Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Rosjanie chcą zamknąć Biuro Oddziału Świadków Jehowy  (Przeczytany 14434 razy)

Offline Roszada

Odp: Rosjanie chcą zamknąć Biuro Oddziału Świadków Jehowy
« Odpowiedź #45 dnia: 19 Kwiecień, 2016, 21:03 »
To coś nowego choć data 7 kwietnia:

Rosyjskie władze dążą do bezprecedensowej delegalizacji krajowego ośrodka administracyjnego Świadków Jehowy

Cytuj
Prokuratura Generalna Federacji Rosyjskiej przesłała oficjalny list z ostrzeżeniem, datowany na 2 marca 2016 roku. Pismo zawiera stwierdzenie, że „związek wyznaniowy będzie podlegać likwidacji”, jeśli Centrum Administracyjne w ciągu dwóch miesięcy nie zaprzestanie popełniania „wykroczeń” uznanych przez władze za mające charakter „działań ekstremistycznych”. Jarosław Siwulski, rzecznik Świadków Jehowy w Rosji, oświadczył: „Zamknięcie naszego krajowego ośrodka administracyjnego oznaczałoby konfiskatę wszelkiej naszej własności i w końcu zakaz działalności religijnej Świadków Jehowy w całej Rosji”.

https://www.jw.org/pl/wiadomo%C5%9Bci/wiadomo%C5%9Bci/regiony/rosja/grozba-delegalizacji-swiadkowie-jehowy-krajowy-osrodek-administracyjny/

A mówiłem, że jak będą podskakiwać Putinowi i omijać prawo, to się chłop wnerwi i ich pogoni z ZSRR. ;D


Offline Roszada

Odp: Rosjanie chcą zamknąć Biuro Oddziału Świadków Jehowy
« Odpowiedź #46 dnia: 19 Kwiecień, 2016, 21:10 »
To już nie zabawa skoro na obrazku pokazali wojsko, a rzecznik z USA mówił:
Cytuj
David A. Semonian, rzecznik Świadków Jehowy w Biurze Głównym w Nowym Jorku, powiedział: „Jesteśmy bardzo rozczarowani, że władze grożą zamknięciem naszego Biura Oddziału w Rosji. Świadkowie Jehowy i wielu innych ludzi na całym świecie na bieżąco śledzą rozwój wydarzeń w tej sprawie”



Offline M

Odp: Rosjanie chcą zamknąć Biuro Oddziału Świadków Jehowy
« Odpowiedź #47 dnia: 19 Kwiecień, 2016, 21:49 »
To coś nowego choć data 7 kwietnia:

Rosyjskie władze dążą do bezprecedensowej delegalizacji krajowego ośrodka administracyjnego Świadków Jehowy

https://www.jw.org/pl/wiadomo%C5%9Bci/wiadomo%C5%9Bci/regiony/rosja/grozba-delegalizacji-swiadkowie-jehowy-krajowy-osrodek-administracyjny/

A mówiłem, że jak będą podskakiwać Putinowi i omijać prawo, to się chłop wnerwi i ich pogoni z ZSRR. ;D

To jest dokładnie to o czym pisałem w pierwszym poście, ale teraz zamieścili polskie tłumaczenie.


Offline Roszada

Odp: Rosjanie chcą zamknąć Biuro Oddziału Świadków Jehowy
« Odpowiedź #48 dnia: 21 Kwiecień, 2016, 13:19 »
Przekaz tego zdjęcia jest oczywisty:

https://www.jw.org/pl/wiadomo%C5%9Bci/wiadomo%C5%9Bci/regiony/rosja/grozba-delegalizacji-swiadkowie-jehowy-krajowy-osrodek-administracyjny/

Kreml, wojsko (może to milicja czy Specnaz, czy oddział Alfa) i cerkiew. ;)

Ci żołnierze mają symbolizować pewnie otaczanie Świadków Jehowy.
A cerkiew i Kreml to winowajcy, jak opisano w artykule. :-\


John Kovalsky

  • Gość
Odp: Rosjanie chcą zamknąć Biuro Oddziału Świadków Jehowy
« Odpowiedź #49 dnia: 24 Kwiecień, 2016, 14:28 »
Dobra wiadomość. Jak tu nie kochać Rosji? Za tym przykładem mogłaby pójść Polska.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14343
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Rosjanie chcą zamknąć Biuro Oddziału Świadków Jehowy
« Odpowiedź #50 dnia: 24 Kwiecień, 2016, 15:03 »
Dobra wiadomość. Jak tu nie kochać Rosji? Za tym przykładem mogłaby pójść Polska.
I tak i nie. Zakaz wprowadzony odgórnie miałby wpływ na masowa produkcję "męczenników za wiarę", bo gorliwych śJ to by nie zniechęciło, a wręcz zmotywowało do gorliwszego głoszenia. A kary za łamanie zakazu traktowaliby jako próby, na które zostają wstawiani, w celu sprawdzenia ich wiary. W/g mnie lepiej po prostu obnażać ich nauki i piętnować kłamliwe doktryny. ŚJ są taką dziwną grupą ludzi, że jak jest im gorzej, to jest im lepiej. :o
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline janeczek

Odp: Rosjanie chcą zamknąć Biuro Oddziału Świadków Jehowy
« Odpowiedź #51 dnia: 24 Kwiecień, 2016, 17:43 »
Ja bym nakazał żeby wszystkie swoje procedury podawali podczas głoszenia literatuea musi zawierać ,naznaczanie, wykłuczenia,przymusowy ostracyzm wobec rodziny, przymus głoszenia,3 grupy śj pomazanicy-niewolnik,zwykli pomazanicy,i 2 owce lub jonadabowie lub prozelić i koniecznie statut z dokładnym spisem władz i do kogo należą sale,sale zgromadzeń czyli to co tak mocno ukrywają,a zakazy tylko ich wzmacniają jednoczą to forum więcej robi niż zakaz za PRL bo wtedy wszystko zamiatano pod dywan i był wzrost
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline gangas

Odp: Rosjanie chcą zamknąć Biuro Oddziału Świadków Jehowy
« Odpowiedź #52 dnia: 25 Kwiecień, 2016, 01:32 »
 A ja czekam na wiadomość, że delegalizują wszystkie religie, związki wyznaniowe i sekty. To byłby raj. Zero sporów na tematy dogmatów, istnienia boga, czy jakiegoś bytu, i jego najfaniejszości. Wojen i konfliktów zbrojnych mniej o ok 98%. Na to czekam.
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Rosjanie chcą zamknąć Biuro Oddziału Świadków Jehowy
« Odpowiedź #53 dnia: 25 Kwiecień, 2016, 06:29 »
A ja czekam na wiadomość, że delegalizują wszystkie religie, związki wyznaniowe i sekty. To byłby raj. Zero sporów na tematy dogmatów, istnienia boga, czy jakiegoś bytu, i jego najfaniejszości. Wojen i konfliktów zbrojnych mniej o ok 98%. Na to czekam.

No to na razie musi Ci wystarczyć piosenka J. Lennona "Imagine"  ;D
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Rosjanie chcą zamknąć Biuro Oddziału Świadków Jehowy
« Odpowiedź #54 dnia: 25 Kwiecień, 2016, 06:36 »
Ja bym nakazał żeby wszystkie swoje procedury podawali podczas głoszenia literatuea musi zawierać ,naznaczanie, wykłuczenia,przymusowy ostracyzm wobec rodziny, przymus głoszenia,3 grupy śj pomazanicy-niewolnik,zwykli pomazanicy,i 2 owce lub jonadabowie lub prozelić i koniecznie statut z dokładnym spisem władz i do kogo należą sale,sale zgromadzeń czyli to co tak mocno ukrywają,a zakazy tylko ich wzmacniają jednoczą to forum więcej robi niż zakaz za PRL bo wtedy wszystko zamiatano pod dywan i był wzrost

Dałem Ci lubika za "pomysł"  ;D Równie absurdalny jak wiele nauk CK  ;D Wyobrażasz sobie głosiciela, który mówi przy drzwiach" Dzień dobry panu, przyszedłem dziś do pana aby przedstawić kilka niebiblijnych nauk popartych wydumanym rozumowaniem staruszków z USA. Jeżeli da się pan w to wciągnąć czeka pana życie pełne wymagań, gróźb i poniżeń"  ;D
To tak jak by ksiądz z ambony podczas mszy walnął: "Drodzy parafianie. Dziś kazanie wygłosi ksiądz pedofil, co ma chrapkę na tego chłopca z pierwszej ławki. Opowie też trochę o handlu odpustami i przekrętach finansowych Watykanu"  ;D

A już zupełnie poważnie: Podaj mi choć jeden przykład organizacji która sama uczy jak ją zwalczać  :-\
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Roszada

Odp: Rosjanie chcą zamknąć Biuro Oddziału Świadków Jehowy
« Odpowiedź #55 dnia: 25 Kwiecień, 2016, 10:26 »
A ja czekam na wiadomość, że delegalizują wszystkie religie, związki wyznaniowe i sekty. To byłby raj. Zero sporów na tematy dogmatów, istnienia boga, czy jakiegoś bytu, i jego najfaniejszości. Wojen i konfliktów zbrojnych mniej o ok 98%. Na to czekam.
A były już takie kraje. Np. w Europie Albania. Jest Korea. Były inne 'Kambodże'.

Wystarczy pozamykać wszystkich wierzących intelektualistów i uczonych i sprawa rozwiązana.

A co znaczy rozwiązać religie?
Czy rozwiązanie wiąże się z rozwiązaniem wiary ludzi?


Offline gangas

Odp: Rosjanie chcą zamknąć Biuro Oddziału Świadków Jehowy
« Odpowiedź #56 dnia: 27 Kwiecień, 2016, 00:43 »
 Tadeusz. Czyli jak widzisz jest to niemożliwe. Każdy będzie gloryfikował swoją ślepa wiarę a jak zabronisz, to tym bardziej zrobi to, ale już jako uciskany.  Religia i polityka, to dwie największe  panie ( ze znakiem jakości Q).  Nie piszmy może dlaczego ślepą, bo wątek zmieni temat.
Jutro to dziś tyle że jutro.