NA DOBRY POCZĄTEK > INFORMACJE PROSTO Z "KANAŁU ŁĄCZNOŚCI"

Arkusze z odpowiedziami na zebranie Chrześcijańskie Życie i Służba

<< < (19/20) > >>

MłotBoga:

--- Cytat: John w 09 Wrzesień, 2018, 16:20 ---Dzięki DonnieDarkoJG za arkusz na kolejny rok kalendarzowy ....

może są te od września do końca 2018 roku?

pozdrawiam
John

--- Koniec cytatu ---
Podłączam się do prośby.

Akolada

Kerostat:

Podłączam się do prośby.
Mogą okazać się bezcenne w wybudzeniu chwiejnego.

DonnieDarkoJG:
Proszę.

Tusia:

--- Cytat: DonnieDarkoJG w 17 Wrzesień, 2018, 08:36 ---Proszę.

--- Koniec cytatu ---

Pierwszy pdf:

Cyt.: "Skąd wiadomo, że pisząc o „Słowie”, Jan nie miał na myśli Wszechmocnego Boga? (Jn 1:1) (…) Jan napisał, że „Słowo” był „u Boga”, co wskazuje na dwie osoby. Użyta tu grecka konstrukcja gramatyczna zawiera myśl o tym, że „Słowo” był „bogiem”, „boski”, „istot  boską” albo miał „naturę Boga”."

Po raz kolejny redaktorzy traktują swoich czytelników za durniów. Jest rzeczą oczywistą, że jeśli Słowo było u Boga, to są to dwie Osoby. Syn był u Ojca. A jeśli chodzi o konstrukcję gramatyczną, to pokazuje nam, że są to wie różne Osoby, mające jedną naturę, czyli Bóstwo. Jeśli, jak sami napisali, Słowo miał „naturę Boga”, to nie ma innej opcji, jak taka, że "Bogiem było Słowo". Jedno Bóstwo, dwie Osoby w Bogu.

Cyt.: "W wielu przekładach Pisma Świętego na różne języki fragment ten jest oddawany podobnie jak w „Przekładzie Nowego Świata”."

W szczególności w antytrynitarnych przekładach oraz tak samo jak u spirytysty Grebera albo u innego spirytysty, Thompsona.

Greber:
http://piotrandryszczak.pl/greber.html

Thompson:
http://piotrandryszczak.pl/john-s-thompson-spirytysta-autorytet-dla-swiadkow-jehowy.html

Cyt.: "Jan napisał, że „Słowo” był „u Boga”" - Słowo było u Boga.

John:
a punkt 3 ....

3. Jak Ojciec pociąga do siebie ludzi? (Jn 6:44) [17 września, nwtsty, materiały do studium]. Bóg za
pośrednictwem Biblii i ducha świętego delikatnie pociąga do siebie osoby mające odpowiednie
usposobienie serca.

Co za bzdura !!!!!!!!!!!!!!!

A gdzie tu mowa o roli Jezusa?  - Ja jestem drogą, prawdą i życiem ... Jana 14 : 5 - 7

5 Tomasz powiedział do niego: „Panie, nie wiemy, dokąd idziesz. Jak więc możemy znać drogę?”. 6 Jezus mu rzekł: „Ja jestem drogą, prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze mnie. 7 Jeśli poznaliście mnie, poznacie też mojego Ojca. Zresztą już Go znacie i widzieliście Go”

Pozdrawiam
John

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej