DYSKUSJE DOKTRYNALNE > BIBLIA - DYSKUSJE.....

Czy Świadkowie Jehowy są chrześcijanami?

(1/13) > >>

Roszada:
Oto fragment, który znalazł się w jednej z książek w rozdziale poświęconym rozmawianiu z Żydami (Gdy ktoś mówi: „Jestem Żydem”), w którym organizacja ta wyparła się należenia do „chrześcijaństwa”:

„Nie należymy do chrześcijaństwa i nie wierzymy w Trójcę, tylko oddajemy cześć Bogu Abrahama” (Prowadzenie rozmów na podstawie Pism 1991 s. 23).

Prawdopodobnie z powodu poruszenia wśród głosicieli Towarzystwa Strażnica w kolejnej edycji tej książki zmieniono powyższe słowa. W roku 2001 napisano:

„Nie należymy do kościołów chrześcijaństwa i nie wierzymy w Trójcę, tylko oddajemy cześć Bogu Abrahama” (Prowadzenie rozmów na podstawie Pism 2001 s. 23).

Jednak w innym miejscu Towarzystwo Strażnica ‘zapomniało’ dodać słowo „kościołów”:

„Gdy ktoś mówi: »Jestem muzułmaninem« (...) Możesz powiedzieć: »Nie wierzę w Trójcę, o której naucza chrześcijaństwo. Oddaję cześć jedynemu prawdziwemu Bogu, Stwórcy nieba i ziemi«.” (Prowadzenie rozmów na podstawie Pism 2001 s. 23-24).

Dziwne to stwierdzenia, gdyż kiedy indziej ŚJ zaklinają się, że są chrześcijanami.
Tu słowo "chrześcijaństwo" łączą z Trójcą a swoją wiarę z muzułmanami i Żydami.

Nawiasem mówiąc w edycji z roku 2013 na jw.org usunięto na s. 23-24 cały rozdział o muzułmanach. Powodu nie podano.

Roszada:
Ja naprawdę nie rozumiem tej zagrywki Towarzystwa. :-\
Jakaś jazda po bandzie czy vabank ;)?

Z drugiej strony jak można być samemu chrześcijaństwem i zwalczać równocześnie chrześcijaństwo? :-\

bartek212701:
Powód podali w grupie na fb (nieoficjalny) strach przed głoszeniem muzułmanom. Teraz w zborach nie zalecają głoszenia przez wzgląd na własne życie :) Jedna pani śJ napisała, ze dobrze się stało, bo ona by się bała "zarzynania" :-D hehe

Roszada:
Ponieważ są tacy co nie wierzą w słowo pisane mogę podać internetowe jw.org:

‘We are no part of Christendom and do not believe in a Trinity but worship the God of Abraham.  zródło - http://wol.jw.org/en/wol/d/r1/lp-e/1101989203

 „Nie należymy do kościołów chrześcijaństwa i nie wierzymy w Trójcę, tylko oddajemy cześć Bogu Abrahama. - źródło http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1101989203

Roszada:

--- Cytat: bartek212701 w 20 Grudzień, 2015, 18:45 ---Powód podali w grupie na fb (nieoficjalny) strach przed głoszeniem muzułmanom. Teraz w zborach nie zalecają głoszenia przez wzgląd na własne życie :) Jedna pani śJ napisała, ze dobrze się stało, bo ona by się bała "zarzynania" :-D hehe

--- Koniec cytatu ---
Już się boją?
Zdaje się, że do tej pory nic nie pisali, by się im krzywda ze strony muzułmanów stała.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej