DYSKUSJE DOKTRYNALNE > BIBLIA - DYSKUSJE.....

Życie płciowe w starożytnym Izraelu

(1/8) > >>

Liberal:

--- Cytat: Córka Weterana w 27 Sierpień, 2015, 22:24 ---Jest tylko jedna zasadnicza różnica. Pociąg osoby dorosłej do dzieci jest nienormalny, jest dewiacją sam z siebie.

--- Koniec cytatu ---

To teraz zagadka: W jakim wieku wydawano za mąż dziewczyny w starożytnym Izraelu? Ile lat miała matka Jezusa kiedy go poczęła? I jak brzmi imię boga, który na to przyzwalał?

M: Wydzieliłem dyskusję nie na temat do osobnego wątku

Dietrich:
Dobre pytanie.

Noc_spokojna:

--- Cytat: Liberal w 29 Sierpień, 2015, 18:26 ---To teraz zagadka: W jakim wieku wydawano za mąż dziewczyny w starożytnym Izraelu? Ile lat miała matka Jezusa kiedy go poczęła? I jak brzmi imię boga, który na to przyzwalał?

--- Koniec cytatu ---
A ja mam pytanie, jak była średnia przeżycia w starożytnym Izraelu?

Liberal:

--- Cytat: Noc_spokojna w 29 Sierpień, 2015, 19:04 ---A ja mam pytanie, jak była średnia przeżycia w starożytnym Izraelu?

--- Koniec cytatu ---

A co to ma do rzeczy?
Dziewczynka po pierwszym okresie była uważana za zdatną do małżeństwa. Ile mogła mieć lat? 11? 12? 13?
A nawet jeśli średnia długość życia człowieka w tamtych czasach sięgała 40-50 lat, to i tak za dojrzałego mężczyznę w Izraelu uważało się faceta po 30-tce.
Czyli jeśli trzydziestokilkuletni facet brał za żonę dwunastolatkę, to co to było?
I Jehowa na to zezwalał, aprobował i błogosławił.

M: Liberal, nie bądź wulgarny.

KAZ:
Liber ale wyluzuj.

Tak było w wielu kulturach wschodu i nie tylko Izraela. Do tego uskrajniasz kwestię i stajesz się wulgarny.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej