BYLI... OBECNI... > OSTRACYZM

Świadkowie Jehowy, a świeckie publikacje o organizacji.

(1/4) > >>

Nemo:
Zawsze zastanawiało mnie to jak bardzo śJ unikają, wręcz panicznie wszelkich świeckich publikacji o WTS-ie. A pozycje napisane przez osoby wykluczone są (podobno) zakazane (np. "Kryzys sumienia") Kiedy zaproponowałem śJ przeczytanie właśnie "Kryzysu..." otrzymałem odpowiedź że nie można jeść z dwóch stołów. (1 Kor. 10,21)"Nie możecie pić z kielicha Pana i z kielicha demonów; nie możecie zasiadać przy stole Pana i przy stole demonów". Jak logicznie wytłumaczyć (zrozumieć) ten werset?

M:
Żadne "podobno". Za samo posiadanie "Kryzysu" można mieć kłopoty, a jeśli jeszcze próbowałeś komuś ze zboru go polecić i ten ktoś na Ciebie doniósł to masz przekichane ;D. Przecież to książka napisana przez odstępcę, przez kogoś kogo Szatan zwiódł mimo, że był na samym szczycie.

Weteran:
Jeśli chodzi o beton, to nie da się nic zrobić. Hasło „stół demonów” czy „odstępcy” działa jak magiczne zaklęcie. Ale jeśli chodzi o tych, którym pozostał mózg, to można pobudzić ich do myślenia w momencie, gdy „etykietują” Kryzys sumienia co najmniej dwoma wersetami, najlepiej z jedynego słusznego „najlepszego przekładu na świecie” (jak usłyszałem kiedyś na kongresie). Pewnie to wszyscy wiecie ;), ale przypomnę:

Przypowieści 18P13
Gdy ktoś odpowiada w jakiejś sprawie, zanim jej wysłucha, jest to jego głupota i upokorzenie.


1 Jana 4:1
Umiłowani, nie każdej natchnionej wypowiedzi wierzcie, lecz sprawdzajcie natchnione wypowiedzi, czy pochodzą od Boga, ponieważ wyszło na świat wielu fałszywych proroków.

Do tego lubię dodać mój ulubiony fragment z Listu do Galacjan 1:8,9
Ale choćbyśmy nawet my albo choćby anioł z nieba oznajmił wam jako dobrą nowinę coś poza tym, co wam oznajmiliśmy jako dobrą nowinę, niech Będzie przeklęty. Jak powiedzieliśmy poprzednio, tak i teraz znowu mówię: Kto by wam oznajmiał jako dobrą nowinę coś poza tym, co przyjęliście, niech będzie przeklęty.

Po tym ostatnim wersecie zawsze próbowałem zadac pytanie: Czy apostoł Paweł WYMUSZAŁ ślepe posłuszeństwo, czy też mimo autorytetu apostolskiego nakazywał SPRAWDZAĆ gloszone nauki bez względu na ich źródło? Jakże więc można ocenić, czy ktos jest odstepcą bez zapoznania sie z tym, co ma do powiedzenia?

No i koronny werset z Dziejów Apostolskich 17:11
Ci zaś byli szlachetniej usposobieni niż tamci w Tesalonice, bo przyjęli słowo z największą gotowością umysłu, każdego dnia starannie badając Pisma, czy tak się rzeczy mają.

Jeśli te wersety nie pomogą, to marne szanse na czyjeś przebudzenie :'(

tomek_s:
Czemu szatan piszecie z wielkiej litery? Nie jestescie w WTS, nie musicie. ;)

M:

--- Cytat: tomek_s w 17 Październik, 2015, 23:50 ---Czemu szatan piszecie z wielkiej litery? Nie jestescie w WTS, nie musicie. ;)

--- Koniec cytatu ---

Ponieważ to nazwa własna, tak samo jak Lucyfer, Belzebub, czy Thor. Tego wymagają od nas zasady gramatyki jęz. polskiego. Z tego samego powodu dla którego piszę "Świadkowie Jehowy" z wielkiej litery. Są nawet katolicy, którzy tak uważają.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej