Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jak proponować publikacje w styczniu - nagrania wideo z wstępami  (Przeczytany 11134 razy)

Offline Nomadan

Odp: Jak proponować publikacje w styczniu - nagrania wideo z wstępami
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Grudzień, 2015, 04:20 »
Od kiedy zarzucili uprzejmy styl rozmowy na pan i pani, a uprawiaja taka wolna amerykanke per ty?No mnie to ugryzlo.W Ameryce to trawilem, ale w Europie tego sie nie praktykuje.To takie pretensjonalne i zalosne, bo nierzeczywiste. Za to mozna zarobic w policzek nawet u tolerancyjnych Niemcow.Absolutnie nie wyobrazam sobie tego w praktyce.To bezczelnosc i arogancja!Niemniej, tym lepiej dla rozwoju bruklinskiego "dziela"!Po prostu Szkola Impertynentow!
« Ostatnia zmiana: 28 Grudzień, 2015, 04:26 wysłana przez Nomadan »


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Jak proponować publikacje w styczniu - nagrania wideo z wstępami
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Grudzień, 2015, 08:07 »
No bo to jest bezpośrednie tłumaczenie amerykańskiej wersji. Inaczej dubbingu nie dało się zrobić ;-) Ewoki będą i tak mówić po swojemu :)


Offline Technolog

Odp: Jak proponować publikacje w styczniu - nagrania wideo z wstępami
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Grudzień, 2015, 16:57 »
Od kiedy zarzucili uprzejmy styl rozmowy na pan i pani, a uprawiaja taka wolna amerykanke per ty?No mnie to ugryzlo.W Ameryce to trawilem, ale w Europie tego sie nie praktykuje.
Per ty występuje w jednym filmie gdzie rozmawiają mężczyźni 30-35 lat, więc raczej nie jest to jakoś niewyobrażanie niedopuszczalne.
Pozostałe filmy występuje zwracanie się przez "pani".


Offline donadams

Odp: Jak proponować publikacje w styczniu - nagrania wideo z wstępami
« Odpowiedź #18 dnia: 04 Styczeń, 2016, 14:18 »
Głosicielka z trzeciego filmu ma całkiem 'biały' głos, jak na fakt, że jest czarnoskóra. To się postarali, jakakolwiek kobieta, jakikolwiek głos i super, przepis na 'film' tanim kosztem. To nie jest film, to co najwyżej prezentacja multimedialna. Nazywanie tego filmem jest górnolotne i obraża intelekt.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Jak proponować publikacje w styczniu - nagrania wideo z wstępami
« Odpowiedź #19 dnia: 13 Styczeń, 2016, 22:00 »
ten film to plagiat. Tu jest oryginał:
https://youtu.be/G8cj5t7s4t4?t=7m6s


Offline DelfinWawa

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 35
  • Polubień: 28
  • jeżeli plan nie działa-zmień plan, nigdy cel
Odp: Jak proponować publikacje w styczniu - nagrania wideo z wstępami
« Odpowiedź #20 dnia: 14 Styczeń, 2016, 07:16 »
Typowe zastosowanie socjotechniki i metod psychomanipulacji. Fuj...

prawda, psychomanipulacja na najwyższym poziomie-sami są jej poddawani oraz sami poddają nią innych.

Oglądając powyższe filmiki najpierw parsknąłem po cichu śmiechem do monitora, a później zalał mnie zimny pot na myśl że oni to faktycznie oglądają z wielkim zapałem robiąc przy tym zapewne notatki...
"pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas"


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Jak proponować publikacje w styczniu - nagrania wideo z wstępami
« Odpowiedź #21 dnia: 14 Styczeń, 2016, 07:36 »
Nie do końca chce mi się wierzyć, że wszyscy ŚJ na zebraniach są tacy zapatrzeni.
Przecież wśród nich nie brakuje z pewnością ludzi inteligentnych, których - mówiąc wprost - obraża intelektualnie poziom takich filmików.

Mam pytanie do obecnych ŚJ: Czy każdy ma obowiązek oglądania tych materiałów i jest następnie odpytywany na zebraniu? Czy faktycznie nie można skrytykować publicznie czegoś, co nam nie odpowiada? Np. czy można stwierdzić, że "to się nie przyjmie w naszym mieście"?
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Jak proponować publikacje w styczniu - nagrania wideo z wstępami
« Odpowiedź #22 dnia: 14 Styczeń, 2016, 07:59 »
"To się nie przyjmie" - jest oficjalnie potępione. Brak ci wiary, bracie!


Offline zaocznie wywalony

Odp: Jak proponować publikacje w styczniu - nagrania wideo z wstępami
« Odpowiedź #23 dnia: 14 Styczeń, 2016, 07:59 »
Nie do końca chce mi się wierzyć, że wszyscy ŚJ na zebraniach są tacy zapatrzeni.
Przecież wśród nich nie brakuje z pewnością ludzi inteligentnych, których - mówiąc wprost - obraża intelektualnie poziom takich filmików.

Mam pytanie do obecnych ŚJ: Czy każdy ma obowiązek oglądania tych materiałów i jest następnie odpytywany na zebraniu? Czy faktycznie nie można skrytykować publicznie czegoś, co nam nie odpowiada? Np. czy można stwierdzić, że "to się nie przyjmie w naszym mieście"?
Obecnie już - na szczęście nie jestem ŚJ, ale mam wtyki
 ;D
Odpytywania nie ma - w znaczeniu wyrywania do odpowiedzi, każdy "chętny" sam się zgłasza.
A i w sumie możesz wszystko skrytykować. Tyle tylko że zaraz po zebraniu podejdzie do Ciebie 2 starszych na rozmowę, zaraz potem możesz się spodziewać "wizyty pasterskiej" a przy "rozpasanych" (czyli braku całkowitego posłuszeństwa i uległości) podejściu, słowach i postawie - komitetu.
Taka wolność i swoboda  ;)


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Jak proponować publikacje w styczniu - nagrania wideo z wstępami
« Odpowiedź #24 dnia: 14 Styczeń, 2016, 08:37 »
Czyli albo zgodnie z aktualną linią Siły Przewodniej, Mateczki Partii, tfu... Organizacji, albo lepiej wcale? Bo inaczej "zsyłka"?
To po co te zebrania? Jeżeli nie ma tam dyskusji, ścierania się poglądów?
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline M

Odp: Jak proponować publikacje w styczniu - nagrania wideo z wstępami
« Odpowiedź #25 dnia: 14 Styczeń, 2016, 09:09 »
Czyli albo zgodnie z aktualną linią Siły Przewodniej, Mateczki Partii, tfu... Organizacji, albo lepiej wcale? Bo inaczej "zsyłka"?
To po co te zebrania? Jeżeli nie ma tam dyskusji, ścierania się poglądów?

Zebrania są elementem machiny indoktrynacyjnej. Gdy dwa razy w tygodniu jest ci powtarzane w co masz wierzyć to zaczynasz w to wierzyć, nawet jeśli byłoby to coś absurdalnego. A dla tych, którzy już wierzą zebrania podtrzymują indoktrynację. Bez nich ktoś mógłby zacząć dostrzegać absurdy tej organizacji i przejrzeć na oczy, a tak cały czas podtrzymuje się ten błogi stan nieświadomości.

Lloyd Evans (szerzej znany jako Cedars), założyciel strony jwsurvey.org, powiedział kiedyś że w jego przypadku do wybudzenia doszło po przeprowadzeniu się na teren obcojęzyczny. Chodził na zebrania ale nic z nich nie rozumiał, bo nie znał języka. Z czasem efekty indoktrynacji zaczęły ustępować, a on zaczął dostrzegać błędy w doktrynie i wytycznych gdy sam czytał Biblię i publikacje. Tak rozpoczęło się jego wybudzanie, zakończone oczywiście odejściem z organizacji.

Jestem przekonany, że znaczna część Świadków Jehowy, gdyby ich odciąć od zebrań na jakieś pół roku, byłaby gotowa wysłuchać argumentów drugiej strony i przejrzeć na oczy. Niestety organizacja nigdy na to nie pozwoli, nacisk na chodzenie na zebrania jest ogromny. Przyrównuje się to do jedzenia literalnych posiłków, a osoby które opuszczają nawet niektóre zebrania są od razu piętnowane i wywiera się na nie nacisk psychiczny.
« Ostatnia zmiana: 14 Styczeń, 2016, 09:21 wysłana przez M »


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Jak proponować publikacje w styczniu - nagrania wideo z wstępami
« Odpowiedź #26 dnia: 14 Styczeń, 2016, 09:29 »

Jestem przekonany, że znaczna część Świadków Jehowy, gdyby ich odciąć od zebrań na jakieś pół roku, byłaby gotowa wysłuchać argumentów drugiej strony i przejrzeć na oczy. Niestety organizacja nigdy na to nie pozwoli, nacisk na chodzenie na zebrania jest ogromny. Przyrównuje się to do jedzenia literalnych posiłków, a osoby które opuszczają nawet niektóre zebrania są od razu piętnowane i wywiera się na nie nacisk psychiczny.

Teraz już rozumiem niektóre wypowiedzi sx-ŚJ na tym forum. >:(

A co by było, gdybym jako gość przyszedł na zebranie strażnicy i zaczął zadawać niewygodne pytania, albo odpowiadać na pytania tak, jak ja rozumiem biblię?
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline zaocznie wywalony

Odp: Jak proponować publikacje w styczniu - nagrania wideo z wstępami
« Odpowiedź #27 dnia: 14 Styczeń, 2016, 09:40 »
Teraz już rozumiem niektóre wypowiedzi sx-ŚJ na tym forum. >:(

A co by było, gdybym jako gość przyszedł na zebranie strażnicy i zaczął zadawać niewygodne pytania, albo odpowiadać na pytania tak, jak ja rozumiem biblię?
Pewnie raz zostałbyś dopuszczony do głosu - z niewiedzy prowadzącego co do Twoich intencji i treści wypowiedzi.
Odpowiedzi byś nie uzyskał, a więcej "nie widziałby" Twojej ręki.
« Ostatnia zmiana: 14 Styczeń, 2016, 09:42 wysłana przez zaocznie wywalony »


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Jak proponować publikacje w styczniu - nagrania wideo z wstępami
« Odpowiedź #28 dnia: 14 Styczeń, 2016, 10:12 »
Muszę kiedyś spróbować  ;D

Tylko nie w moim mieście, bo za bardzo jestem rozpoznawany  ;D
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline amber

Odp: Jak proponować publikacje w styczniu - nagrania wideo z wstępami
« Odpowiedź #29 dnia: 14 Styczeń, 2016, 14:50 »
Nie do końca chce mi się wierzyć, że wszyscy ŚJ na zebraniach są tacy zapatrzeni.
Przecież wśród nich nie brakuje z pewnością ludzi inteligentnych, których - mówiąc wprost - obraża intelektualnie poziom takich filmików.


Wiesz... Ja też miałam mojego męża za inteligentnego człowieka. I dlatego tak trudno mi uwierzyć, że tak wierzy w to co mu podają.