DYSKUSJE DOKTRYNALNE > "NOWE ŚWIATŁA"

Zapytania o "nowe światła"

<< < (140/140)

Światus:
Robbo, sam kiedyś pisałeś, że uważałeś naukę o pokoleniu za błędną. A więc jesteś mądrzejszyj niż Niewolnik.
Czy to dobrze, kiedy głupszy prowadzi mądrzejszego?
Co w takim razie powiedzieć o mądrym, który pozwala się prowadzić na manowce głupiemu...?

Według mnie, nowe zrozumienia, są wyznaczaniem na nowo drogi prowadzącej do Boga.
Ale to oznacza również, że przewodnik nie zna prawidłowej drogi, a jego prowadzenie przypomina przejście przez pole minowe... Różnica jest taka, że Saper nie idzie przodem, tylko wysyła cywili i jeśli wystarczająco dużo osób wpadnie na miny, wtedy znowu wyznacza nową drogę. I tak w kółko.

Osoba, która wpadła na minę i zginęła, nie dochodzi do Celu...
To wszyscy ci, którzy żyli wg starych nauk i umarli nie poznając Prawdy.

sawaszi:
Ostatnio słyszałem od pewnego starszego zboru że "do grona 144 000 trafiają tylko obrzezani" ..
Nie wiem co o tem myśleć  :(  - hmm ???

DeepPinkTool:

--- Cytat: sawaszi w 13 Marzec, 2019, 21:54 ---Ostatnio słyszałem od pewnego starszego zboru że "do grona 144 000 trafiają tylko obrzezani" ..
Nie wiem co o tem myśleć  :(  - hmm ???

--- Koniec cytatu ---

 :) Prawdopodobnie ten starszy zboru miał na myśli "światło", które pobudziło Jana do spisania Apokalipsy i zawarcia w niej poniższych słów:

"I usłyszałem liczbę opieczętowanych: sto czterdzieści cztery tysiące opieczętowanych ze wszystkich pokoleń synów Izraela" [Obj.7:4]

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej