DYSKUSJE DOKTRYNALNE > NEUTRALNOŚĆ

Czy Świadkowie Jehowy są w pełni neutralni?

<< < (9/9)

Córka Weterana:

--- Cytat: Tazła w 05 Październik, 2015, 20:00 ---  Nie wiem ile mogłam mieć lat, ale już wiedziałam co to seks. I na zebraniu ( nie pamiętam czy to było zwykłe studium czy wykład) była mowa że nie można nadużywać seksu bo to się Jehowie nie podoba.
Hm...wtedy to zrozumiałam, że seks to tylko do robienia dzieci.  ;D

--- Koniec cytatu ---
To ja nie pamiętam takiej interpretacji.
Wg tego, co zapamiętałam z bytności seks w dowolnej ilości w obrębie małżeństwa był ok, tak jak sobie małżonkowie życzyli między sobą. Wiele znanych mi sióstr łykało tabletki i mówiło o tym wprost. Pamiętam też, że był problem z seksem oralnym, bo wg niektórych interpretacji wynikało z niego, że nawet w obrębie małżeństwa jest to niedozwolone jako niemoralna i zboczona praktyka.

Roszada:
Może z tym seksem tak jak z każdą inna dziedziną, że jak za dużo to od spraw duchowych odciąga. ;)

Tazła:

--- Cytat: Roszada w 05 Październik, 2015, 20:23 ---Może z tym seksem tak jak z każdą inna dziedziną, że jak za dużo to od spraw duchowych odciąga. ;)

--- Koniec cytatu ---

  A może i na pewno. W końcu jak to może zaprzątać głowę i ile zajmować czasu, a później pogrążyć w błogim lenistwie.
Ile w tym czasie można zrobić dla dobra organizacji. :D

Tusia:

--- Cytat: Spokojny w 27 Marzec, 2016, 22:34 ---Nasze podatki idą i na armię czy na kościół katolicki

--- Koniec cytatu ---

Przyleciałeś z Marsa?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej