Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 2016 - Nowa wersja Naszej Służby Królestwa, tzn. Życie i służba  (Przeczytany 14972 razy)

Offline wrzesien

Odp: 2016 - Nowa wersja Naszej Służby Królestwa
« Odpowiedź #30 dnia: 11 Maj, 2016, 21:51 »
Ja czekam kiedy wreszcie w sprawozdaniach ze służby rubryka "liczba wyświetlonych filmików" zmieni się na "liczba odczytanych wersetów biblijnych". Wtedy będzie można powiedzieć, że coś się ruszyło.

Z tego co mi się zdaje to puszczony filmik jest raportowany.


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: 2016 - Nowa wersja Naszej Służby Królestwa
« Odpowiedź #31 dnia: 31 Maj, 2016, 00:02 »
"tylko z Biblią w ręku" to jakaś nowość w metodach głoszenia. Widocznie ludzie mają już awersje do publikacji WTS. Zastanawiam się kto ze Świadków Jehowy da radę głosić w ten sposób bez wsparcia strażnicy czy książki. Głosiciele będą musieli się dobrze przygotować do takiego sposobu głoszenia. Pewnie będzie to polegało na odczytaniu wersetu z Biblii a potem przedstawieniu z głowy interpretacji WTS.
Też mnie to zastanowiło. Ja pamiętam, że kiedy jeszcze byłem starszym,
gdzieś ok 2014 roku zachęcaliśmy w zborze do wysunięcia na
pierwszy plan Biblii właśnie, a nie publikacji. Ja starałem się głosić
z Biblią w ręku, a nie z czasopismami.
Ale fakt, że dzisiejsze podejście do głoszenia jest inne niż kiedyś.
Czasem mam wrażenie, że zwłaszcza młode osoby nie są tak dobrze
przygotowane do obrony nauk biblijnych, jak kiedyś. Za moich czasów
szczytnym celem było przygotować argumentację na jakiś temat;
dziś to jest takie jakieś bardziej "z automatu", czyli: pytanie,
odpowiedź na podstawie akapitu z publikacji, (niby jest zachęta,
żeby poczekać na odpowiedź, ale w mojej ocenie, bardziej
z grzeczności, natomiast niezależnie od odpowiedzi, większość
głosicieli potaknie głową, po czym przechodzi do realizacji planu :) ),
no i na koniec: grunt pod odwiedziny ponowne. Biblia tak naprawdę
w szarym końcu. Liczy się JW.ORG


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: 2016 - Nowa wersja Naszej Służby Królestwa
« Odpowiedź #32 dnia: 31 Maj, 2016, 06:49 »
Jak najbardziej potwierdzam  :)
Kilka ostatnich wizyt ŚJ u mych drzwi polegało na wygłoszeniu zdania wstępu i zadania pytania. Kiedy próbowałem rozwinąć swoją odpowiedź zauważyłem zniecierpliwienie na twarzy rozmówcy. Gdy na moment przerwałem wypowiedź, ten pan wygłosił kolejną kwestię, zupełnie ignorując tezy zawarte w mojej odpowiedzi.
Raz jeden zwróciłem grzecznie uwagę, że jak pyta, to powinien poczekać na odpowiedź i przynajmniej się do niej ustosunkować. Bo inaczej taka rozmowa nie ma sensu, bo przestaje być rozmową, tylko dwoma monologami. Jakbym rozmawiał z automatyczną sekretarką.
Na to towarzysząca panu pani: jak pan chce się więcej dowiedzieć, to zapraszamy na naszą stronę jw.org!!!
Zbaraniałem, przyznaję. Pewnie moja mina trafiła do klasyki reakcji na ich głoszenie.
Zanim zdołałem wydusić słowo - państwo zniknęli.
 :-\
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: 2016 - Nowa wersja Naszej Służby Królestwa
« Odpowiedź #33 dnia: 31 Maj, 2016, 08:12 »
Jak najbardziej potwierdzam  :)
Kilka ostatnich wizyt ŚJ u mych drzwi polegało na wygłoszeniu zdania wstępu i zadania pytania. Kiedy próbowałem rozwinąć swoją odpowiedź zauważyłem zniecierpliwienie na twarzy rozmówcy. Gdy na moment przerwałem wypowiedź, ten pan wygłosił kolejną kwestię, zupełnie ignorując tezy zawarte w mojej odpowiedzi.
Raz jeden zwróciłem grzecznie uwagę, że jak pyta, to powinien poczekać na odpowiedź i przynajmniej się do niej ustosunkować. Bo inaczej taka rozmowa nie ma sensu, bo przestaje być rozmową, tylko dwoma monologami. Jakbym rozmawiał z automatyczną sekretarką.
Na to towarzysząca panu pani: jak pan chce się więcej dowiedzieć, to zapraszamy na naszą stronę jw.org!!!
Zbaraniałem, przyznaję. Pewnie moja mina trafiła do klasyki reakcji na ich głoszenie.
Zanim zdołałem wydusić słowo - państwo zniknęli.
 :-\

Aż żałuję że nie widziałam Twojej miny.
Niestety coraz większe naciski na to by mówili jak najmniej od siebie. Szukając, analizując głosiciel może zacząć myśleć. Obecnie żaden problem przygotować się do służby.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Lila

Odp: 2016 - Nowa wersja Naszej Służby Królestwa
« Odpowiedź #34 dnia: 31 Maj, 2016, 13:10 »
Jak najbardziej potwierdzam  :)
Kilka ostatnich wizyt ŚJ u mych drzwi polegało na wygłoszeniu zdania wstępu i zadania pytania. Kiedy próbowałem rozwinąć swoją odpowiedź zauważyłem zniecierpliwienie na twarzy rozmówcy. Gdy na moment przerwałem wypowiedź, ten pan wygłosił kolejną kwestię, zupełnie ignorując tezy zawarte w mojej odpowiedzi.
Raz jeden zwróciłem grzecznie uwagę, że jak pyta, to powinien poczekać na odpowiedź i przynajmniej się do niej ustosunkować. Bo inaczej taka rozmowa nie ma sensu, bo przestaje być rozmową, tylko dwoma monologami. Jakbym rozmawiał z automatyczną sekretarką.
Na to towarzysząca panu pani: jak pan chce się więcej dowiedzieć, to zapraszamy na naszą stronę jw.org!!!
Zbaraniałem, przyznaję. Pewnie moja mina trafiła do klasyki reakcji na ich głoszenie.
Zanim zdołałem wydusić słowo - państwo zniknęli.
 :-\

Ha! o oni odeszli i mówili do siebie po cichu: "widziałaś, jak zbaraniał? jak tylko usłyszał o jw.org to go zamurowało!", a potem opowiadali to na zabraniu innym braciom.

Zaprawdę jw.org jest ostre jak miecz obosieczny!


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: 2016 - Nowa wersja Naszej Służby Królestwa
« Odpowiedź #35 dnia: 31 Maj, 2016, 13:52 »
Kiedys zapytałem pań przy stojaku, czy Jezus to faktycznie Archanioł Michał? Czy są to w stanie udowodnić.

Pani odpowiedziała, że jak mam internet to żebym wszedł na jw.org i tam znajde odpowiedź.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline M

Odp: 2016 - Nowa wersja Naszej Służby Królestwa
« Odpowiedź #36 dnia: 31 Maj, 2016, 14:40 »
Kiedys zapytałem pań przy stojaku, czy Jezus to faktycznie Archanioł Michał? Czy są to w stanie udowodnić.

Pani odpowiedziała, że jak mam internet to żebym wszedł na jw.org i tam znajde odpowiedź.

No i przecież pani miała rację ;)

https://www.jw.org/pl/publikacje/książki/czego-uczy-biblia/kim-jest-archanioł-michał/


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: 2016 - Nowa wersja Naszej Służby Królestwa
« Odpowiedź #37 dnia: 31 Maj, 2016, 17:27 »
Zastanawiam się, zy istnieje jakieś pytanie, na które odpowiedzą zamiast odsyłać na jw.org
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: 2016 - Nowa wersja Naszej Służby Królestwa
« Odpowiedź #38 dnia: 31 Maj, 2016, 17:34 »
Zastanawiam się, zy istnieje jakieś pytanie, na które odpowiedzą zamiast odsyłać na jw.org

Tak. "Czy macie może stronę internetową?"
 :D
« Ostatnia zmiana: 31 Maj, 2016, 17:42 wysłana przez Abba »


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: 2016 - Nowa wersja Naszej Służby Królestwa
« Odpowiedź #39 dnia: 31 Maj, 2016, 17:47 »
Tak. "Czy macie może stronę internetową?"

Spróbuje:
Szanowny Panie Abbo, może Pan znaleźć odpowiedź na stronie internetowej tłumaczonej na ponad 600 języków. Na stronie tej znajdzie Pan odpowiedź na dosłownie każde pytanie. Proszę na tyle traktatu znajduje się nazwa strony i kod, który może pan zeskanować i od razu zostanie Pan przekierowany na ten artykuł. Serdecznie zapraszamy Pana do zajrzenia na stronę tv.jw.org, znajdzie Pan tam mnóstwo wspaniałych filmów z praktycznymi poradami jak stać się lepszym człowiekiem, oczywiście według 7 członków ciała kierowniczego oraz jak być Im całkowicie podległym. Czy można Pana odwiedzić w przyszłym tygodniu o tej samej porze? Odpowiemy Panu na pytanie, dlaczego ta strona jest tak ważna. W takim razie jesteśmy umówieni. Udanego wypoczynku.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: 2016 - Nowa wersja Naszej Służby Królestwa
« Odpowiedź #40 dnia: 01 Czerwiec, 2016, 07:12 »
A gdzie wzmianka o datkach???
Oj oj oj  :-\
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: 2016 - Nowa wersja Naszej Służby Królestwa
« Odpowiedź #41 dnia: 01 Czerwiec, 2016, 08:35 »
A gdzie wzmianka o datkach???
Oj oj oj  :-\

Mea mksima culpa  (nie pamiętam jak się pisze), już naprawiam błąd.
To też znajdzie Pan na stronie, Naszej stronie internetowej, utrzymywanej z dobrowolnych datków.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Otwórz_Oczy

Odp: 2016 - Nowa wersja Naszej Służby Królestwa
« Odpowiedź #42 dnia: 01 Czerwiec, 2016, 08:36 »
Najlepiej na sam koniec bardzo mocno zaakcentować najsłynniejsze: "Nie przeprowadzamy zbiórek pieniędzy" ;)


Offline Roszada

Odp: 2016 - Nowa wersja Naszej Służby Królestwa
« Odpowiedź #43 dnia: 30 Grudzień, 2016, 18:04 »
Oni powinni zmienić tytuł tego pisma.
Nie Życie i służba tylko:
Służba i życie
Toć sami mówią, że życie musi być podporządkowane służbie. :-\


Offline Roszada

Odp: 2016 - Nowa wersja Naszej Służby Królestwa, tzn. Życie i służba
« Odpowiedź #44 dnia: 12 Kwiecień, 2017, 11:02 »
Wytłumaczcie mi, dlaczego w tym nowym biuletynie jest tak mało treści w formie artykułów?

W NSK nie było wcale obrazków, a tu zatrzęsienie.

Czy to podniesie poziom 'ewangelizacji'?
Śmiem wątpić. :-\
NSK zawierało naprawdę dużo porad itp., a w tym nowym to same schematy i skróty myślowe. ;)