Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Doktryna bezbolesnej śmierci dla nieprzyjaciój Jehowy - czy są dowody?  (Przeczytany 1943 razy)

Offline Woland

Szanowni Państwo

Świadkowie Jehowy nauczają, że osoby nieprawe , które nie będą chciały podporządkować się w Raju na ziemi Jehowie, czy też popełnią poważny grzech, po prostu bezboleśnie znikną . Karą za ich grzech jest śmierć . Ale Jehowa nie jest okrutny i po prostu ich bezbolesnie znikine .ja sam również kiedyś głosiłem ten pogląd zainteresowanym.

Jest to nauka której podstawy biblijnej nie znam, nie potrafię też obecnie znależć podstawy w publikacjach (strzelam że jest to książka "Będziesz mógł żyć wiecznie w raju na ziemi")

I teraz moje pytanie:

Czy ten pogląd jest umocowany biblijnie?

Jeśli nie , to metodą indukcji, w Sądach Bożych ludzie ginęli:
- przez utopienie(podobno bardzo bolesne, Potop, Faraon z armią)
- przez spalenie i zmiażdżenie  (Sodoma itp)
- przez zatrucie jadem węży, zatrucie pokarmowe (przepiórki , miedziany wąż)
- przez osuwisko ziemi (bunt Koracha)
- przez śmierć w zawalonym budynku (różne rodzaje , brak tlenu,zmiażdżenie, wykrwawienie, śmierć głodowa bez wody itp)
- i różne inne

Moje pytanie: skoro Sądy Boże nie były bezbolesne , skąd pomysł że w raju tak będzie?

I drugie pytanie :
-Czy bezbolesna śmierć również dla tych tysięcy zwiedzionych przez wypuszczonego Szatana po 1000 lat?
- Jeśli nie to dlaczego osoby które zgrzeszyły bez diabelskich inspiracji czeka lżejszy los, niż te zwiedzione/oszukane przez Szatana?

Proszę o dyskusję


Offline Roszada

Odp: Doktryna bezbolesnej śmierci dla nieprzyjaciój Jehowy - czy są dowody?
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Wrzesień, 2016, 08:48 »
Ja nie słyszałem o "bezbolesności". Nie pamiętam tego słowa ze Strażnic.
Raczej zachwycanie się wojną Jehowy i niszczenie oraz leżącym gnojem po ludziach. :(


Offline Jozue

Odp: Doktryna bezbolesnej śmierci dla nieprzyjaciój Jehowy - czy są dowody?
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Wrzesień, 2016, 09:29 »
185 tysięcy żołnierzy asyryjskich zostało zabitych w sposób humanitarny tak że sami zabijani nic nie czuli. A co się potem stanie z ciałami zabitych odpowiada książka "Narody mają poznać..." :)
"Fakt, że po ataku i porażce Goga Jehowa pozostawi ciała zabitych na powierzchni ziemi, żeby się nimi najadły ptaki i inne zwierzęta, symbolizuje, że ci pobici nie zostaną złożeni do grobowców pamięci z nadzieją na zmartwychwstanie. Liczba nie pogrzebanych zmarłych ‚zabitych przez Jahwe’, będzie tak ogromna, że trupożerne ptaki i inne zwierzęta nigdy nie zdołałyby ich pożreć. Nawet pogrzebanie resztek po nasyceniu się zwierząt wymagałoby gigantycznego wysiłku. Wszechmocny Bóg niewątpliwie użyje jakichś wysoce naukowych środków, choćby antymaterii lub czegoś innego, żeby szybko i higienicznie uprzątnąć nadmiar rozkładających się ciał. "
Rozdział 20, str. 246, ak. 22
"Kiedy wszyscy widzą, że król jest nagi, wtedy trudno mu ukryć, że ma poddanych gdzieś."


Offline TomBombadil

Odp: Doktryna bezbolesnej śmierci dla nieprzyjaciój Jehowy - czy są dowody?
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Wrzesień, 2016, 10:12 »
W moich stronach nie głosiło się o bezbolesnej śmierci. Może to lokalny folklor?


Offline janeczek

Odp: Doktryna bezbolesnej śmierci dla nieprzyjaciój Jehowy - czy są dowody?
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Wrzesień, 2016, 13:05 »
Ja takiego określenia nie słyszałem co nie znaczy że nie znam interpretacj zmiękczajęcych słowa ;pozabija wszystkich wymorduje;zostaną usunięć czy znikną tak jak zło, to że niezależnie od uczynków tylko WTS jest drogą prawdy u niektórych wywołuje system obronny stąd takie humanizowanie słów
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline Woland

Odp: Doktryna bezbolesnej śmierci dla nieprzyjaciój Jehowy - czy są dowody?
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Wrzesień, 2016, 13:47 »
Ja takiego określenia nie słyszałem co nie znaczy że nie znam interpretacj zmiękczajęcych słowa ;pozabija wszystkich wymorduje;zostaną usunięć czy znikną tak jak zło, to że niezależnie od uczynków tylko WTS jest drogą prawdy u niektórych wywołuje system obronny stąd takie humanizowanie słów
O to, to . Niegodziwi po prostu przestaną istnieć. Nic nie poczują , śmierć jest karą za grzech , nie muszą cierpieć , po prostu ich nie będzie już.

Świetna opcja - wolałbym to niż jeżdżących na lewkach imbecyli spiewających pieśni z nowego śpiewnika i studiujących z pacyfistą Samsonem filmiki o Piotrusiu i lizaku.

Czy ktoś ma PDF książki "żyć wiecznie"? , proszę o udostępnienie , bo muszę to zbadać czy jest takie sformułowanie ,czy jest to lokalna interpretacja.

PS. Petryfikacja w solny słup - inny Sąd Boży podejrzanie bolesny


Offline Światus

Odp: Doktryna bezbolesnej śmierci dla nieprzyjaciój Jehowy - czy są dowody?
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Wrzesień, 2016, 16:00 »
Bóg niewątpliwie użyje jakichś wysoce naukowych środków, choćby antymaterii lub czegoś innego, żeby szybko i higienicznie uprzątnąć nadmiar rozkładających się ciał. "
Rozdział 20, str. 246, ak. 22
Wody królewskiej  ;D
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Roszada

Odp: Doktryna bezbolesnej śmierci dla nieprzyjaciój Jehowy - czy są dowody?
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Wrzesień, 2016, 16:04 »
Wody królewskiej  ;D
A czym później tą wodę królewską zlikwiduje. ;)

Gorzej jak do tej antymaterii dorwie się też ten z kopytami. ;)
Gdzie są kody? ;D
Cytuj
Bóg niewątpliwie użyje jakichś wysoce naukowych środków, choćby antymaterii lub czegoś innego,
Jak zlikwiduje to nie będzie obornika dla plonów w raju. ;D
Będą nawozy sztuczne robić?

No to w każdym sedesie będzie mały generator antymaterii. :)