Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 2015 - Jak obliczyć "to pokolenie" i nastanie "wielkiego ucisku"  (Przeczytany 20561 razy)

Offline sawaszi

Odp: 2015 - Jak obliczyć "to pokolenie" i nastanie "wielkiego ucisku"
« Odpowiedź #30 dnia: 20 Wrzesień, 2017, 03:09 »
o wiele prościej jest pojąć naukę o Trójcy świętej niż "zębatą" naukę o pokoleniu :)
. Chciałeś powiedzieć - 'lepiej uwierzyć w dogmat' .


Offline lukasz84gl

Odp: 2015 - Jak obliczyć "to pokolenie" i nastanie "wielkiego ucisku"
« Odpowiedź #31 dnia: 20 Wrzesień, 2017, 14:31 »
  . A słyszałeś o teorii różnicowej, teorii strun i względności wszystkiego ? ,o wieloświatach i o kilku wymiarach poza naszymi trzema ? ,poznałeś antymaterie ? - czym jest "osobliwość" w czarnych dziurach ? ,gdzie są granice naszego wszechświata i co jest po za mim ? ,co to jest grawitacja ? -czym jest Energia niewidzialna ? -E = 2mc do potęgi 2, co jest szyprze od prędkości światła ? , co to jest nieskończoność ? ,itd. i itp. - jak to wszystko odkryjesz i udowodnisz - staniesz się bogiem  :D - a jak Ci do tego daleko - to lepiej się pomódl do Boga Stworzyciela  :)  .To by było tyle odemnie .Pozdrawiam .

Słyszałem, słyszałem. Możliwości jak widać jest wiele. Ale nie słyszałem, żeby skorzystali z funkcji kwadratowej. Może warto od tego zacząć. :)
„Nikt nie jest bardziej beznadziejnie zniewolony, niż ci którzy fałszywie wierzą że są wolni." Georg Wilhelm Hegel


Offline Roszada

Odp: 2015 - Jak obliczyć "to pokolenie" i nastanie "wielkiego ucisku"
« Odpowiedź #32 dnia: 09 Grudzień, 2017, 10:59 »
W audycji telewizyjnej ŚJ jeden z członków CK ŚJ ukazał metodę jak obliczać "to pokolenie".
Wskazał też, jak mniej więcej wyznaczyć czas nastania "wielkiego ucisku"

We wrześniowym filmiku z 2015 r. w 9 minucie 50 sekundzie omawia jak ma wyglądać zazębianie się dwóch grup pomazańców (anointed) i ukazuje trzecią grupę, która się już nie wlicza do tych kalkulacji:

https://www.jw.org/pl/biblioteka/materialy-wideo/#pl/mediaitems/StudioMonthlyPrograms/pub-jwb_201509_1_VIDEO

Wyznacznikiem końca pierwszej grupy pomazańców jest śmierć prezesa F. Franza w 1992 roku, który urodził się w roku 1893, a chrzest, czyli swoje pomazanie, otrzymał w roku 1914.

Druga grupa pomazańców to ta, która otrzymała pomazanie jeszcze przed jego śmiercią. Nie liczy się czas urodzenia ich, ale czas ich pomazania.

Trzecia grupa pomazańców, która nie wlicza się już do "tego pokolenia" to ta, która otrzymała swe pomazanie po roku 1992.

Nauka ta nie była nową w roku 2015, gdyż styczniowa Strażnica z roku 2014 (Strażnica 15.01 2014 s. 31) przedstawiała tę wykładnię oraz powtórzyła to książka pt. Królestwo Boże panuje! 2014 s. 11-12.

Film jest zaś wizualizacją tej nauki i ukazaniem na konkretnym wykresie, jak to obliczać.

Życie i Służba Nr 3, 2018 s. 5 pokazuje ten wykres:
Jest w niej wykres o "pokoleniu", ten który był na filmiku:

https://www.jw.org/pl/publikacje/program-zebran-swiadkow-jehowy/marzec-2018-mwb/program-zebrania-19-25mar/bliskosc-konca-tego-systemu-rzeczy-pytania/

F. Franz jako wyznacznik "pokolenia roku 1914".
« Ostatnia zmiana: 20 Wrzesień, 2021, 20:09 wysłana przez Roszada »


Offline sawaszi

Odp: 2015 - Jak obliczyć "to pokolenie" i nastanie "wielkiego ucisku"
« Odpowiedź #33 dnia: 09 Grudzień, 2017, 16:08 »
Wczoraj powstała burza na temat czy Jerozolima ma być stolicą Izraela ? .
Czy to znak czasu ? .
Co o tym myślicie ?


Offline Sebastian

Odp: 2015 - Jak obliczyć "to pokolenie" i nastanie "wielkiego ucisku"
« Odpowiedź #34 dnia: 09 Grudzień, 2017, 17:49 »
. Chciałeś powiedzieć - 'lepiej uwierzyć w dogmat' .
chciałem powiedzieć dokładnie to co powiedziałem.

Nie oceniałem która wiara jest lepsza (wiadomo: lepsza jest ta która jest najmojsza) ale oceniałem stopień skomplikowania wyjaśnień.

Wyjaśnienia katolickie czym jest Trójca (mimo odwoływania się do filozofii i mimo tworzenia własnych definicji) są bardziej proste niż "zębate" pokolenia.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Tusia

  • Gość
Odp: 2015 - Jak obliczyć "to pokolenie" i nastanie "wielkiego ucisku"
« Odpowiedź #35 dnia: 09 Grudzień, 2017, 22:44 »
Wczoraj powstała burza na temat czy Jerozolima ma być stolicą Izraela ? .
Czy to znak czasu ? .
Co o tym myślicie ?

Armagedon wkrótce...


Offline Sebastian

Odp: 2015 - Jak obliczyć "to pokolenie" i nastanie "wielkiego ucisku"
« Odpowiedź #36 dnia: 09 Grudzień, 2017, 23:36 »
Armagedon wkrótce...
jakby ktoś wszedł na forum po raz pierwszy, mógłby pomyśleć że forum jest lojalnostrażnicowe a Tusia to faktycznie pionier specjalny ślepo zapatrzony w warwicką "ewangelię mejdin juesej" :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline sawaszi

Odp: 2015 - Jak obliczyć "to pokolenie" i nastanie "wielkiego ucisku"
« Odpowiedź #37 dnia: 10 Grudzień, 2017, 18:15 »
Armagedon wkrótce...
  Ja tak sobie myślę, że spełnia się kolejne słowo Jezusa Chrystusa - a co będzie dalej to się okaże (pożyjemy zobaczymy) .Pozdrawiam wierzących i tych wątpiących  :)


Offline ihtis

Odp: 2015 - Jak obliczyć "to pokolenie" i nastanie "wielkiego ucisku"
« Odpowiedź #38 dnia: 10 Grudzień, 2017, 18:30 »
Czy ktoś już poprosił jakiegoś Świadka Jehowy, takiego tzw. szeregowego, aby wytłumaczył mu temat pokolenia, wedle najnowszego światła? Ciekaw jestem wrażeń.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: 2015 - Jak obliczyć "to pokolenie" i nastanie "wielkiego ucisku"
« Odpowiedź #39 dnia: 10 Grudzień, 2017, 18:47 »
Tu nie chodzi o wrażenia ale o zrozumienie o jakim pokoleniu powiedział Jezus. Wrażenia to masz w kinie albo na wystawie obrazów ;)

Na pal z nim!


KaiserSoze

  • Gość
Odp: 2015 - Jak obliczyć "to pokolenie" i nastanie "wielkiego ucisku"
« Odpowiedź #40 dnia: 10 Grudzień, 2017, 18:57 »
A jak twój kościół rozumie pokolenie ? Wyjaśnisz mi ? ;)

Tak. Cho na solówę.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: 2015 - Jak obliczyć "to pokolenie" i nastanie "wielkiego ucisku"
« Odpowiedź #41 dnia: 10 Grudzień, 2017, 18:59 »
Za cienki Bolek jesteś ;) ty co najwyżej na ciecia nadajesz sie na budowie ;)

Odklepał.
A teraz wynieście go na śmietnik historii.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: 2015 - Jak obliczyć "to pokolenie" i nastanie "wielkiego ucisku"
« Odpowiedź #42 dnia: 10 Grudzień, 2017, 19:01 »
Odklepał.
A teraz wynieście go na śmietnik historii.
[/quot                                                                                                                                                                         
 

  Już masz pełne pampersy ? ;)                                                                 

Cytowanie ci się poje..ało. Czyli dokładnie tak samo jak z klepkami.


Offline sawaszi

Odp: 2015 - Jak obliczyć "to pokolenie" i nastanie "wielkiego ucisku"
« Odpowiedź #43 dnia: 10 Grudzień, 2017, 19:02 »
Prawda jest taka ,że nikt nie wyliczy tego dnia ani godziny . Jezus powiedział "czuwajcie" , "obserwujcie znaki" , "oto wam powiedziałem" , itd. a człowiek może przewidzieć co go spotka następnego dnia lub za godzinę ? - nie !. Także każdy człowiek niech będzie czujny bo kiedyś zda swój rachunek z życia przed Chrystusem (Sędzią Sprawiedliwym) - Amen .


KaiserSoze

  • Gość
Odp: 2015 - Jak obliczyć "to pokolenie" i nastanie "wielkiego ucisku"
« Odpowiedź #44 dnia: 10 Grudzień, 2017, 19:02 »
Włodek, spoko, moderacja zrobi porządek. A co mu nawrzucam to moje ;)