DYSKUSJE DOKTRYNALNE > "NOWE ŚWIATŁA"

2015 - Odrzucenie książki "Wspaniały finał Objawienia bliski!"?

(1/3) > >>

Roszada:
Prawdopodobnie Towarzystwo Strażnica 'usunie' swój aktualny komentarz do Apokalipsy.
Dlaczego? Gdyż w latach 2006-2015 zmieniono kilka nauk, które występują w nim w starej wykładni.
Książka była wydana pierwotnie po ang. w roku 1988 (po polsku 1993), ale była już poprawiana w roku 2006. Teraz już chyba będzie odrzucona.

Wspaniały finał Objawienia bliski! – czy ta książka będzie niebawem wycofana?

http://bednarski.apologetyka.info/swiadkowie-jehowy/wspaniay-fina-objawienia-bliski-czy-ta-ksiazka-bedzie-niebawem-wycofana,857.htm

Janosik:
Myślę ze w 2016 na kongresie ja zastąpią, ana razie ta nieaktualna książka jest aktualna ale tylko do rozpowszechniania dla nie świadków.

bartek212701:
Roszado, to ciekawe. Ale jakoś nie wydaje mi się, by im się spieszyło do wydawania takich publikacji. Jeśli w Strażnicy wyjaśniają teraz wszystko o nowej Biblii, to najpierw wydadzą pewnie ją (w języku polskim), chociaz to moze być mylne myślenie, bo oczywiście łatwiej przetłumaczyć jakiś tam kilkudziesięciostronicowy tekst od Biblii :)
No to kolejny rok niepewności co do kolejnego 'pokarmu' :)
A może w ogóle zrezygnują na najbliższe lata z tego? Bliżej 2034 pewnie wydadzą coś do ks. Objawienia :P

Nemo:
Czy to właśnie nie do tej książki były specjalne naklejki zmieniające fragmenty tekstu?

Tazła:


 I znów historia zatoczy koło, przyjdzie odgórny nakaz....niszczenia starych publikacji, aby nie były poniewierane bo to natchniona literatura. I świadkowie jak jeden mąż będą palić w piecach to co starsze.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej