BYLI... OBECNI... > PSYCHOMANIPULACJA

Uwstecznienie

(1/5) > >>

Klara:
Witajcie,
Interesuje mnie temat "uwstecznienia" niektórych Świadków. Przez długi czas z niektórymi osobami rozmawiałam na tematy biblijne i Organizacji, widziały te osoby bardzo dużo, można powiedzieć miały poglądy dalekie od zaślepienia i tu nagle zwrot o 180 stopni. Zaczęli sobie tłumaczyć, że to jednak ta prawdziwa religia, że może coś się zmieni, jeden to nawet po roku nagle stwierdził, że fałszywe daty nie świadczą o fałszywym prorokowaniu. Po prostu jestem w szoku. Czy spotkaliście się z czymś takim i czym może to być spowodowane?

Roszada:
Powroty ŚJ do organizacji są dość częste.
Zdaje się, że 40 procent wraca wg tego co podaje Towarzystwo:

*** w74/22 s. 7 ***
w okresie dziesięciu lat od 1963 do 1973 roku musiano wykluczyć 36 671 osób za różnego rodzaju poważne wykroczenia. Niemniej jednak w tym samym okresie 14 508 osób powróciło, to znaczy zostało ponownie przyjętych do zboru z racji ich szczerej skruchy. Stanowi to blisko czterdzieści procent ogółu wykluczonych

Cóz dopiero u osób które miały tylko 'pewne' wątpliwości będąc nadal ŚJ.

Milla83:
Z tego co mi wiadomo to,Ci co wracają... Wracają bo tam są ich rodziny i przyjaciele.
Nie radzą sobie z całkowitym odrzuceniem jakie na nich spadło...

Tazła:
  Zgadzam się z Milla że najczęściej wracają ci którzy mają tam do kogo wrócić. I choć uważa się, że wrócili do Jehowy to tak naprawdę wracają do bliskich im ludzi.
Izolacja, odosobnienie, samotność są straszne, a niektórzy nie potrafią nawiązywać nowych relacji i wolą zawrócić.
Jak to mówił Pawlak....wróg ale swój, mój, nasz na własnej krwi wychowany. :D

Klara:
Nie mniej jednak sposób myślenia jest niezwykle zastanawiający, wmawiają sobie to wszystko i dają się znowu manipulować a wiedzieli tak wiele....

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej