Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Wielbienie Boga przed tv.  (Przeczytany 6264 razy)

Offline Fantom

Odp: Wielbienie Boga przed tv.
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Listopad, 2015, 14:07 »
W końcu można przyznać, że Bóg zagościł w każdym domu :D
A co do marcowego wydania Strażnicy, to jest tam więcej smaczków. Artykuł o chrzcie, w którym ani razu nie pada imię Jezusa...paradoks...? :/

 No nie jest to chyba tak do końca prawdą.W artykule:

Młodzi, czy jesteście gotowi do chrztu?  znalazłem to:'' Natomiast młodym, których rodzice nie są Świadkami Jehowy, życzliwą pomoc w ‛obliczeniu kosztów’ związanych z naśladowaniem Chrystusa zapewniają starsi zboru''.

 Czyli jest mowa o naśladowaniu Chrystusa.
 
Z jednej strony poprzez publikacje i filmy zachęca się już młode dzieci do chrztu,a z drugiej strony wymaga sie dojrzałości.Czy mając 8-10 lat można być dojrzałym? Cytat ze strażnicy:Co to znaczy być dojrzałym? Dojrzałość obejmuje coś więcej niż rozwój fizyczny. Biblia mówi, że takie osoby „mają władze poznawcze wyćwiczone, aby odróżniać to, co właściwe, od tego, co niewłaściwe” (Hebr. 5:14). Cytat pochodzi z najnowszej strażnicy :Młodzi, czy jesteście gotowi do chrztu?
 Czy w tak młodym wieku 8-12 lat można mieć ''wladze poznawcze''?
   Przykre jest to,że wielbienie Boga skojarzyli z oglądaniem członka CK.Czy nikt tam tego nie widzi?
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Dianne

Odp: Wielbienie Boga przed tv.
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Listopad, 2015, 21:38 »
Brałam chrzest w wieku 11 lat :)
Biegała dziewczynka po polu minowym i machała rączkami na pięć kilometrów.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Wielbienie Boga przed tv.
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Listopad, 2015, 22:47 »
To jest członek CK, Samuel Herd.

Nie lubie tego typa. Jego dykcja, cwaniactwo i pewność siebie mnie irytuje. Myślę, że bez zastanowienia strzeliłby w potylicę każdemu "odstępcy". 
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Przebudzony

Odp: Wielbienie Boga przed tv.
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Listopad, 2015, 11:54 »
Fantom - to zdanie mi umknęło, dzięki za naprostowanie ;)