DYSKUSJE DOKTRYNALNE > "NOWE ŚWIATŁA" - ARCHIWUM

1908 - Ślubowanie o kontaktach damsko-męskich

(1/2) > >>

Roszada:
Skorowidz ŚJ podaje:

*** dx86-21 Ślubowania ***
Badacze Pisma Świętego:
ślubowanie dotyczące zachowywania się wobec osób odmiennej płci (1908): kr 110

*** kr rozdz. 11 s. 110 ***
Aby przeciwdziałać machinacjom Szatana, w Strażnicy Syjońskiej z 15 czerwca 1908 roku opublikowano ślubowanie, które zawierało następujące słowa: „Będę zawsze i wszędzie zachowywał się wobec osób odmiennej płci w miejscach prywatnych dokładnie tak samo, jak publicznie”*. Ślubowanie to nie było obowiązkowe, ale sporo osób je złożyło i wysłało prośbę o zamieszczenie ich nazwisk w Strażnicy. Chociaż powyższe przyrzeczenie stanowiło dla wielu pomoc, z upływem lat stało się zwykłym rytuałem, dlatego z niego zrezygnowano. Jednakże organizacja zawsze stała na straży wysokich zasad moralnych, na których się ono opierało.

*** kr rozdz. 11 s. 110  ***
*Zgodnie z tym ślubowaniem kobieta i mężczyzna, którzy nie byli małżonkami bądź bliskimi członkami rodziny, nie mogli przebywać sami w pokoju, jeśli drzwi nie były szeroko otwarte. Ślubowanie to przez szereg lat powtarzano codziennie w ramach porannego programu duchowego w Betel.

M:

--- Cytat: Roszada w 26 Lipiec, 2015, 11:50 ---*** kr rozdz. 11 s. 110  ***
*Zgodnie z tym ślubowaniem kobieta i mężczyzna, którzy nie byli małżonkami bądź bliskimi członkami rodziny, nie mogli przebywać sami w pokoju, jeśli drzwi nie były szeroko otwarte. Ślubowanie to przez szereg lat powtarzano codziennie w ramach porannego programu duchowego w Betel.

--- Koniec cytatu ---

Co do dzisiaj się nie zmieniło. Do dzisiaj gdy przychodzą do mnie "siostry", nawet takie starsze o 20 lat, to pytają najpierw czy żona w domu, a jeśli jej nie ma, to nie chcą wchodzić do mieszkania ;D.

Roszada:

--- Cytat: M w 26 Lipiec, 2015, 23:47 ---Co do dzisiaj się nie zmieniło. Do dzisiaj gdy przychodzą do mnie "siostry", nawet takie starsze o 20 lat, to pytają najpierw czy żona w domu, a jeśli jej nie ma, to nie chcą wchodzić do mieszkania ;D.

--- Koniec cytatu ---
Nie słyszałem byś był na liście poszukiwanych gwałcicieli czy molestujących, ale muszę popatrzeć na stronę Komendy Głównej Policji. :)

Roszada:

--- Cytat: Roszada w 26 Lipiec, 2015, 11:50 ---Ślubowanie to nie było obowiązkowe, ale sporo osób je złożyło i wysłało prośbę o zamieszczenie ich nazwisk w Strażnicy.

--- Koniec cytatu ---
Że co, że niby tacy abstynenci, by byli wzorem?
A inni to co, już nie ręczą za siebie?

A ja myślę, że było jednak obowiązkowe, skoro zawierała to Niebiańska manna... odpowiednik dzisiejszych Codziennych badań Pism.

M:

--- Cytat: Roszada w 27 Lipiec, 2015, 10:08 ---Nie słyszałem byś był na liście poszukiwanych gwałcicieli czy molestujących, ale muszę popatrzeć na stronę Komendy Głównej Policji. :)

--- Koniec cytatu ---

Jak bym był na tej liście to by siostry do mnie nie przychodziły ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej