Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: JW Broadcasting - audycja z grudnia 2015  (Przeczytany 3688 razy)

Offline M

JW Broadcasting - audycja z grudnia 2015
« dnia: 07 Grudzień, 2015, 11:59 »
JW Broadcasting—wersja uproszczona
"Oglądamy to, żebyś ty nie musiał"

GRUDZIEŃ 2015

Tym wydaniem rozpoczynam tradycję publikowania streszczeń z audycji JW Broadcasting zawierających najważniejsze/najciekawsze myśl z tych programów. Wiele osób jest ciekawych co na tych audycjach jest poruszane, ale mało komu chce się oglądać ponad godzinę propagandowych materiałów wideo. Na Wasze szczęście mi się chce ;D.

Instrukcja: W kwadratowych nawiasach np. [05:10] podano minutę i sekundę w której została poruszona dana myśl, jesli ktoś chce to odszukać w materiale. Cały poniższy tekst jest opisem, parafrazą, albo cytatem pochodzącym z filmu (cytaty umieszczam w cudzysłowach). Moje komentarze są zaznaczone na bordowo.

Obejrzyj całość (jeśli nie szkoda ci marnować czasu tak jak ja) po polsku tutaj.

Streszczenie:
  • Audycję w tym miesiącu prowadzi Mark Noumair - pomocnik w Komitecie Nauczania. Co ciekawe, audycja ta zrywa z tradycją przedstawiania prowadzących jak to miało miejsce poprzednio, na pasku pojawiającym się u dołu filmu. Tym razem nasz prowadzący nie jest przedstawiany.
  • Kursy szkolą nowych, którzy mogą sprostać zadaniom w terenie. Dopóki ich nie wywalą. [01:20]
  • Demokr. Republika Konga - milion obecnych na Pamiątce, 5x tyle co głosicieli. 40 tys. ochrzczonych w ciągu ostatnich 3 lat. Szkoda że w tym czasie w krajach rozwiniętych stagnacja lub spadki. [01:40]
  • W związku z potrzebami organizuje się tam Kursy dla Ewangelizatorów. Ciało kierownicze "życzliwie zrobiło wyjątek" postanawiając że Kurs dla Ewangelizatorów może odbyć się w dwóch klasach jednocześnie (zawsze jest tylko jedna klasa na raz). Cóż za życzliwość z ich strony! [03:00]
  • Gerritt Lösch oddaje nowo-wybudowany kompleks Jehowie. Brat komentuje: "nigdy w życiu bym nie pomyślał, że przyjedzie tu członek ciała kierowniczego żeby oddać ten budynek do użytku". [03:50]
  • Uczestnicy nigdy nie zapomną, że podawano im trzy posiłki dziennie, prano i prasowano ich ubrania. Niestety sporo betelczyków będzie musiało o tym niedługo zapomnieć. [04:55]
  • "Świeckie wykształcenie może wbić kogoś w dumę. Boże wykształcenie pomaga rozwijać pokorę" - taaak, szczególnie to widać u nadzorców obwodu i innych "wyżej postawionych" [05:20]
  • Kurs dla Ewangelizatorów pomaga siostrom cenić sobie ich miejsce w organizacji Jehowy [06:24] - zrzuty ekranu: 1, 2
  • "Aby wyżywić ciężko pracujące rodziny Betel na całym świecie..." - to w końcu zamykają kuchnie, czy nie? [09:07]
  • Jak możemy pokazać, że cenimy pokarm duchowy? Jehowa nie wmusza nam pokarmu, mamy wolną wolę. [09:35]
  • 5 wskazówek jak studiować na podstawie wersetów z Przysłów 2:1-4, aplikując te wskazówki do wymagania z Pwt. Prawa 17:16, by król nie pomnażał swojego wojska (co z punktu strategicznego było niedorzeczne). Wniosek: "Mimo ludzkiej skłonności do powątpiewania czy racjonalizowania, wyraźnie widzisz, że trzymanie się dróg Jehowy zawsze jest najlepsze, najpewniejsze dla naszego bezpieczeństwa i pomyślności". [10:50]
  • "Zgodnie z radą Jezusa pracujmy "na pokarm [pokarm duchowy]", który trwa ku życiu wiecznemu". Musimy nauczyć się jak nauczyć się z niego korzystać - filmik pokazujący jak korzystać z "narzędzi".
  • Sytuacje wymagające studium: trudne pytanie w służbie, lekcja biologii i temat ewolucji w szkole, punkt na zebraniu "jak rozpoznać religię prawdziwą" - trzeba poszukać w dostępnych narzędziach: Program Watchtower Library, Przewodnik po publikacjach oraz BIBLIOTEKA INTERNETOWA Strażnicy, aplikacja JW Library [24:40]
  • Przypomnienie: Nie zapomnij przyciszać dzwonka w telefonie wchodząc na salę królestwa [28:40]
  • "Miłość Jehowy przejawia się w tym, że coraz więcej braci ma te narzędzia w swoim języku"
  • David Splane i jego zamiłowanie na liczb - ile wody może wypić wielbłąd, ile kilometrów jest pomiędzy miejscem A i B, jak długo zajmie wielbłądowi pokonanie tej odległości [34:00-37:00]
  • Naśmiewanie się z własnej wcześniejszej doktryny - pierwowzorów i odpowiedników. [35:40]
  • Starożytni słudzy tacy jak Izaak czy Rebeka przechodzili różne próby, np. "trudny przydział służby z dala od domu". "Rozmyślanie nad ich zaufaniem do Jehowy moe nam pomóc dalej z pełnym przekonaniem ufać Bogu" [38:35]
  • Wywiad z Ghany, wypowiedź księdza w kontekście afrykańskich wierzeń i zwyczajów: "mogę jednocześnie czcić bożki i być katolikiem" [41:30]
  • [Ojciec nie chciał żeby syn został ŚJ]. "Doszło do ostrego starcia". "Ojciec wpadł w złość, zostawił mnie i poszedł do swojego pokoju". Minutę później: "Mam bardzo szczęśliwą rodzinę" - szkoda że rozbitą, ale po co komu ojciec jak ma się duchowych braci i siostry. [43:30]
  • "Brat pragnął służyć Bogu, ale to nie wystarczyło. Dopiero gdy otrzymał ksiązkę Prawda miał pokarm duchowy i mógł studiować Słowo Boże. W końcu zrozumiał, czego uczy Bóg. Został ochrzczony w roku 1976". Zapomniał dodać, że tak naprawdę uczył się kłamstw, bo sporo nauk z książki Prawda jest już nieaktualnych. [45:30]
  • "Chciałbyś usługiwać w zborze, ale masz wątpliwości czy się do tego nadajesz? Możesz to zmienić!" - Brat prowadzi aktywny tryb życia, lubi sport, bieganie, kocha długie marsze po lesie. Tam może "naładować akumulatory". Od czasu do czasu chodzi do kina. Niestety to wszystko przeszkadza mu w robieniu postępów duchowych. Natomiast jego przyjaciel, Andrzej, zawsze ma w zborze dużo zajęć, jest świetnie przygotowany do służby, pomaga braciom, niedawno został sługą pomocniczym. Wieczorem wizyta pasterska - bracia "zauważyli jak ciężko trenuję by mieć dobrą kondycję fizyczną. Ale czy równie ciężko pracuję nad kondycją duchową?". "Bracia mieli rację - aktywny udział w służbie daje mnóstwo radości! Za bardzo rozpraszały mnie rzeczy, które ja chciałem robić". [46:15]
  • Niepełnosprawna kobieta która urodziła się bez możliwości używania rąk i nóg. Pewnego dnia odwiedzili ją ŚJ. Prowadząca studium zastanawia się: "Jak nauczę ja posługiwać się Biblią, skoro nie może używać rąk?". Wypowiedź siostry: "Na samą myśl o rozmowach z ludźmi ogarniało mnie przerażenie, po prostu panika". No ale albo to, albo zginie w Armagedonie, więc się przełamała. "Jehowa jest dla mnie taki dobry".[52:55]
  • Teledysk pt. Radosne zgromadzenia zawierający "mnóstwo pięknych scen ze zgromadzeń w roku 2015". [59:05]
  • "Wielu z was poprosił o dostęp do krótkich filmów pokazywanych podczas programu" (które już dawno temu były dostępne na stronach eksów, a nawet na forach dla obecnych ŚJ) - "są one teraz dostępne na tv.jw.org w sekcji Filmy na życzenie". [1:03:25]

Do zobaczenia za miesiąc ;D.

Aktualizacja: Dodałem pierwszy punkt z informacją o tym kto jest w tym miesiącu prowadzącym audycję.
« Ostatnia zmiana: 07 Grudzień, 2015, 13:25 wysłana przez M »


Offline Roszada

Odp: JW Broadcasting - audycja z grudnia 2015
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Grudzień, 2015, 13:06 »
  • Wywiad z Ghany, wypowiedź księdza w kontekście afrykańskich wierzeń i zwyczajów: "mogę jednocześnie czcić bożki i być katolikiem"
Fajne.
Jak można było być sługami Jehowy i wierzyć w pogańską piramidę; wierzyć w Jehowę i wierzyć w falliczny krzyż; wierzyć Jehowie i obchodzić babilońskie Boże Narodzenie. ;)
Wierzyć Biblii, że mowa jest o jednym pokoleniu i jednocześnie sumować jakieś grupy pomazańców.


Offline CzarnySmok

Odp: JW Broadcasting - audycja z grudnia 2015
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Grudzień, 2015, 13:12 »
JW Broadcasting—wersja uproszczona
"Oglądamy to, żebyś ty nie musiał"

GRUDZIEŃ 2015

Tym wydaniem rozpoczynam tradycję publikowania streszczeń z audycji JW Broadcasting zawierających najważniejsze/najciekawsze myśl z tych programów. Wiele osób jest ciekawych co na tych audycjach jest poruszane, ale mało komu chce się oglądać ponad godzinę propagandowych materiałów wideo. Na Wasze szczęście mi się chce ;D.


Do zobaczenia za miesiąc ;D.

Z okazji wydania grudniowego odcinka w JW.TV jak i nadchodzących Świąt życzę Ci, żeby nie przestało Ci się chcieć, żeby szantański system rzeczy nie pochłonął się do reszty - żebyś zawsze miał czas obejrzeć, zreferować, skomentować i napisać :)

Serdecznie braterskie pozdrowienia - żebyś żył wiecznie o jeszcze jeden dzień bliżej Armagedonu - przesyła
CzarnySmok :)


KaiserSoze

  • Gość
Odp: JW Broadcasting - audycja z grudnia 2015
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Grudzień, 2015, 13:21 »
Zaraz, na tv.jw.org jeszcze nie ma, a ty masz polską wersję??


Offline M

Odp: JW Broadcasting - audycja z grudnia 2015
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Grudzień, 2015, 13:23 »
Zaraz, na tv.jw.org jeszcze nie ma, a ty masz polską wersję??

Nie wiesz, że my mamy zawsze wszystko szybciej niż zbory? Cuda panie, cuda ;D.


Offline bartek212701

Odp: JW Broadcasting - audycja z grudnia 2015
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Grudzień, 2015, 15:18 »
Jestem tylko pyłkiem i czyszcze owoce. To takie słodkie :-D Dałem za to lajka ;)


Offline Dianne

Odp: JW Broadcasting - audycja z grudnia 2015
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Grudzień, 2015, 22:54 »
I jeszcze do tego tak ładnie napisane :3 okejka
Biegała dziewczynka po polu minowym i machała rączkami na pięć kilometrów.


Offline parasin

Odp: JW Broadcasting - audycja z grudnia 2015
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Grudzień, 2015, 10:06 »
Ja w sprawie punktu 22 do 24

22
Podobnie jak ten brat chodziłem do lasu się zresetować naprawdę nabierałem sił - ładowałem akumulatory jakoś funkcjonowałem. Ale gdy zostałem pionierem, przestałem mieć na to czas, Po około roku wpadłem w silną depresję i po 1,5 od zostania pionierem stałym miałem już za sobą próbę samobójczą - to by było na tyle, co do cudownych rad niewolnika. Ale oczywiście to wszystko moja wina...

23
Historia naprawdę mnie wciągnęła wzruszyła - obudziła jakieś takie ciepłe uczucia. Ale pod koniec poczułem się jakby mi ktoś zdzielił w łeb. Przecież oni ją pokazali tylko po to, żeby wzbudzić poczucie winy, że nie jesteś pionierem. Doznałem szoku.

24.
Rzucił mi się w oczy chrzest. Najpierw pokazali trzech chłopców - przyjaciół zapewne, bo razem stali na trybunach, a potem - chyba ci sami w basenie. Hurtownia nowych wiernych. Czy ci młodzicy naprawdę zdawali sobie sprawę z tego co robią?
« Ostatnia zmiana: 12 Grudzień, 2015, 10:10 wysłana przez parasin »


od-nowa

  • Gość
Odp: JW Broadcasting - audycja z grudnia 2015
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Grudzień, 2015, 13:29 »
Parasin
Krótko, a jak konkretnie napisałeś, samo sedno.
Nie dając już rady, karmiąc umysł od dzieciństwa naukami CK i ja miałam depresję i próbę samobójczą.
Teraz dzieląc się ze znajomymi informacjami na temat WTS mówię, że tam trzeba być cyborgiem, terminatorem, aby  wypełnić wizję służenia Bogu w/g CK.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: JW Broadcasting - audycja z grudnia 2015
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Grudzień, 2015, 14:23 »
Pkt 20. Szczyt hipokryzji.
Pkt 22. Szczyt manipulowania człowiekiem.
« Ostatnia zmiana: 12 Grudzień, 2015, 14:29 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi