Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Nowe pieśni.  (Przeczytany 2225 razy)

Offline Puszek

Nowe pieśni.
« dnia: 03 Styczeń, 2016, 19:02 »
Ostatnio na jw.org pojawiły się kolejne nowe pieśni, które można zobaczyć tu: https://www.jw.org/pl/publikacje/ksi%C4%85%C5%BCki/%C5%9Bpiewajmy-jehowie-nowe-pie%C5%9Bni/

W ciągu roku w języku polskim nazbierało się ich już 9. (Nie wiem jak jest po angielsku). Jednak co mnie najbardziej zaczęło szokować?  To, że na 9 pieśni 7 jest o głoszeniu !!!  :o
Tylko jedna odnosi się do oddawania czci Jehowie, co dla świadków powinno chyba być najważniejsze.
Zapewne CK na siłę coś chce wtłoczyć wiernym do mózgów. Ale jak się ma to do miliardów godzin spędzonych na głoszeniu biorąc pod uwagę nowe dane, które wykazały nikły wzrost? Całkiem zrozumiały jest też tytuł śpiewnika "Śpiewajmy Jehowie", gdzie poprzedni brzmiał "Wysławiajmy Jehowę w pieśniach". Teraz już mamy pieśni czysto korporacyjne gdzie wysławianie Boga jest na drugim planie. A melodie? Bardzo ciężkie do śpiewu dla prostego ludu.
"I chodź ucieknijmy stąd, nie chcę już oddychać tym zatrutym powietrzem! Chodź ucieknijmy stąd, nikt nie będzie mówił nam co dla nas jest najlepsze..."


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Nowe pieśni.
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Styczeń, 2016, 19:06 »


   Dzień z życia pioniera normalnie powala na kolana. Lepsza niż niejedna reklama w TV za grube miliony. :D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Roszada

Odp: Nowe pieśni.
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Styczeń, 2016, 19:17 »
Ang. 10 szt., doszła 145

SONG 136
The Kingdom Is in Place—Let It Come!

SONG 137
Grant Us Boldness

SONG 138
Jehovah Is Your Name

SONG 139
Teach Them to Stand Firm

SONG 140
The Life of a Pioneer

SONG 141
Searching for Friends of Peace

SONG 142
Preaching to All Sorts of People

SONG 143
Light in a Darkened World

SONG 144
It Means Their Life

SONG 145
Preparing to Preach

Przypomnijmy powód wprowadzania nowych pieśni: doktrynalny

„Na ostatnim dorocznym zgromadzeniu statutowym Pensylwańskiego Towarzystwa Biblijnego i Traktatowego – Strażnica, które odbyło się 4 października 2014 roku, poinformowano o zamiarze wydania zrewidowanego śpiewnika. To była naprawdę wspaniała wiadomość! Wszystkim zebranym przypomniano, jak ważne miejsce w wielbieniu Jehowy zajmuje śpiewanie pieśni Królestwa (Ps. 96:2). Może zastanawiasz się, dlaczego trzeba wprowadzić zmiany w śpiewniku. Jest kilka powodów. Przede wszystkim stale pogłębia się nasze zrozumienie Biblii, a to może wpływać na treść naszych pieśni (Prz. 4:18). Poza tym zrewidowano Przekład Nowego Świata w języku angielskim, a wiele wyrażeń i zwrotów użytych w obecnym śpiewniku zaczerpnięto z wcześniejszego wydania. Dlatego trzeba dostosować słownictwo pieśni do zrewidowanego tekstu Biblii. A ponieważ wiąże się to z dużymi zmianami, przy tej okazji zdecydowano dodać do śpiewnika kilkanaście utworów” (Nasza Służba Królestwa Nr 12, 2014 s. 7).


Offline Puszek

Odp: Nowe pieśni.
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Styczeń, 2016, 19:22 »
Przypomnijmy powód wprowadzania nowych pieśni: doktrynalny

Haha dobre. Faktycznie same doktrynalne pieśni.

SONG 145
Preparing to Preach

W tłumaczeniu: Przygotowanie do głoszenia. Czy to jakiś żart? Czyli na 10 pieśni 8 o głoszeniu!


« Ostatnia zmiana: 03 Styczeń, 2016, 19:26 wysłana przez Puszek »
"I chodź ucieknijmy stąd, nie chcę już oddychać tym zatrutym powietrzem! Chodź ucieknijmy stąd, nikt nie będzie mówił nam co dla nas jest najlepsze..."


Offline Roszada

Odp: Nowe pieśni.
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Styczeń, 2016, 19:36 »
Haha dobre. Faktycznie same doktrynalne pieśni.
Rydwan przyspiesza, bo dopiero co w 2010 pisali, że z powodów doktrynalnych zmieniają, a tu po 4-5 latach znów:

   „Jaśniejsze światło nieuchronnie prowadzi do zmiany sposobu »śpiewania o prawdzie«. Ponad 20 lat Świadkowie Jehowy w wielu krajach z radością korzystali ze śpiewnika zatytułowanego Wysławiajcie Jehowę w pieśniach. Od chwili wydania go światło prawdy pojaśniało i niektóre używane dotąd wyrażenia stały się nieaktualne. Na przykład rozumiemy, że imię Jehowy będzie »uświęcone«, a nie »usprawiedliwione«. Dlatego też choćby ze względów doktrynalnych trzeba było zrewidować śpiewnik. Z tych i innych powodów Ciało Kierownicze podjęło decyzję o wydaniu nowego śpiewnika, zatytułowanego Śpiewajmy Jehowie. Liczbę pieśni zmniejszono do 135. Ponieważ jest ich mniej, łatwiej nam będzie nauczyć się na pamięć tekstów choćby niektórych z nich” (Strażnica 15.12 2010 s. 23).

Bogurodzica od wieków aktualna, a tu 4 lata i pieśni wio... :)