BYLI... OBECNI... > ŚWIADKOWIE JEHOWY W MEDIACH

Rosja-psychiatra o ŚJ

(1/3) > >>

Fantom:
https://www.youtube.com/watch?v=UG1TfgdZ27Q  cz1
https://www.youtube.com/watch?v=N5-IDshi5E8    cz2

 Jakieś komentarze?

M:
To Rosja, oni wciąż atakują lud Jehowy, prześladują ich i zakazują działalności. Nie są obiektywni.

;D

A tak na serio ten "psycholog" albo jest podstawiony, albo nie ma żadnej wiedzy o ŚJ.

"Ani razu nie zetnkąłem się w praktyce Świadków Jehowy z "odejściem" rodziny." - naprawdę?

Zauważyłem, że tłumaczenie popełnił niejaki rikardo. Kojarzę gościa z innych miejsc, to Świadek Jehowy, umieszcza zawsze tylko informacje, które są Świadkom przychylne. I tak w tym wypadku przetłumaczył tylko zeznania ludzi, którzy o Świadkach wypowiadali się pozytywnie. Zeznań drugiej strony zabrakło, więc nie wiemy nawet o co się toczy sprawa i jaka jest wersja drugiej strony.

od-nowa:
Moje osobiste przekonanie oparte na własnym doświadczeniu, od dziecka i 30 lat po chrzcie, po zdobyciu wiedzy o Organizacji, innej  niż  ta która będąc w zamkniętym środowisku ŚJ była mi znana, jest inne niż psychiatry w tym filmiku, mianowicie: Organizacja ŚJ jest Organizacją szkodliwą społecznie (zniechęcanie do nauki w szkołach świeckich, próby izolowania młodych ludzi od "tego złego świata" wzbudzanie poczucia winy itd) i dla jednostek również.
Wypowiedzi Nataszki, są takie, jak jest to wpajane na zebraniach i studiach z zainteresowanymi.
Inna sprawa to być tam od dziecka, a inna sprawa to 'na zakręcie życiowym' spotkać na swojej drodze głoszących  ŚJ i stać się jednym z nich. A i to nie jest jeszcze przesądzone, czy taki idealistyczny obraz Organizacji ŚJ pozostanie Nataszce i innym na zawsze.
Dodałabym wiele innych społecznie i dla jednostek szkodliwych działań Organizacji ŚJ: ukrywanie pedofilii w zborach, brak wykwalifikowanych "osób duchownych" bez znajomości psychologii, socjologii itd, manipulacje w Biblii ( zmienianie słów i znaczeń), inwigilacja, stosowanie przez CK "podwójnych odważników" np. Malawi i Meksyk, "zmiany świateł" (zmiany w doktrynach), rozbijanie rodzin ( ostracyzm) i inne.
Zastanawia mnie, czy ten psychiatra badał te sprawy.

od-nowa:
 Z postu Roszady: "Zauważyłem, że tłumaczenie popełnił niejaki rikardo. Kojarzę gościa z innych miejsc, to Świadek Jehowy, umieszcza zawsze tylko informacje, które są Świadkom przychylne. I tak w tym wypadku przetłumaczył tylko zeznania ludzi, którzy o Świadkach wypowiadali się pozytywnie. Zeznań drugiej strony zabrakło, więc nie wiemy nawet o co się toczy sprawa i jaka jest wersja drugiej strony."

Nie kojarzę gościa ;) a dało się zauważyć,  jakby na plus była tu przedstawiona Organizacja ŚJ.

dziewiatka:
To tylko Rosja ,niestety tam cerkiew w sprawach religii rządzi.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej