DYSKUSJE DOKTRYNALNE > KREW i kwestie medyczne

Uratować choć jedno życie

(1/2) > >>

John Kovalsky:
Broszura na temat zakazu transfuzji krwi u Świadków Jehowy przeznaczona dla personelu medycznego a także dla osób potencjalnie zagrożonych przez politykę Towarzystwa Strażnica w tym temacie. http://ex-jw-pl.blogspot.com/2016/01/uratowac-choc-jedno-zycie.html

od-nowa:
Dziękuje za linka do tej broszury!
Kilka pierwszych stron na dziś przeczytałam, mocne argumenty są tam przedstawione przeciw polityce WTS-u w kwestii krwi!
Sama jeszcze będąc śJ nie zgadzałam się z taką wykładnią  przez CK, że wstrzymywanie się od  spożywania krwi, to odmowa wtłoczenia  jej dożylnie przez transfuzję krwi, często jedyną nadzieją na uratowanie życia, a skoro uczą i mówią, że chodzi o szacunek do świętości życia, to jak można odmówić ratowania świętego życia :-\
Następne zaprzeczanie tego co chcą śJ udowadniać.
Takie jest to ich gmatwanie, urabianie w/g swoich widzimisię tekstów biblijnych i samej Biblii.

John Kovalsky:
Transfuzja krwi nie jest równoznaczna ze spożywaniem krwi. Krew spożywana jest wydalana z organizmu. Tu chodzi o podtrzymanie życia ciała. Poza tym Tora zakazuje spożywania krwi zwierząt a transfuzja tym nie jest. Myślę, że każde ratowanie życia jest przez Boga popierane.

od-nowa:

--- Cytat: John Kovalsky w 22 Styczeń, 2016, 00:04 ---Transfuzja krwi nie jest równoznaczna ze spożywaniem krwi. Krew spożywana jest wydalana z organizmu. Tu chodzi o podtrzymanie życia ciała. Poza tym Tora zakazuje spożywania krwi zwierząt a transfuzja tym nie jest. Myślę, że każde ratowanie życia jest przez Boga popierane.

--- Koniec cytatu ---
Zgadza się, tak uważam. Dlatego napisałam, że u śJ wykładnia wersetów biblijnych dotycz. spożywania krwi, ma się nijak do ratowania życia przez transfuzję krwi, zwłaszcza powołując się na świętość życia i go nie ratując.

Tadeusz:
Czy tą broszurę można gdzieś pobrać, np. w *.pdf?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej