NA DOBRY POCZĄTEK > POWITANIE

Nawiążę kontakt z byłymi świadkami

<< < (8/8)

szczebiotka:

--- Cytat: Barbasia w 22 Styczeń, 2016, 11:28 ---Witaj Adrianie. Dzisiaj zarejestrowałam się na tym forum i jestem zażenowana poziomem wypowiedzi.Myślałam, że na tym forum znajdują się ludzie, którzy stracili wiarę, szukają Boga, czują się rozczarowani swoją religią i szukają wsparcia,dyskusji na tematy biblijne. A tu żargon w stylu rozmów pod budką z piwem. Szkoda, że administrator nie reaguje, nie wyrzuca takich z forum. Chętnie z Tobą porozmawiam .Odeszłam ze zboru trzy tygodnie temu i aktualnie jestem na etapie własnego studium ale już nie na podstawie Biblii w wersji nowego świata. Pozdrawiam

--- Koniec cytatu ---

Wchodząc w nowe miejsce, na dzień dobry taki post? :/ poczułam się urażona, pod żadna budka z piwem nie stoję :P nie wiem co widzisz złego w tym ze potrafimy się śmiać i żartować? Aż tak bardzo to boli? Skoro dopiero wyszłas z wts, powinnas poszukać wsparcia tutaj w osobach które przeszły to co Ty, a nie z góry je obrażać. My po prostu chcemy żyć, chcemy być wolni! Dobrze nam z tym, naprawdę. Pozdrawiam i życzę więcej szacunku dla innych.

Ana Rose:
Drodzy znajomi-nieznajomi, doszłam do wniosku , że tak naprawdę to ja powinnam podziękować Barbasi...dzięki jej słowom doszłam do wniosku, że jestem Wolna :) :) :) :)
Wolna bo Nikt nie narzuca mi sposobu w jaki oceniam otaczający świat. Nadal jestem ŚJ ,nieaktywnym ale jestem tzn JESTEM numerkiem w statystyce  :) a wchodząc na takie forum potrafię śmiać się z tego co inni piszą, nikogo nie osądzam, nie krytykuję.... Zbyt wiele lat oceniałam ludzi...Ba!!! ja ich dzieliłam: na tych w Prawdzie i tych poza nią ..... Teraz mam (co zastanawiające) większy szacunek do ludzi, do ich poglądów itd. Kiedyś byłam jak TY Barbasiu....nastawiona negatywnie do wszystkich , którzy myśleli inaczej niż ja, inaczej niż uczą na zebraniach. Już mnie nie drażni gdy ktoś przekręca naszą nazwę i np. mówi Świadkowie Jehowi lub inne .... jestem wolna bo WYLUZOWAŁAM  ;D
Tobie Barbasiu i innym odwiedzającym to forum życzę tego samego.
PS. czasami warto posłuchać rozmów toczonych pod budką z piwem, to realne życie, a to przedstawiane na łamach Strażnicy nadaje się tylko do oprawienia w tomy by je później odstawić na półkę...

Tazła:

--- Cytat: Ana Rose w 23 Styczeń, 2016, 17:48 ---Drodzy znajomi-nieznajomi, doszłam do wniosku , że tak naprawdę to ja powinnam podziękować Barbasi...dzięki jej słowom doszłam do wniosku, że jestem Wolna :) :) :) :)
Wolna bo Nikt nie narzuca mi sposobu w jaki oceniam otaczający świat. Nadal jestem ŚJ ,nieaktywnym ale jestem tzn JESTEM numerkiem w statystyce  :) a wchodząc na takie forum potrafię śmiać się z tego co inni piszą, nikogo nie osądzam, nie krytykuję.... Zbyt wiele lat oceniałam ludzi...Ba!!! ja ich dzieliłam: na tych w Prawdzie i tych poza nią ..... Teraz mam (co zastanawiające) większy szacunek do ludzi, do ich poglądów itd. Kiedyś byłam jak TY Barbasiu....nastawiona negatywnie do wszystkich , którzy myśleli inaczej niż ja, inaczej niż uczą na zebraniach. Już mnie nie drażni gdy ktoś przekręca naszą nazwę i np. mówi Świadkowie Jehowi lub inne .... jestem wolna bo WYLUZOWAŁAM  ;D

--- Koniec cytatu ---

  Witaj :)

   Masz rację, do tego się dojrzewa. Potrzeba czasu aby nauczyć się patrzyć na innych jak równych sobie. Nie gardzić, nie szufladkować...nie uważać za gorszych i głupszych.
Jak się jest tam uważa się, że świat to dwa obozy my dobrzy, prawi i światli  i oni źli ,ciemnota, światusy. I Ty mając tą świadomość, zrobiłaś milowy krok.

Wiem po sobie, że ten proces trochę trwa, ale warto nad sobą pracować  aby mieć dystans nie tylko do tego co było, ale i do samego siebie.
Cóż jeśli nastąpi nagłe przebudzenie to może boleć. Nagle pewnego dnia uświadomić sobie, że trzyma się rękę w nocniku, a nie szyfr do zamka w raju, to na pewno boli.


--- Cytat: Ana Rose w 23 Styczeń, 2016, 14:53 ---Szczerze przyznam , iż oczekiwałam właśnie tego, że zostanę 'zalana lawiną' negatywnych komentarzy o organizacji. A tu tylko szczerość, zrozumienie i brak negatywnych emocji. Proponuję poczytaj trochę postów a zmienisz zdanie. Pozdrawiam.

--- Koniec cytatu ---

  Duży plus dla ludzi tu będących jest to, że choć nie przepadają za organizacją, mają swoje złe doświadczenie. To jednak gdyby się trafił ktoś kto by napisał, że śJ to wierzą w kota lub mieszają krew, zostałby wyprostowany za te brednie.
To że nie jesteśmy już świadkami nie upoważnia nas do wygadywania bzdur . Zaś to, że nimi byliśmy nie zobowiązuje nas do dozgonnej wierności.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej