Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Wspaniały finał... czy wciąż aktulany?  (Przeczytany 17251 razy)

Offline Janosik

Odp: Wspaniały finał... czy wciąż aktulany?
« Odpowiedź #60 dnia: 04 Sierpień, 2015, 09:10 »
Czyli od 2010 roku jest "nowe światło"? Już nie jest to modlitwa tylko takie tam sobie wołanie a nawet krzyk. Dla mnie to wygląda już na paranoje co Ck wyprawia z taka interpretacja Biblii.
Jestem homofobem.


Offline Roszada

Odp: Wspaniały finał... czy wciąż aktulany?
« Odpowiedź #61 dnia: 04 Sierpień, 2015, 12:07 »
Czyli od 2010 roku jest "nowe światło"? Już nie jest to modlitwa tylko takie tam sobie wołanie a nawet krzyk. Dla mnie to wygląda już na paranoje co Ck wyprawia z taka interpretacja Biblii.
Nie zdziw się, jak w kolejnej publikacji będzie odwrotnie.
Kilka razy to zmieniano.


Offline Roszada

Odp: Wspaniały finał... czy wciąż aktulany?
« Odpowiedź #62 dnia: 04 Sierpień, 2015, 13:33 »
A tu takie przypomnienie dla ŚJ:

*** w13 15.4 s. 9 Odnoś pełny pożytek z czytania Biblii ***
CZY NAUCZASZ ZGODNIE Z AKTUALNYM ZROZUMIENIEM?
  Powinniśmy znać aktualne wyjaśnienia różnych prawd biblijnych, żeby przekazywać innym dokładną wiedzę. W związku z tym sprawdź, jak byś odpowiedział na poniższe pytania.
▪ W wypowiedzi zanotowanej w Ewangelii według Mateusza 24:34 Jezus wspomniał o „tym pokoleniu”. Kogo miał na myśli? (Strażnica z 15 kwietnia 2010 roku, strony 10 i 11).
▪ Kiedy miała się spełnić zapowiedź z Ewangelii według Mateusza 25:32 o oddzielaniu „owiec od kóz”? (Strażnica z 15 października 1995 roku, strony 21-23).
▪ Kiedy, w myśl Ewangelii według Łukasza 21:26, „ludzie będą mdleć ze strachu i w oczekiwaniu rzeczy przychodzących na zamieszkaną ziemię”? (Strażnica z 15 lutego 1994 roku, strony 19 i 20).

To ukazuje, że Towarzystwo, zdaje sobie sprawę z tego, że ŚJ nie zawsze nadążają za zmianami nauk i uczą w terenie po staremu. :-\

Oczywiście pkt 1 już nieaktualny, bo w roku 2014 korygowano. ;D


Offline Janosik

Odp: Wspaniały finał... czy wciąż aktulany?
« Odpowiedź #63 dnia: 04 Sierpień, 2015, 22:46 »
Pasowało by takie pytania zadać tym przy stojaku. Jestem pewien ze nie znają odpowiedzi z głowy.
Jestem homofobem.


Offline Roszada

Odp: Wspaniały finał... czy wciąż aktulany?
« Odpowiedź #64 dnia: 06 Sierpień, 2015, 10:09 »
Oto mój artykuł na ten temat:

Wspaniały finał Objawienia bliski! – czy ta książka będzie niebawem wycofana?

http://bednarski.apologetyka.info/swiadkowie-jehowy/wspaniay-fina-objawienia-bliski-czy-ta-ksiazka-bedzie-niebawem-wycofana,857.htm