Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Sj finance  (Przeczytany 50433 razy)

Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Sj finance
« Odpowiedź #90 dnia: 07 Sierpień, 2016, 23:08 »
W tym nie było nic personalnego w przeciwieństwie do tego, z czym spotkałem się w moją stronę. Przecież my już kiedyś to przerabiali, gedeonie, i może nawet smsa trzymasz jeszcze w swym telefonie ode mnie. Zaapelowałem o trzymanie pięści w kieszeniach i ze swojej strony tego się trzymam i jedyne co mogę, to zasłaniać się regulaminem. Który to z punktów naruszyłem, że wlepiasz mi ostrzeżenie?

Pozwolisz przejść dalej do dyskusji?

Każde niezgadzanie się z Tobą, posiadanie swojego zdania i próba przedstawienia go, to dla Ciebie wyciąganie pięści?
Nikt Cie nie atakuje, a doszukiwanie się złych intencji tam gdzie ich nie ma to przesada.
Człowieku luzik, moja maksyma 'złość piękności szkodzi i nie pozwala zasnąć'.
Jeśli czyjąś wypowiedź możesz zinterpretować na kilka sposobów, to zawsze wybierz ten, który Cie nie uraża.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline sabekk

Odp: Sj finance
« Odpowiedź #91 dnia: 07 Sierpień, 2016, 23:43 »


Ale jest jeszcze coś takiego jak moralność. Czerpanie korzyści z handlu bronią czy banków krwi (przykłady) w sytuacji gdy się krytykuje taką działalność jest, delikatnie mówiąc, słabe. A mówiąc wprost jest to hipokryzja.
Czy WTS kieruje tym funduszem? Nie ma to znaczenia. Każdą darowiznę można odrzucić.


Owszem, jest coś takiego jak moralność. Pozwolę sobie ją zilustrować...

(Łukasza 7:36-40 NWT)
36. A któryś z faryzeuszy zapraszał go do siebie na obiad. Toteż wszedł do domu owego faryzeusza i ułożył się przy stole.
37. I oto niewiasta, która w mieście była znana jako grzesznica, dowiedziała się, że on się ułożył do posiłku w domu faryzeusza, i przyniosła alabastrowe naczynie z wonnym olejkiem,
38. a zająwszy miejsce z tyłu u jego stóp, płakała i poczęła zraszać łzami jego stopy oraz wycierała je włosami swej głowy. Czule też całowała jego stopy i nacierała je wonnym olejkiem.
39. Na ten widok faryzeusz, który go do siebie zaprosił, rzekł sam w sobie: „Gdyby ten człowiek był prorokiem, wiedziałby, kim i jakiego pokroju jest ta niewiasta, która go dotyka — że jest grzesznicą”.
40. A wtedy Jezus mu rzekł: „Szymonie, mam ci coś do powiedzenia”. Ten rzekł: „Nauczycielu, powiedz!”


Czy Jezus wiedział, że owa kobieta jest grzesznicą (czytaj prostytutką)? Oczywiście. Ale mimo to pozwolił się dotykać w sposób czuły, całować swoje stopy, wycierać je włosami. Z boku patrząc wątpliwości co do moralności Jezusa mogły goszczącemu go faryzeuszowi nasunąć się niejako z automatu. Czy jednak Jezus zdradził swoje zasady? Nie, do łózka z ową nie poszedł. Podobnie będziesz miał w omawianej przez nas sytuacji w kontekście WTS.

Cytat:
"How a Christian puts his money to work is for him to decide personally, just as how he works for a living is for him to decide. There is nothing contrary to Scriptural principles for him to let his money help him earn a livelihood. If he invests in stocks, no one should criticize him. He should, of course, be discreet about what stocks or bonds he buys. When he knows that a corporation is devoted entirely to manufacturing merchandise that is used for a morally wrong purpose, it would be improper for him to violate his conscience by investing money in the stock of that company."
(Awake!, February 8, 1962, p. 23.) 

Czy zatem WTS sprzeniewierzył się powyższym zasadom? Nie, wszak to nie WTS inwestował, mimo że wiedział...  tak jak Jezus wiedział, że owa kobieta jest prostytutką, a jednak "profitów" wynikających z jej zachowania nie odrzucił.


Na to mogę odpowiedzieć tylko jedno - Jezus przyjął tą kobietę, bo zmieniła postępowanie. Łuk 7:47.

Chyba jednak nie o to ci chodziło w twych wątpliwościach co do moralności. Mnie zresztą również. Powyższy przykład pokazuje wątpliwości goszczącego Jezusa faryzeusza co do moralności jego gościa. Dla niego ta sytuacja z boku może tak właśnie wyglądać. Jednak ty nie oceniasz Jezusa w ten sposób, bo wiesz, że tak nie jest. Podobnie w omawianym przez nas temacie. Zauważ że wszyscy od góry do dołu piszą w ten deseń...

Cytat:
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=2171.msg46790#msg46790
Cielec Kierowniczy
"Faktem jest, że WTS bierze udział w inwestowaniu w spółki , które z moralnego punktu widzenia są nie do przyjęcia."

Cytat:
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=2171.msg46800#msg46800
PoProstuJa
"Jeżeli Sabekk uważa, że nie ma nic złego w inwestowaniu w firmy produkujące broń i tytoń (...)"

...a przecież fakty mówię coś innego.

Cytat:
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=2171.msg46747#msg46747
M
"Nie ma bezpośrednich dowodów na to, że to WTS inwestuje w tego rodzaju firmy. (...)"


W ogóle odnoszę wrażenie, że jedyną osobą mnie czytającą w tym temacie jest tylko 'M' i mimo omsknięcia się powiek późną nocą, tylko on rozumie o co tu chodzi.





PS. popieram cegłę i abbę w ich wypowiedziach. Ohydne jest czerpanie korzyści z działań moralnie niepoprawnych.

Bylebyś tylko trzymał się regulaminu.
« Ostatnia zmiana: 07 Sierpień, 2016, 23:45 wysłana przez sabekk »
Każdy głupi ma swój rozum... samo życie.
---
Ignorowani: NiepokornaHadra


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Sj finance
« Odpowiedź #92 dnia: 07 Sierpień, 2016, 23:51 »


.........W ogóle odnoszę wrażenie, że jedyną osobą mnie czytającą w tym temacie jest tylko 'M' i mimo omsknięcia się powiek późną nocą, tylko on rozumie o co tu chodzi.

Sabbek-To nie tak że nikt nie rozumie tylko "M"
Spójrz na to inaczej.

Aktualnie mamy Inwigilację w sprawy prywatne ,także finansowe może tylko WTS –przy użyciu struktury organizacyjnej –oczywiście wszystko dla dobra zborów itd. .
Oczekują zdawania sprawozdań z głoszenia – chociaż to już nie dotyczy np. nieuczciwego podatnika który jako głosiciel mógłby zniesławić jw.org .
Nie ufają totalnie w imię dobrego imienia Boga .
Proszę więc tylko aby WTS – podawał przejrzyste sprawozdania ze swoich finansów .
Stawiam 1do100 – ten moment prawdy i pełnej transparentności  finansowej oznacza koniec jw.org w obecnej formie i autorytecie u głosicieli .
WTS zresztą to nie jedyna org. ciesząca się u przynajmniej dużej swoich członków dobrą opinią  która ma coś do ukrycia więc nic nowego pod słońcem .Problem w tym że jest to kredyt zaufania który w chwili prawdy zamknie temat zaufania na amen –Prawdziwa cnota krytyk się nie boi ???
Spółki giełdowe muszą przekazywać publicznie sprawozdania – więc przynajmniej można chcieć i zrobić to –przecież Świadkowie jehowy nie mają nic do ukrycia, nie mają wykazu zakazanej literatury , żyją w raju duchowym i nie mają obaw .
 A to dlaczego mają jednak rady aby spisywać pisemnie umowy finansowe( proszę o pomoc –źródła w literaturze ) .Jeśli starszy tego nie zrobi i popadnie w konflikt za brak właśnie takiej pisemnej umowy może stracić przywilej.
« Ostatnia zmiana: 08 Sierpień, 2016, 00:34 wysłana przez accurate »
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Sj finance
« Odpowiedź #93 dnia: 08 Sierpień, 2016, 00:15 »

Fajny filmik :)
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline sabekk

Odp: Sj finance
« Odpowiedź #94 dnia: 08 Sierpień, 2016, 00:24 »


Ale jest jeszcze coś takiego jak moralność. Czerpanie korzyści z handlu bronią czy banków krwi (przykłady) w sytuacji gdy się krytykuje taką działalność jest, delikatnie mówiąc, słabe. A mówiąc wprost jest to hipokryzja.
Czy WTS kieruje tym funduszem? Nie ma to znaczenia. Każdą darowiznę można odrzucić.


Owszem, jest coś takiego jak moralność. Pozwolę sobie ją zilustrować...

(Łukasza 7:36-40 NWT)
36. A któryś z faryzeuszy zapraszał go do siebie na obiad. Toteż wszedł do domu owego faryzeusza i ułożył się przy stole.
37. I oto niewiasta, która w mieście była znana jako grzesznica, dowiedziała się, że on się ułożył do posiłku w domu faryzeusza, i przyniosła alabastrowe naczynie z wonnym olejkiem,
38. a zająwszy miejsce z tyłu u jego stóp, płakała i poczęła zraszać łzami jego stopy oraz wycierała je włosami swej głowy. Czule też całowała jego stopy i nacierała je wonnym olejkiem.
39. Na ten widok faryzeusz, który go do siebie zaprosił, rzekł sam w sobie: „Gdyby ten człowiek był prorokiem, wiedziałby, kim i jakiego pokroju jest ta niewiasta, która go dotyka — że jest grzesznicą”.
40. A wtedy Jezus mu rzekł: „Szymonie, mam ci coś do powiedzenia”. Ten rzekł: „Nauczycielu, powiedz!”


Czy Jezus wiedział, że owa kobieta jest grzesznicą (czytaj prostytutką)? Oczywiście. Ale mimo to pozwolił się dotykać w sposób czuły, całować swoje stopy, wycierać je włosami. Z boku patrząc wątpliwości co do moralności Jezusa mogły goszczącemu go faryzeuszowi nasunąć się niejako z automatu. Czy jednak Jezus zdradził swoje zasady? Nie, do łózka z ową nie poszedł. Podobnie będziesz miał w omawianej przez nas sytuacji w kontekście WTS.

Cytat:
"How a Christian puts his money to work is for him to decide personally, just as how he works for a living is for him to decide. There is nothing contrary to Scriptural principles for him to let his money help him earn a livelihood. If he invests in stocks, no one should criticize him. He should, of course, be discreet about what stocks or bonds he buys. When he knows that a corporation is devoted entirely to manufacturing merchandise that is used for a morally wrong purpose, it would be improper for him to violate his conscience by investing money in the stock of that company."
(Awake!, February 8, 1962, p. 23.) 

Czy zatem WTS sprzeniewierzył się powyższym zasadom? Nie, wszak to nie WTS inwestował, mimo że wiedział...  tak jak Jezus wiedział, że owa kobieta jest prostytutką, a jednak "profitów" wynikających z jej zachowania nie odrzucił.

Z początku to nawet chciałem stanąć w obronie Sabkka. Uważam, że to dobrze gdy choć jedna osoba w dyskusji ma odmienne zdanie, bo to jest czasem powodem do wymiany argumentów lub prowadzi do ich przewartościowania.
Ale ten jego wpis spowodował, że całkowicie zmieniłem o nim zdanie i popieram tych, którzy już w tej dyskusji je wyrazili.

Drogi Sabkku, ten wpis obnażył Cię zupełnie. Zdjąłeś spodnie i zdemaskowałeś się sam na własne życzenie. Na twoje nieszczęście są tu osoby inteligentne, trzeźwo myślące a takie manipulacje jakimi się posługujesz odczytują w mig. Przykład jakim się posłużyłeś z ewangelii Łukasza w ogóle nie pasuje do tego co robi obłudna organizacja, która świadomie przez dziesięciolecia czerpie korzyści z niemoralnych w świetle Biblii praktyk i nie ma na to żadnego logicznego wytłumaczenia.

Myślę, że inteligencja nie ma tu aż takiego znaczenia, mimo, że już to mi sugerowano...

Cytat:
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=2171.msg46752#msg46752
CEGŁA
"Sabekk, albo jesteś kretem, albo bardzo mało inteligentny."

W gruncie rzeczy wielu z nas tak naprawdę ocenia przez pryzmat swych własnych poglądów. Z drugiej strony rozmowa nie toczy się w gronie prawników o etyce w inwestycjach tylko ma tło religijne i w tym epizodzie dotyczyła moralności, stąd i argumentacja ilustrująca takie tło z PS. Jeśli masz co do tego jakieś obiekcje, zapewniam cię, że tłem owych będą poglądy, nie inteligencja.
Każdy głupi ma swój rozum... samo życie.
---
Ignorowani: NiepokornaHadra


od-nowa

  • Gość
Odp: Sj finance
« Odpowiedź #95 dnia: 08 Sierpień, 2016, 00:34 »

Owszem, jest coś takiego jak moralność. Pozwolę sobie ją zilustrować...

(Łukasza 7:36-40 NWT)
36. A któryś z faryzeuszy zapraszał go do siebie na obiad. Toteż wszedł do domu owego faryzeusza i ułożył się przy stole.
37. I oto niewiasta, która w mieście była znana jako grzesznica, dowiedziała się, że on się ułożył do posiłku w domu faryzeusza, i przyniosła alabastrowe naczynie z wonnym olejkiem,
38. a zająwszy miejsce z tyłu u jego stóp, płakała i poczęła zraszać łzami jego stopy oraz wycierała je włosami swej głowy. Czule też całowała jego stopy i nacierała je wonnym olejkiem.
39. Na ten widok faryzeusz, który go do siebie zaprosił, rzekł sam w sobie: „Gdyby ten człowiek był prorokiem, wiedziałby, kim i jakiego pokroju jest ta niewiasta, która go dotyka — że jest grzesznicą”.
40. A wtedy Jezus mu rzekł: „Szymonie, mam ci coś do powiedzenia”. Ten rzekł: „Nauczycielu, powiedz!”


Czy Jezus wiedział, że owa kobieta jest grzesznicą (czytaj prostytutką)? Oczywiście. Ale mimo to pozwolił się dotykać w sposób czuły, całować swoje stopy, wycierać je włosami. Z boku patrząc wątpliwości co do moralności Jezusa mogły goszczącemu go faryzeuszowi nasunąć się niejako z automatu. Czy jednak Jezus zdradził swoje zasady? Nie, do łózka z ową nie poszedł. Podobnie będziesz miał w omawianej przez nas sytuacji w kontekście WTS.

Cytat:
"How a Christian puts his money to work is for him to decide personally, just as how he works for a living is for him to decide. There is nothing contrary to Scriptural principles for him to let his money help him earn a livelihood. If he invests in stocks, no one should criticize him. He should, of course, be discreet about what stocks or bonds he buys. When he knows that a corporation is devoted entirely to manufacturing merchandise that is used for a morally wrong purpose, it would be improper for him to violate his conscience by investing money in the stock of that company."
(Awake!, February 8, 1962, p. 23.) 

Czy zatem WTS sprzeniewierzył się powyższym zasadom? Nie, wszak to nie WTS inwestował, mimo że wiedział...  tak jak Jezus wiedział, że owa kobieta jest prostytutką, a jednak "profitów" wynikających z jej zachowania nie odrzucił.



Na to mogę odpowiedzieć tylko jedno - Jezus przyjął tą kobietę, bo zmieniła postępowanie. Łuk 7:47.

Chyba jednak nie o to ci chodziło w twych wątpliwościach co do moralności. Mnie zresztą również. Powyższy przykład pokazuje wątpliwości goszczącego Jezusa faryzeusza co do moralności jego gościa. Dla niego ta sytuacja z boku może tak właśnie wyglądać. Jednak ty nie oceniasz Jezusa w ten sposób, bo wiesz, że tak nie jest. Podobnie w omawianym przez nas temacie. Zauważ że wszyscy od góry do dołu piszą w ten deseń...

Cytat:
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=2171.msg46790#msg46790
Cielec Kierowniczy
"Faktem jest, że WTS bierze udział w inwestowaniu w spółki , które z moralnego punktu widzenia są nie do przyjęcia."

Cytat:
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=2171.msg46800#msg46800
PoProstuJa
"Jeżeli Sabekk uważa, że nie ma nic złego w inwestowaniu w firmy produkujące broń i tytoń (...)"

...a przecież fakty mówię coś innego.

Cytat:
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=2171.msg46747#msg46747
M
Nie ma bezpośrednich dowodów na to, że to WTS inwestuje w tego rodzaju firmy.

"Chyba jednak nie o to ci chodziło w twych wątpliwościach co do moralności."
sabekk
Nie można za kogoś innego, twierdzić, o co temu komuś chodziło.
Przecież wyraznie i jasno ta osoba określiła o co jej chodziło, Ty natomiast poddajesz to w wątpliwość i narzucasz swoje zdanie.


"Nie ma bezpośrednich dowodów na to, że to WTS inwestuje w tego rodzaju firmy."
sabekk
WTS inwestowało i chodziło na spotkania do hedge fund intelligence (HAZARD):

2011 -> https://legacy.hedgefundintelligence.com/Product/13793/Previous-Events-Details/InvestHedge-Forum-2011.html?https://legacy.hedgefundintelligence.com/Product/13793/Previous-Events-Details/InvestHedge-Forum-2011.html?ElementId=9679
Youtube -> ]https://www.youtube.com/watch?v=a3jSrbYleS0]

WTS inwestowało i chodziło na spotkania do hedge fund intelligence (HAZARD):

2011 -> https://legacy.hedgefundintelligence.com/Product/13793/Previous-Events-Details/InvestHedge-Forum-2011.html?ElementId=9679
Youtube -> https://www.youtube.com/watch?v=a3jSrbYleS0

Fundusz K2 - kase wyprowadzili na Kaymany HAZARD I KRADZIEŻ NASZYCH PIENIĘDZY -> https://drive.google.com/file/d/0B4lrXCMQzmDdd3FzOGRkR0t0bE0/view?usp=sharing


Sprawdz uprzejmie, czy WTS inwestowało w te firmy.

Twierdzisz, że WTS nie inwestowało/ nie inwestuje, a czerpie zyski jako organizacja non- profit.

Non – profit to nazwa określająca organizację, która prowadząc swoją działalność skupia się na wspieraniu prywatnego lub publicznego dobra, ale nie kierując się przy tym osiągnięciem zysku. Nazwa „non-profit” odróżnia organizacje pozarządowe od organizacji drugiego sektora i podkreśla, że ich działalność nie jest nastawiona na zysk. Organizacja non – profit jest to najczęściej stowarzyszenie, czyli trwałe, dobrowolne i samorządne zrzeszenie o celach niezarobkowych, o określonych celach, programie działania i strukturze organizacyjnej.

WTS osiąga zyski z firm w których nie inwestuje, a zarabia.

WE WCZEŚNIEJSZYCH LATACH CZERPALI ZYSKI Z BAKU KRWI -> http://www.cardinalhealth.com/en/product-solutions/medical/laboratory-products/blood-bank.html

Z PRZEMYSŁU TYTONIOWEGO FIRMY Phillip Morris http://www.pmi.com/pl_pl/pages/homepage.aspx


Za pracę w sklepie, gdzie były papierosy zwykli głosiciele byli upominani, przechodzili wyrzuty sumienia, zmieniali pracę na inną.
To jak z tą moralnością ? czerpać zyski WTS   z firm tytoniowych TAK, głosiciele w sklepie z papierosami pracować na chleb NIE.
O tym pisała do Ciebie PoProstuJa.

Oraz Cielec Kierowniczy pisał:
"Faktem jest, że WTS bierze udział w inwestowaniu w spółki , które z moralnego punktu widzenia są nie do przyjęcia."

W powyższym zastąp słowo INWESTOWALI NA ZARABIALI i teraz ustosunkuj się do moralności, ponieważ dla mnie, tak jak wyżej ZARABIANIE w spółkach jak przemysł tytoniowy, hazard, banki krwi, czołgi z moralnego punktu widzenia są nie do przyjęcia.

Zauważ, że sam pisałeś o ZARABIANIU WTSu  w firmach/ spółkach.

Wykaz tych firm/ spółek masz w linku, tu w tym wątku, albo wpisz sobie w przeglądarce Forum " FINANSE WTS".



« Ostatnia zmiana: 08 Sierpień, 2016, 00:43 wysłana przez od-nowa »


Offline Weteran

Odp: Sj finance
« Odpowiedź #96 dnia: 08 Sierpień, 2016, 00:44 »
Lejesz wodę gościu. To jest gadka gościa wyszkolonego przez WTS - masło maślane, byleby rozmyć prawdziwy cel intencji. Sabekk, albo jesteś kretem, albo bardzo mało inteligentny. Jak można czytać te sprawozdania i nie widzieć prawdy. "W kwestii finansów nie robią nic nielegalnego" - może nielegalnego nie. To z legalnością nie ma nic wspólnego tylko z Prawem Boga, bo niby czemu zakazują palić papierosy, uprawiać hazard, odmawiają służby wojskowej, przetaczać transfuzję krwi, nie głosować, jak sami to robią i czerpią z tego zyski?! To się nazywa HIPOKRYZJA w najwyższym wydaniu, DIABELSKA hipokryzja. Nie mam zamiaru z tobą polemizować krecie, bo to strata czasu. Sam się przygotowuj do przedstawienia argumentów przeciw WTS swoim znajomym jak pisałeś wcześniej i d... nie truj, bo tylko denerwujesz swoim brakiem rozeznania i zajmujesz czas. Prawda jest oczywista!!! Pięści z kieszeni wyjmij i bij się jak facet. I wiesz, masz rację omnibusem faktycznie nie jesteś, Trolu.

1000 lubików za ten wpis :) :) :)
Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS


od-nowa

  • Gość
Odp: Sj finance
« Odpowiedź #97 dnia: 08 Sierpień, 2016, 00:47 »
Fajny filmik :)
Baran ;D ;D ;D
Masz rację fajny ten filmik, uśmiałam się.
Z dobrym nastawieniem, lepiej się człowiek wysypia, jak pisała coś w ten deseń Niepokorna Nasza z Forum. :)
« Ostatnia zmiana: 08 Sierpień, 2016, 00:48 wysłana przez od-nowa »


Offline janeczek

Odp: Sj finance
« Odpowiedź #98 dnia: 08 Sierpień, 2016, 00:53 »
Problem że obecnie trudno złapać za ręke tych z WTS co inwestują pieniądze w intersy zabraniane swoim skarbonkom to jest temat sporu bo w konicu jest tylko 15 000 spożywających więc tylko oni są prawie równi CK niewolnikowi,ten podział z początku wieku i oddzielenie biznesu od CK spowodowało rozmycie odpowiedzialności za kase,sabekk zdajesz sobie sprawe że merytorycznie obecny skład CK to nie są orły ty pewni się nie zgodzisz ale dureń głupkowi tłumaczy takich debilizmów z światłami to nigdy nie było 1992 wiesz o co biega dokładnie piramidy nie był takie głupie stoją do dziś,dlatego nie obronisz sami robią co się da aby kasy dla nich nie zabrakło pogódź się marnie skoniczą nikt za sterem nie stoi i to problem
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Sj finance
« Odpowiedź #99 dnia: 08 Sierpień, 2016, 01:14 »
Coś bardzo ciekawego mógłby opowiedzieć forumowy Matuzalem czyli Lebioda .

W jego historii są opisane te same problemy ale w skali Polskiego podwórka . Słynne zbiórki i też mieli zawsze problem z rozliczeniem sakiewki oraz swojego w niej udziału . Ten kto odważył się coś zauważyć kończył marnie-jak słynny "Wróbel " .
Naprawdę jest tam dużo na temat ciemnych spraw finansów w czasie zakazu działalności wts .
Okazuje się że w życiu problemy największe zawsze są wokół 2 rzeczy tj.kasa i .....pa.

Jest tylko kwestią skali o jakie kwoty chodzi.

Ale spokojnie,na tvjvbroadcasting donoszą że nawet krowa się przyda na ss biznes klasa loty >:(.
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline sabekk

Odp: Sj finance
« Odpowiedź #100 dnia: 08 Sierpień, 2016, 01:45 »
Każde niezgadzanie się z Tobą, posiadanie swojego zdania i próba przedstawienia go, to dla Ciebie wyciąganie pięści?
Nikt Cie nie atakuje, a doszukiwanie się złych intencji tam gdzie ich nie ma to przesada.

Człowieku luzik, moja maksyma 'złość piękności szkodzi i nie pozwala zasnąć'.
Jeśli czyjąś wypowiedź możesz zinterpretować na kilka sposobów, to zawsze wybierz ten, który Cie nie uraża.

Nie spotkałem się jeszcze w tym temacie z kimś, kto by się ze mną zgadzał (zajął moje stanowisko), i nawet nie o to tu chodzi. Poglądy niech się spierają. Jestem za. Jeśli jednak ktoś uważa, że jeżdżącą sobie po godności innych formą wzbudzi u mnie sympatię...  Od tej pory walę ignory permanentne korzystając z takiej funkcji forum. Chcesz ze mną porozmawiać? Traktuj mnie jak partnera. Chcesz sobie moim kosztem nabić laików? Bywaj zdrów i żałuj gdy kiedykolwiek czytając moja wypowiedź bardzo będziesz chciał, abym ustosunkował się do togo, co o niej myślisz. Po prostu... od tej pory permanentne.
Każdy głupi ma swój rozum... samo życie.
---
Ignorowani: NiepokornaHadra


Offline CEGŁA

Odp: Sj finance
« Odpowiedź #101 dnia: 08 Sierpień, 2016, 02:08 »
Fajny filmik :)

Podobał mi się tekst z tego filmiku - "Nie karm Trola"

Co sebekk, myślałeś, że będziesz mieć oststnie zdanie, co? A tu zonk, ja jeszcze nie śpię.  :P
Przygotowuje sporo materiału dla forumowiczów, wiesz staram się robić coś pożytecznego dla innych   8-)

Dzisiaj odchodząc od komputera, tańczyłem tak nad twoją porażką:



....na na na na ...na na na na...

Dobranoc sebuś k  :-*
 :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
« Ostatnia zmiana: 08 Sierpień, 2016, 02:16 wysłana przez CEGŁA »
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Sj finance
« Odpowiedź #102 dnia: 08 Sierpień, 2016, 08:21 »
Chyba jednak nie o to ci chodziło w twych wątpliwościach co do moralności. Mnie zresztą również. Powyższy przykład pokazuje wątpliwości goszczącego Jezusa faryzeusza co do moralności jego gościa. Dla niego ta sytuacja z boku może tak właśnie wyglądać. Jednak ty nie oceniasz Jezusa w ten sposób, bo wiesz, że tak nie jest. Podobnie w omawianym przez nas temacie. Zauważ że wszyscy od góry do dołu piszą w ten deseń...

(...)
W ogóle odnoszę wrażenie, że jedyną osobą mnie czytającą w tym temacie jest tylko 'M' i mimo omsknięcia się powiek późną nocą, tylko on rozumie o co tu chodzi.


Sabekk - mimo szczerych chęci stwierdzam, że nie da się z tobą dyskutować. Przewaliłeś ze 3 strony tekstu odrzucając potencjalnych dyskutujących. Potem mnie i innym odpowiedziałeś na zasadzie "nie o to chodzi" nie podając o co wg ciebie chodzi.
Tak się nie da.
Odnieś się merytorycznie, to znaczy negując czyjąś wypowiedź podaj kontrargumenty.


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Sj finance
« Odpowiedź #103 dnia: 08 Sierpień, 2016, 08:30 »
Nie odpowiedziałeś nadal na część jak to się ma do wymagań stawianych szeregowym głosicielom, co też dobitnie podkreślili moi przedmówcy.

Sabekk - od tego przypominającego postu M napisałeś 8 postów - w większości bardzo obszernych -zwracających uwagę na zachowania Twoich rozmówców.
Ale ANI JEDNEGO będącego merytoryczną odpowiedzią dla M  :-\
Wprawdzie nie do końca akceptuję styl tej dyskusji, jednakże coraz bardzie skłaniam się ku opinii, że brak merytorycznych argumentów naprzeciwko konkretnych zarzutów pokrywach milczeniem, ignorem wobec pytającego, bądź też skierowaniem dyskusji na inne tory, zwykle ad personam:-\

Może, jako jedyny w tej dyskusji posiadacz wiedzy dającej pozytywny obraz WTS-u, podzielisz się nią z nami? Chociażby - pomijając personalne docinki wobec Ciebie - udzielając odpowiedzi na konkretne pytania ad meritum?
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline sabekk

Odp: Sj finance
« Odpowiedź #104 dnia: 08 Sierpień, 2016, 08:40 »
To i ja przyłączę się do dyskusji.
Sabekk, kimkolwiek jesteś, powinno do Ciebie dotrzeć, że nie zmienisz rzeczywistości.
Choćbyś nie wiem jak próbował wybielić WTS z ich szemranych interesów finansowych, to fakty pozostaną faktami.
Faktem jest, że WTS bierze udział w inwestowaniu w spółki , które z moralnego punktu widzenia są nie do przyjęcia.
I to o to chodzi w całej tej dyskusji.

Twoja niechęć do przyjęcia tego faktu świadczy o tym, że jesteś mentalnie mocno związany z WTS-em.
Nikt na forum nie szuka taniej sensacji.
Jesteśmy ludźmi, którzy mają dość obłudy i hipokryzji tej organizacji.
Coraz bardziej obnażane są kłamstwa i podwójna moralność.
Wątpliwe moralnie działania finansowe wpisują się tylko w całokształt pokrętnej natury WTS-u.
Broniąc i usprawiedliwiając praktyki tej firmy możesz stać się adwokatem diabła.
Mam nadzieję , że mój post da Tobie choć trochę do myślenia.

Tak, dał do myślenia. Dziękuję.


--//---


Sabekk - od tego przypominającego postu M napisałeś 8 postów - w większości bardzo obszernych -zwracających uwagę na zachowania Twoich rozmówców.
Ale ANI JEDNEGO będącego merytoryczną odpowiedzią dla M  :-\
Wprawdzie nie do końca akceptuję styl tej dyskusji, jednakże coraz bardzie skłaniam się ku opinii, że brak merytorycznych argumentów naprzeciwko konkretnych zarzutów pokrywach milczeniem, ignorem wobec pytającego, bądź też skierowaniem dyskusji na inne tory, zwykle ad personam:-\

Może, jako jedyny w tej dyskusji posiadacz wiedzy dającej pozytywny obraz WTS-u, podzielisz się nią z nami? Chociażby - pomijając personalne docinki wobec Ciebie - udzielając odpowiedzi na konkretne pytania ad meritum?

Nie podzielę się wszystkim, ale z pewnością na pewne rzeczy odpowiem. Jednak potrzebne jest najpierw uspokojenie tonu dyskusji.


---//---


Sabekk - mimo szczerych chęci stwierdzam, że nie da się z tobą dyskutować. Przewaliłeś ze 3 strony tekstu odrzucając potencjalnych dyskutujących. Potem mnie i innym odpowiedziałeś na zasadzie "nie o to chodzi" nie podając o co wg ciebie chodzi.
Tak się nie da.
Odnieś się merytorycznie, to znaczy negując czyjąś wypowiedź podaj kontrargumenty.

No, ja zasuwam ostatnio mniej więcej do 12 godzin dziennie. Jestem sam a każdy z was chce abym mu odpowiedział. W tej chwili mogę jedynie swoim tempem i żeby wszystko miało jakiś ład i skład... następną w kolejce której odpiszę mam koleżankę 'od-nowa'. Proszę o wyrozumiałość.
« Ostatnia zmiana: 08 Sierpień, 2016, 08:52 wysłana przez sabekk »
Każdy głupi ma swój rozum... samo życie.
---
Ignorowani: NiepokornaHadra