BYLI... OBECNI... > DZIECIŃSTWO I DORASTANIE WŚRÓD ŚJ...

Świadkowska mania imion starotestamentowych

(1/43) > >>

Córka Weterana:
Jeśli powtórzyłam temat, to z góry przepraszam.
Jestem sobie w grupie na fb zrzeszającej mamy z mojego miasta. Jak się okazuje, jest tam w grupie również moja dawna znajoma, śJ (a fe swoją drogą, ze "światuskami" w grupie na fb), która w jednym wątku pochwaliła się, że jej córeczka ma na imię Kesja.
Wiem, że być może i wśród Was są "pokarani" takimi imionami. Ja nie rozumiałam tej manii nigdy. Jak już koniecznie chcieli nadać imię biblijne, to mogli wybrać z NT - imiona takie jak Mateusz, Łukasz, Paweł etc. nie budzą w Polsce emocji. A wszystkie Sary, Samuele, Estery, Natany, Rachele, zamiast kojarzyć się z śJ i tak zawsze w tym kraju głównie budziły skojarzenia antysemickie (co zresztą było widać w komentarzach a propos afery z Samuelem N.). Po co, ja się pytam? Czy jakaś Strażnica pisała kiedyś o obowiązku nadawania takich imion?
PS. Moja mama w pierwszej fazie zachwytu chciała mi dac na imię Noemi. Na szczęście tata odwiódł ją od tego :D

PS. 2. Tej od Kesji to jeszcze brakuje dwóch córek: Jemimy i Kerenhappuch :P

Noc_spokojna:
Dzieci SJ i tak mają szczęście. Moja córka chodziła do klasy z Izaurą i Kevinem  :-\ ;D ;D

Nemo:

--- Cytat: Noc_spokojna w 03 Wrzesień, 2015, 15:41 ---Dzieci SJ i tak mają szczęście. Moja córka chodziła do klasy z Izaurą i Kevinem  :-\ ;D ;D

--- Koniec cytatu ---
Pamiętam "Niewolnicę Isaurę" tylko dlaczego chłopcom nie dawano na imię Leonsjo. ;) ;D . Swoją drogą kiedy byłem śJ to w zborze były:Estera, Eliasz, Tymoteusz i Eunika. Jak miał się urodzić mój syn, to wszyscy "ciocie i wujkowie" mieli nadzieję że dostanie biblijne imię. Nie zawiodłem ich. I jest, teraz już dorosły...Paweł ;D

matus:
Znam jedną Noemi, nie będącą śJ.
Ładne imię to jest.

M:
Przekleję to co już raz na ten temat napisałem na sąsiednim forum:

Z tych które mi przychodzą do głowy od razu, osoby które znam: Abraham, Estera, Miriam, Ezdrasz, Kaleb, Sara, Rachela, Samuel... Byli jeszcze Beniamin, Ruben, Abigail, Tobiasz, Tymoteusz, Eliasz, Aron :D. Wszystko autentyki.

(Zaraz mi się dostanie od Matusa ;))

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej