DYSKUSJE DOKTRYNALNE > "NOWE ŚWIATŁA"

2015 - Nowa wersja Zorganizowani

(1/3) > >>

Roszada:
Ukazała się nowa wersja książki pt. Zorganizowani do spełniania woli Jehowy (2015)

Poprzednie wersje:

*** dx86-13 s. 4 Symbole publikacji ***
od    - Zorganizowani do spełniania woli Jehowy (2005)
om    - Zorganizowani do pełnienia naszej służby (1990)

Stojaki są w niej już ujęte:

"Niektóre zbory ustawiają na swoim terenie stoliki, wózki lub stojaki z literaturą" s. 84

Jakie inne nowe zwyczaje? Poczytamy, zobaczymy.

O dziwo książka została opublkikowana na jw.org.

http://www.jw.org/pl/publikacje/ksi%C4%85%C5%BCki/

Dotychczas poprzednie wersje nie były publikowane ani na jw.org ani na płytach Watchtower Library, co jest też nowością.
Jawność jakaś czy co? :)

M:
W nowej edycji głosiciele i pionierzy dostają zielone światło żeby pompować raportowaną liczbę godzin w służbie. Nowa edycja dodaje na stronie 77:


--- Cytuj ---Ciało Kierownicze nie narzuca zborom na świecie, co w tej kwestii ma dyktować sumienie. Również nikt inny nie został upoważniony, by w omawianej sprawie osą􏰀dzać drugich
--- Koniec cytatu ---

Poza tym usunięto zdanie mówiące o tym, że do czasu służby nie należy doliczać dojazdów na teren.

Technolog:
No to ja czekam na pełną analizę dokonaną przez Roszadę, rozdział po rozdziale, słowo po słowie.
Na pewno się o to pokusi, ciekaw jestem co wychwyci.

Roszada:

--- Cytat: Technolog w 03 Październik, 2015, 23:49 ---No to ja czekam na pełną analizę dokonaną przez Roszadę, rozdział po rozdziale, słowo po słowie.
Na pewno się o to pokusi, ciekaw jestem co wychwyci.

--- Koniec cytatu ---
Łoj ja nie wiem czy dam rade.
Ja bardziej doktryner jestem, a to książka raczej o zwyczajach i porządku zborowym, ale jak coś zobaczę to na pewno napiszę. :)

Zauważyłem, że nie podaje się zdaje się liczby godzin dla pionierów itd.
Pewnie to płynne będzie, a książka ma być na wiele lat aktualna zapewne. ;)

Milla83:
 Cała str 22 jest fajna  :) ak 13 się zaczyna :
Wyrazem naszego zaufania do organizacji Bozej jest wspieranie jej środkami materialnymi (Prz. 3:9, 10).
I ak 14 :

Poza tym swojego zaufania mozemy dowodzić popieraniem decyzji podejmowanych przez organizację. Obejmuje to również pokorne stosowanie się do  wskazówek podawanych na przykład przez nadzorców obwodów i starszych zboru. Wspomniani bracia też zaliczają się do tych, którzy nam przewodzą i którym powinniśmy  być posłuszni i ulegli (Hebr. 13:7,17).Nawet jesli nie w pełni rozumiemy powody niektórych decyzji, wiemy, ˙że popieranie ich zawsze wychodzi nam na dobre.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej