BYLI... OBECNI... > BYŁEM ŚWIADKIEM... nasze historie

Bylam 'zainteresowana'

(1/22) > >>

Izaaa:
Bylam 'zainteresowana' nauka sj okolo 1.5 roku.
Moja przygoda z nimi zaczela sie w pazdzierniku 2012 roku. Odwiedzila mnie moja byla kolezanka z klasy wraz z inna glosicielka. Juz wczesniej rozmawiallysmy na tematy biblijne w liceum. W poprzednich latach takze mialam kontakty ze sj. Zawsze chcialam dowiedziec sie o nich wiecej czy to co glosza jest rzeczywiscie prawda.
Po kilku spotkaniach zaproponowaly mi studium biblijne, wiec sie zgodzilam. Na poczatku studium czesto zagladalysmy do biblii wtedy jeszcze korzystalam z biblii 1000 lecia. Wiec porownywalam wersety. Po dluzszym czasie studium wygladalo bardziej na czytaniu ksiazki czego uczy biblia... Na pierwsze zebranie poszlam w styczniu 2013 roku.bylam takze na kilku zgromadzeniach. Podczas studium mialam coraz wiecej watpliwosci, coraz wiecej pytan na ktore oni nie byli wstanie sami udzielic odpowiedzi zawsze mi radzili poszukac w biblioteczce wt. W 2013 roku zaczelam bardziej analizowac ich nauki. Znalazlam ich publikacje harfa Boza po przeczytaniu kilku rozdzialow bylam w szoku jak bardzo zmienne sa ich nauki chocby to ze sami wczesniej uzywali symbolu krzyza.. Pozniej zaczelam analizowac doktrynalne wersety. Najbardziej zabolalo mnie to jak zmienili nowy testament dodajac Jehowe usuwajac praktycznie Jezusa. Wiedzac to nie chcialam juz wiecej studiowac, ostatni raz na zebranie poszlam w marcu 2013.
Ciesze sie bardzo ze nie wstapilam do nich.
Pozdrawiam srdecznie Iza

Dianne:
To bystra panna z ciebie :D Zazwyczaj nikomu się nie chce czytać i sprawdzać.

M:
Brawo za wnikliwość i rozsądek. Nie znałem jeszcze osoby, która sama z siebie znalazła publikacje typu Harfa Boża ;D. Dobrze, że nie dotarłaś do "Dokonanej Tajemnicy" (albo któregokolwiek z tomów Russella), tam są dopiero takie kosmosy, że by Ci włos stanął na głowie. Jest wiele rzeczy, których pewnie nie dane było Ci się dowiedzieć o tej organizacji, ale tym lepiej dla Ciebie. Poszukiwanie prawdy to szlachetna rzecz, natomiast jedno jest pewne - Towarzystwo Strażnica jej nie ma, a wręcz ją zaciemnia. Ich głównym celem, szczególnie ostatnio, zdaje się być powiększanie swojego portfolio nieruchomości zamiast przybliżania ludzi do Boga.

Izaaa:
Niestety nie widzilam 'Dokonanej tajemnicy' ale widzilam pascie trzode Boza
Gdybym nie sprawidzila ich nauk zmarnowalabym sobie zycie dla 7 bogaczy.
Przy dzisiejszym dostepie do wiedzy bedzie im coraz ciezej pozyskac nowych sj, oby tylko ludzie chcieli szukac I sprawdzac.

Dianne:
Polują na takich gamoni którym się nie chce :D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej