DYSKUSJE DOKTRYNALNE > "NOWE ŚWIATŁA"

2015 - Jak obliczyć "to pokolenie" i nastanie "wielkiego ucisku"

(1/16) > >>

Roszada:
W audycji telewizyjnej ŚJ jeden z członków CK ŚJ ukazał metodę jak obliczać "to pokolenie".
Wskazał też, jak mniej więcej wyznaczyć czas nastania "wielkiego ucisku"

We wrześniowym filmiku z 2015 r. w 9 minucie 50 sekundzie omawia jak ma wyglądać zazębianie się dwóch grup pomazańców (anointed) i ukazuje trzecią grupę, która się już nie wlicza do tych kalkulacji:

https://www.jw.org/pl/biblioteka/materialy-wideo/#pl/mediaitems/StudioMonthlyPrograms/pub-jwb_201509_1_VIDEO

Wyznacznikiem końca pierwszej grupy pomazańców jest śmierć prezesa F. Franza w 1992 roku, który urodził się w roku 1893, a chrzest, czyli swoje pomazanie, otrzymał w roku 1914.

Druga grupa pomazańców to ta, która otrzymała pomazanie jeszcze przed jego śmiercią. Nie liczy się czas urodzenia ich, ale czas ich pomazania.

Trzecia grupa pomazańców, która nie wlicza się już do "tego pokolenia" to ta, która otrzymała swe pomazanie po roku 1992.

Nauka ta nie była nową w roku 2015, gdyż styczniowa Strażnica z roku 2014 (Strażnica 15.01 2014 s. 31) przedstawiała tę wykładnię oraz powtórzyła to książka pt. Królestwo Boże panuje! 2014 s. 11-12.

Film jest zaś wizualizacją tej nauki i ukazaniem na konkretnym wykresie, jak to obliczać.

Roszada:
Ciekawe, że te obliczenie nie jest na podstawie Biblii tylko życiorysu F. Franza. :)

M:

--- Cytat: Roszada w 24 Październik, 2015, 18:06 ---Ciekawe, że te obliczenie nie jest na podstawie Biblii tylko życiorysu F. Franza. :)

--- Koniec cytatu ---

Jak to nie na podstawie Biblii, przecież Splane podał podstawę biblijną do nauki o pokoleniu - Wj. 1:6. To wszystko tłumaczy ;D.

Dietrich:
Jak dla mnie jest to marna, desperacka próba rozciągnięcia czasowego i znaczeniowego pojęcia "pokolenie".  A życiorys Franza dopasowują na zasadzie wytrycha, tak jak dopasowywali Rutherforda czy Russela.  Ciekaw jestem, ilu świadków naprawdę w to "światło" wierzy.....

Roszada:

--- Cytat: M w 24 Październik, 2015, 18:44 ---Jak to nie na podstawie Biblii, przecież Splane podał podstawę biblijną do nauki o pokoleniu - Wj. 1:6. To wszystko tłumaczy ;D.

--- Koniec cytatu ---
Ale na wykresie nie widziałem wersetu tylko daty 1893 (ur.), 1914 (chrzest), 1992 (zm.). ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej