INNE RELIGIE, WYZNANIA, ATEIZM... > I WSZYSTKIE INNE

Eucharystia a Pamiątka

(1/13) > >>

Fantom:

--- Cytat: Roszada w 16 Grudzień, 2015, 17:34 ---No u mnie w parafii też w Wielki Czwartek i nie tylko są dwa czy trzy kielichy.
Ale jeden jest główny, :) a reszta wspomagające. ;)

--- Koniec cytatu ---

 Jedyny plus to taki,że ten chleb i wino udostępnia się wszystkim.
  Jak byłem w KK to raziło mnie to,że na mszy podawano tylko chleb(opłatek).Było :bierzcie i jedzcie i dawano chleb.Po słowach bierzcie i pijcie nie podawano wina.Dla mnie to była nie pełna wieczerza. Czyli spożywano ciało Pańskie ,ale już nie pito Jego krwi,a Jezus powiedział ,że kto nie je i nie pije z kielicha...Mnóstwo osób w KK do tej pory nie piło krwi w kościele.

Roszada:

--- Cytat: fantom w 16 Grudzień, 2015, 18:48 --- Jedyny plus to taki,że ten chleb i wino udostępnia się wszystkim.
  Jak byłem w KK to raziło mnie to,że na mszy podawano tylko chleb(opłatek).Było :bierzcie i jedzcie i dawano chleb.Po słowach bierzcie i pijcie nie podawano wina.Dla mnie to była nie pełna wieczerza. Czyli spożywano ciało Pańskie ,ale już nie pito Jego krwi,a Jezus powiedział ,że kto nie je i nie pije z kielicha...Mnóstwo osób w KK do tej pory nie piło krwi w kościele.

--- Koniec cytatu ---
Ja wiele razy piłem i wcale nie czuję się tym jakoś specjalnie zachwycony.
Na wszystkich mszach wspólnotowych jest pod dwiema postaciami.
Widocznie z ciebie taki katolik był, że nawet tego nie wiedziałeś. :)

A w ostatnią niedzielę (nie pierwszy raz) nawet dostałem kawałek hostii, z tej którą kapłan spożywał. Nie jest ona jakąś specjalną jak myślą niektórzy, choć jest większa, bo czasem 2-3 księży koncelebruje.

Roszada:

--- Cytat: fantom w 16 Grudzień, 2015, 18:48 --- Jezus powiedział ,że kto nie je i nie pije z kielicha...Mnóstwo osób w KK do tej pory nie piło krwi w kościele.

--- Koniec cytatu ---
A tu już oszukujesz, bo są i inne wypowiedzi Jezusa i Pawła.
Zresztą nie martw się o katolików, bo i tak ich nie uznajesz. :)
Oni się o twoje całkowite niespożywanie nie troszczą. ;D

tomek_s:
Zawsze ŚJ zarzucają katolikom że ci "wina" nie spożywają.... Nie rozumiem zarzutu... Z czego wynika ta troska? hmmm  :-\

Roszada:

--- Cytat: tomek_s w 16 Grudzień, 2015, 19:45 ---Zawsze ŚJ zarzucają katolikom że ci "wina" nie spożywają.... Nie rozumiem zarzutu... Z czego wynika ta troska? hmmm  :-\

--- Koniec cytatu ---
Sami nie spożywają NIC, a krzyczą, że my wina nie pijemy. ;)

Był czas, jak chodziłem na duszpasterstwo studentów i młodzieży pracującej, że co tydzień spożywałem pod dwiema postaciami.

Gdybyśmy pili wino, to byłby dla ŚJ problem, jak u protestantów.
Licytują się, kto robi to dobrze:

jeden kielich
kilka kielichów
małe kieliszeczki
podawane łyżeczką (jak w naszym obrządku grecko-katolickim)

Jedni do drugich mają pretensje. ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej