BYLI... OBECNI... > DZIECIŃSTWO I DORASTANIE WŚRÓD ŚJ...

Armagedony, Szatany, demony - jakie ilustracje najbardziej Was przerażały

(1/10) > >>

Safari:
Hej,
Wpadłam na pomysł zamieszczania tu ilustracji z publikacji, które nas przerażały za młodu. Myślę trochę o rodzicach, którzy poznają prawdę, niech wiedzą, co ich dzieci będą oglądać, a przede wszystkim jak takie ilustracje działają na najmłodszych.

Jeśli są jakieś nowe publikacje i wiecie jak są odbierane przez dzieci, to też wrzucajcie.
Komentujcie. 😊

Córka Weterana:

--- Cytat: Safari w 21 Październik, 2015, 09:48 ---Hej,
Wpadłam na pomysł zamieszczania tu ilustracji z publikacji, które nas przerażały za młodu. Myślę trochę o rodzicach, którzy poznają prawdę, niech wiedzą, co ich dzieci będą oglądać, a przede wszystkim jak takie ilustracje działają na najmłodszych.

Jeśli są jakieś nowe publikacje i wiecie jak są odbierane przez dzieci, to też wrzucajcie.
Komentujcie. 😊

--- Koniec cytatu ---

Nie wiem, jak wrzucić, ale przerażała mnie ilustracja przedstawiająca Jezusa na palu z książki "Mój zbiór opowieści biblijnych". Bałam się na nią patrzeć, bałam się, że mi się przyśni.
Ilustracji przedstawiających zagładę nigdy się nie bałam - może dlatego, że byłam od zawsze głęboko przekonana, że dotknie tylko ludzi bardzo, bardzo złych - a więc takich, którzy zasłużyli.
Nigdy nie uwierzyłam, że tylko śJ przeżyją Armagedon. Zawsze wiedziałam, że niepoliczona "wielka rzesza" i to mnie uspokajało :) Złym ludziom należała się kara - moje zrozumienie było proste.

KAZ:
Ciekawe ilustracje widziałem w dzieciństwie w bibliach protestanckich wraz z pięknymi drzeworytami. Bóg, anioły, demony, wijące się węże, wizje katastroficzne. Przeglądałem często z zaciekawieniem i pewnymi emocjami. Jednak czy dla porównania powinienem lub mógłbym je tu wstawiać i dzielić się nimi ?  Podobne widziałem wiele razy w kościołach będąc dzieckiem.

Safari:

--- Cytat: KAZ w 21 Październik, 2015, 11:26 ---Ciekawe ilustracje widziałem w dzieciństwie w bibliach protestanckich wraz z pięknymi drzeworytami. Bóg, anioły, demony, wijące się węże, wizje katastroficzne. Przeglądałem często z zaciekawieniem i pewnymi emocjami. Jednak czy dla porównania powinienem lub mógłbym je tu wstawiać i dzielić się nimi ?  Podobne widziałem wiele razy w kościołach będąc dzieckiem.

--- Koniec cytatu ---
Każ, jakkolwiek ciekawy pomysł, to moim założeniem jest żeby w tym wątku były ilustracje z publikacji WTSu. Może założysz osobny wątek?

P.S. Czy ktoś ma może dostęp do książki "Będziesz mógł żyć wiecznie"? (chodzi o ilustracje).

KAZ:
Rozumiem i dziękuję za odpowiedz. Osobiście widzę tu wiele ciekawych analogii i podobieństw z jakich można skorzystać - stąd pomysł.
Ale oczywiście to Twój temat więc wolałem zapytać.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej