DYSKUSJE DOKTRYNALNE > POKOLENIE 1914

Przewodnik o pokoleniu1897-2010(tabelka).

<< < (3/3)

M:

--- Cytat: fantom w 23 Wrzesień, 2015, 08:05 --- Na pewno część świeżo ochrzczonych nie ma o tym pojęcia.

--- Koniec cytatu ---

Ja nie miałem. Znałem tylko wytłumaczenie z 1995 no i potem te zrewidowane z 2008 i 2010 roku. W życiu nie spodziewałem się że wcześnie były jeszcze trzy inne ;D.

Halina:
Jezus powiedział "to pokolenie" nie te pokolenia-WTS próbuje nam wmówić że jedno pokolenie,oznacza dwa pokolenia??Po za tym napisali że czasu pokolenia nie da się obliczyć!!!!Pokolenie,albo wiek to 100lat,wie o tym nawet dziecko,to że żyję przez pewien czas z moją mamą czy babcią nie oznacza że nie da się obliczyć okresu pokolenia, albo że jesteśmy tym samym pokoleniem.Pokolenie urodzonych np w 1950 r po stu latach-przeminęło.Demagogia WTS przeraża-jak można tego nie dostrzegać?A fakt że z niegodziwego pokolenia ,które nie dostrzegło "znaku" zrobili "pomazańców"to już szczyt DEMAGOGII-dobrze że samodzielnie myślimy i potrafimy swobodnie mówić o tym.

Fantom:
Moim zdaniem gdyby Jezus miał na mysli tylko swoich uczniów to nie powiedziałby ''TO'' pokolenie,ale raczej ''Wasze'' pokolenie.To i tak jeszcze by wszystkiego nie wyjaśniało,ale zwrot TO pokolenie jak dla mnie nie było skierowane tylko do Jego uczniów.
 Z KONTEKSTU wypowiedzi skłaniałbym się,że Jezus mówił o TYM pokoleniu,które miało doświadczyć zburzenia Jerozolimy.
Mat24: «Powiedz nam, kiedy to nastąpi i jaki będzie znak Twego przyjścia i końca świata?» Nic nowego nie napisze,bo każdy zna to jak pacierz.Pytanie jak dla mnie dotyczy zburzenia Jerozolimy i końca świata.Ja rozumiem ,że Jezus mówiąc o pokoleniu mówił o Jerozolimie.Inne znaki dotyczyły ponownego przyjścia. 
 Swoją drogą bardziej mnie przekonywały stare światła co do długości pokolenia.Z tym,że problem jest ustalenie od kiedy to liczyć.
 Gdybym dzisiaj zainteresował sie naukami ŚJ i prowadzono by ze mną studium i gdybyśmy doszli do tego nowego światła,to na pewno nie przyjąłbym tej nauki jako biblijną.Wyraźnie widać naciąganie.Jak wieloletni ŚJ są w stanie to nowe światło przełknąć?Nie mam pojęcia.Przecież tylko część jest fanatycznie oddana CK,inni chyba nie zatracili zdolności samodzielnego rozumowania.
 Ja robię ksero tej ramki i przy okazji bedę ję wręczał jak nadarzy sie okazja.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej