: bartek212701 w 22 Styczeń, 2016, 14:38 ---Wielu śJ przechodzi na katolicyzm, bo to zupełnie coś innego od wierzeń świadków :) protestanckie bywają zbliżone.

--- Koniec cytatu ---
Niewielu przechodzi na katolicyzm. Większość pozostaje w zawieszeniu, to znaczy obierają prywatną wiarę w Boga, agnostycyzm czy ateizm.
Więcej skłania się ku protestantyzmowi niż ku katolicyzmowi, szczególnie tak zwani 'urodzeni w prawdzie', którzy nigdy katolikami nie byli.

bartek212701:

--- Cytat: Roszada w 22 Styczeń, 2016, 17:28 ---Niewielu przechodzi na katolicyzm. Większość pozostaje w zawieszeniu, to znaczy obierają prywatną wiarę w Boga, agnostycyzm czy ateizm.
Więcej skłania się ku protestantyzmowi niż ku katolicyzmowi, szczególnie tak zwani 'urodzeni w prawdzie', którzy nigdy katolikami nie byli.

--- Koniec cytatu ---

Masz jakieś statystyki?

Roszada:

--- Cytat: bartek212701 w 22 Styczeń, 2016, 18:06 ---Masz jakieś statystyki?

--- Koniec cytatu ---
Statystyki nie, ale doświadczenia:

z poradni założonej w 1989 (do 2013)
z kontaktów z protestantami
z kontaktów z exŚJ
z setek telefonów od exŚJ i aktualnych ŚJ
ze zrozumienia, które nauki są bardziej strawne dla exŚJ

Tazła:

--- Cytat: bartek212701 w 22 Styczeń, 2016, 14:38 ---Wielu śJ przechodzi na katolicyzm, bo to zupełnie coś innego od wierzeń świadków :) protestanckie bywają zbliżone.

--- Koniec cytatu ---

   A ja znam wielu ex i żaden nie został katolikiem, w ogóle mają wielki uraz do wszelakich religii.

Roszada:

--- Cytat: Tazła w 22 Styczeń, 2016, 20:37 ---   A ja znam wielu ex i żaden nie został katolikiem, w ogóle mają wielki uraz do wszelakich religii.

--- Koniec cytatu ---
Ja kilku katolików exŚJ znam, a nawet z bratniego forum.
Ale niektórzy się nie lubią przyznawać, że poszli do Babilonu. :)

Najwięcej jest takich, jak Tazla pisze. To widać na bratnim forum.
Tam było już 1853 Wszystkich użytkowników.
Z czego większość to tacy, o jakich Tazla pisze.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej