Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: List do zborów - dot. rozsądnego korzystania z czasopism  (Przeczytany 15802 razy)

Offline M

Odp: List do zborów - dot. mądrego korzystania z czasopism
« Odpowiedź #30 dnia: 15 Listopad, 2015, 13:11 »
Przesłanie publikacji w jakiejkolwiek formie (email, bluetooth, cokolwiek) raportuje się jako rozpowszechnienie.

Ale zgodnie z powyższym listem od nowego roku nie będzie się tych danych (rozpowszechnień i wyświetleń filmów) wysyłać do Biura oddziału.


Offline owcaJehowy

Odp: List do zborów - dot. mądrego korzystania z czasopism
« Odpowiedź #31 dnia: 15 Listopad, 2015, 14:41 »
Do M.
Dostarczasz ciekawe informacje.

'Nie powinniśmy lekkomyślnie udostępniać czasopism osobom, które nie okazują zainteresowania. W jaki sposób ocenić, czy ktoś jest zainteresowany? Pozytywnym znakiem może być chęć prowadzenia rozmowy. Przykładanie uwagi do tego co mówimy, odpowiadanie na pytania i wyrażanie swojej opinii również świadczy o zainteresowaniu. Śledzenie odczytywanych przez nas wersetów z Biblii wskazuje na szacunek dla Słowa Bożego. Możemy również zapytać daną osobę, czy zamierza przeczytać proponowane czasopismo. Głosiciele powinni wykazać się rozsądkiem, by ustalić czy osoba jest zainteresowana zanim zaproponują czasopismo'.


Gdybym przed laty umiała ocenić czym jest zainteresowanie, nie wysyłałabym tylu swoich listów do osób, które zupełnie nie były zainteresowane udzielaniem pomocy na podstawie Biblii.


Offline Iza

Odp: List do zborów - dot. mądrego korzystania z czasopism
« Odpowiedź #32 dnia: 15 Listopad, 2015, 19:15 »
Będziesz zapisywać:
1. tytuł filmu
2. Całkowitą długość filmu w sekundach
3. Odtworzoną część w sekundach także
Następnie z pomocą matematyki ze szkoły podstawowej będziesz dla każdego filmu wyliczać ile ułamkowych części wyświetliłaś i na ile pełnych wyświetleń się to przekłada. Następnie pełne wyświetlenia będziesz raportować, a części ułamkowe przenosić na kolejny miesiąc
do BO należy jedynie napisać pytanie czy ułamkowe części różnych filmów sumują się w danym miesiącu.

To takie proste..
No to marny mój los, z matmą zawsze miałam pod górkę, chyba nie ja jedyna ale moze CK przyjdzie z pomocą i jakiś algorytm wyliczą. 8-) ;D
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline M

Odp: List do zborów - dot. rozsądnego korzystania z czasopism
« Odpowiedź #33 dnia: 17 Listopad, 2015, 13:38 »
Pierwszy post został zaktualizowany, podmieniłem przetłumaczoną treść listu na oficjalną polską wersję.


Offline donadams

Odp: List do zborów - dot. mądrego korzystania z czasopism
« Odpowiedź #34 dnia: 18 Listopad, 2015, 15:28 »
W skrócie:
  • zamiast raportować oddzielnie czasopisma, książki, broszury i traktaty, teraz wszystko idzie razem do kupy
  • głosiciele mają teraz raportować także "wyświetlenia filmów" w służbie
  • powyższe informacje nie będą już przesyłane przez starszych do biura oddziału (i tak nie było ich w Rocznikach od wielu lat)
  • kładziony jest coraz większy nacisk by zmniejszać zamówienia stałe (ilość czasopism otrzymywanych co miesiąc przez zbór)
  • w związku z powyższym zbory są zachęcane by rozpowszechniać stare czasopisma zamiast zamawiać więcej bieżących
Coś nie widzę w tym wszystkim "przyśpieszania tempa", o którym Świadkowie Jehowy wciąż są przekonywani przez swoich przywódców :).

Z własnego doświadczenia wiem, w jaki sposób były marnowane środki w jednym ze zborów, w którym byłem. Publikacje takie jak czasopisma był zamawiane ze sporym rozmachem, w żaden sposób nie próbowano zmienić nawyków poszczególnych głosicieli, a kiedy zasugerowało się głosicielowi, że może powinien się zastanowić nad tym, czy faktycznie potrzebuje takiej ilości literatury, zazwyczaj kończyło się to oburzeniem z jego strony. Kiedy mój znajomy delikatnie zasugerował to niegdyś jednej głosicielce, ta rzuciła na biurko tą literaturę, rozwalając przy okazji to, co na nim leżało, ze słowami: "Łaski bez!".

Co do zamawiania publikacji takich jak broszury czy książki znam historię, w których na 110 osobowy zbór były zgromadzone publikacje o łącznej ilości niemal 4000 kopii (nie uwzględniając publikacji miesięcznych). Słudzy literatury swego czasu mieli niesamowitą fantazję co do zamówień, co kończyło się gigantycznymi stratami.

Myślę, że listy takie jak ten, mają po prostu zmniejszyć straty. Przyśpieszanie zależy nie tyle od ilości drukowanej co od ilości udostępnianej literatury. Sprawozdania zborów pokazywały, że zbory otrzymują dużo więcej literatury, niż je opuszcza. W moim odczuciu takie listy mają zmienić mentalność odpowiedzialnych osób, a kolejno poszczególnych głosicieli.

Gdyby zbory podchodziły sumiennie do wszystkiego, czego wymaga od nich organizacja, takie listy nie byłyby potrzebne.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline donadams

Odp: List do zborów - dot. mądrego korzystania z czasopism
« Odpowiedź #35 dnia: 18 Listopad, 2015, 15:33 »
Raportowanie wszystkich publikacji, elektronicznych i papierowych w jednym polu jest BEZ SENSU. Powoduje, że ci, którzy próbowali robić jakiekolwiek analizy odnośnie zapotrzebowania na czasopisma/broszury/książki będą ślepi.
Można to zrobić jedynie wtedy gdy ma się cel - zaprzestanie rozdawania gazetek. Czy tą drogą idzie WTS?

Nie ma znaczenia z tego punktu widzenia ilość rozpowszechnionych przez głosicieli informacji. Zapotrzebowanie i dokładną statystykę Biuro może robić na podstawie zamówień zborowych i to jest wystarczające. Fakt, przenosi to większą odpowiedzialność na poszczególne zbory, ale myślę, że w przyszłości i to się zmieni, a zbór będzie otrzymywał okrojone odgórnie ilości literatury i będzie zachęcany, żeby korzystać ze starszych publikacji i jw.org. Wtedy jakby nikt nie będzie miał wyjścia i zapasy nagromadzone przez jakiś tam okres czasu zaczną schodzić. Nie wierzę, że długo zostanie pozostawiona opcja aby zbory same regulowały zamówienie. Jeśli tak bardzo zaczynają ciąć wydatki, to i tutaj ukrócą kompetencje zboru. Z resztą należy się niektórym - marnują tym tyle publicznych pieniędzy, że brakuje słów.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline M

Odp: List do zborów - dot. rozsądnego korzystania z czasopism
« Odpowiedź #36 dnia: 29 Grudzień, 2015, 12:14 »
A zrewidowane formularze S-4 "Sprawozdanie ze służby" do raportowania godzinek wyglądają tak:



Natomiast formularz S-1, którym posługują się starsi (najczęściej w wersji elektronicznej w serwisie jw.org) będzie odtąd wyglądać tak:



Aktualizacja: Wstawiłem skany oficjalnych polskich wersji formularzy.
« Ostatnia zmiana: 02 Styczeń, 2016, 20:55 wysłana przez M »