BYLI... OBECNI... > KWESTIE PRAWNE

Nowy Statut, nowa nazwa "Świadkowie Jehowy w Polsce"

(1/7) > >>

gedeon:
W maju 2014 STRAŻNICA - TOWARZYSTWO BIBLIJNE I TRAKTATOWE. ZAREJESTROWANY ZWIĄZEK WYZNANIA ŚWIADKÓW JEHOWY w Polsce z siedzibą w Nadarzynie składa w MAiC nowy Statut. Tym samym przyjmuje nową nazwę Świadkowie Jehowy w Polsce.

Nowy statut wniósł szereg istotnych zmian.

Członkostwo. Nabycie członkostwa w tym Związku Wyznaniowym jest dosyć iluzoryczne i zostawia wiele niedomówień. Zgodnie ze statutem związku, każdy nowy wyznawca do tego prawidłowo ochrzczony jest duchowym członkiem tego wyznania i ślubuje pełne podporządkowanie i posłuszeństwo. (statut, preambuła punk 5 i 6, par. 73)

 
W tym wszystkim trudno znaleźć odpowiedź na pytania:
 Co z wiernymi z przed wejściem w życie nowego statutu w maju 2014, skoro poczują że są nieprawidłowo ochrzczeni....? Skoro nikt nie zapoznał wiernych z nowym  statutem nie można od nich wymagać stosowania się do tych zasad. Otwarta jest tez sprawa członkostwa, która zgodnie z nowym statutem powinna być suwerenną decyzją wiernego a nie narzuceniem przez korporację. Taka umowa z mocy prawa jest nie ważna.

W tej sytuacji każdy wyznawca powinien zwrócić się z pytaniem do

Komitetu Oddziału w Nadarzynie  jaki jest mój status w tym związku wyznaniowym.

 Art 44 i 47 wprowadza instytucję zakonu a należący do wspólnoty zakonnej są uważani za zakonników.....

 Zgodnie z pisemną wykładnia Komitetu Oddziału z 10 września 2014 roku, złożoną w Sądzie Okręgowym w Legnicy Związek wyznaniowy wprowadza "instytucję spowiedzi"  zgodnie z art. 54 w związku z art 80 statutu. (?)

Zgodnie z nowym statutem art. 5 jedynym dysponentem majątku ruchomego i nie ruchomego w Polsce jest Biuro Główne Świadków Jehowy w Brooklynie, Nowy Jork.

Tym samym ubezwłasnowalnia się do tej pory prawnie działający Zarząd, wprowadzając hierarchistyczny sposób zarządzana art. 15 statutu.

Z art. 28 i 29, dowiadujemy się, że to nie Jezus sprawuje duchowy nadzór nad zborami czyni to natomiast Ciało kierownicze dzierżąc autokratyczną władze duchową i administracyjną.

 

Art.  30 i 85 punkt 2 statutu wyraźnie wskazuje, że bez aprobaty Centrali Brooklyńskiej, Komitet Oddziału pewnie nawet w nosie nie może sobie podłubać.

Zgodnie ze starym statutem obowiązywał dwu stopniowy podział władzy na ustawodawcza i kontrolną jaka sprawowało Walne Zgromadzenie członków i wykonawczą którą sprawował Zarząd Związku.

Zgodnie z nowym Statutem Związku powołany został Komitet Oddziału, który dzierży władzę ustawodawczą i wykonawczą.
art 12 statutu.

Komitetu Oddziału w Nadarzynie w osobach:

P. Bugajski, W. Jaśko, Vesa Tapio Väänänen, J. Dobrowolski,
A. Szymczak, A. Lesch, Ola Petteri Järvinen, T. Wolczko,
(wykaz osób Komitetu Oddziału otrzymałem z Ministerstwa AiC, po złożeniu stosownego wniosku)
 

Dlaczego Społeczność Świadków Jehowy w Polsce została oszukana?

Dlaczego Centrala wyciągnęła ręce po cudzy majątek?

Dlaczego polski Zarząd Biura Oddziału został zlikwidowany w tak brutalny sposób?

 W Polsce zgodnie z ostatnimi danymi jest ok 1430 zborów, wobec tego ile jest czynnych sal królestwa, myślę że ok 800

Do tego dochodzi 6 lub 7 sal zgromadzeń, Biuro w Nadarzynie i bliżej nie zliczone nieruchomości podarowane dla dobra "Pana" (czyt. Centrali w Brooklynie)

Sporo kontrowersji budzi powoływanie się w art 75 statutu na "prawo wewnętrzne" o którym nic wyznawcy nie wiedzą (?)

R2D2:
Tez o tym myślałam, że dośc dobrą szansą byłoby uznanie, że chrzest był  nieważny! Wtedy nie mogliby Wykluczyć, naznaczyć......
czyli byłaby to jakaś furtka, do wyjścia BEZ PRZEŚLADOWAŃ.


Wiem, że kiedyś wypłacą nam odszkodowania, tak jak teraz płacą ofiarom pedofilów......

Skarbnik:

--- Cytat: gedeon w 13 Kwiecień, 2015, 07:12 ---W maju 2014 STRAŻNICA - TOWARZYSTWO BIBLIJNE I TRAKTATOWE. ZAREJESTROWANY ZWIĄZEK WYZNANIA ŚWIADKÓW JEHOWY w Polsce z siedzibą w Nadarzynie składa w MAiC nowy Statut. Tym samym przyjmuje nową nazwę Świadkowie Jehowy w Polsce.

(...)

Zgodnie z nowym Statutem Związku powołany został Komitet Oddziału, który dzierży władzę ustawodawczą i wykonawczą.
art 12 statutu.

Komitetu Oddziału w Nadarzynie w osobach:

P. Bugajski, W. Jaśko, Vesa Tapio Väänänen, J. Dobrowolski,
A. Szymczak, A. Lesch, Ola Petteri Järvinen, T. Wolczko,
(wykaz osób Komitetu Oddziału otrzymałem z Ministerstwa AiC, po złożeniu stosownego wniosku)
 
(...)

--- Koniec cytatu ---

Listę członków Komitetu Oddziału wskazanych jako osoby duchowne zamieściłem pod tym adresem: http://swiadkowiejehowywpolsce.pl/historia/historia-pisana-statutem/

falafel:
Ktoś wie co się dzieje z pozostałymi, byłymi członkami zarządu?
Paliwodę gdzieś ostatnio w Poznaniu widziałem, wszak to miasto, skąd odchodził do Nada

Mario:

--- Cytat: R2D2 w 13 Kwiecień, 2015, 08:45 ---Tez o tym myślałam, że dośc dobrą szansą byłoby uznanie, że chrzest był  nieważny! Wtedy nie mogliby Wykluczyć, naznaczyć......
czyli byłaby to jakaś furtka, do wyjścia BEZ PRZEŚLADOWAŃ.


Wiem, że kiedyś wypłacą nam odszkodowania, tak jak teraz płacą ofiarom pedofilów......

--- Koniec cytatu ---


Kiedyś już to analizowałem . Nie jest to takie proste. Okazuje się, że pomimo iż ktoś zgłosi starszym fakt nie uznania swojego chrztu to nie oznacza , że starsi zgodzą się z tym . Wskazówki dla starszych zawierają między innymi dochodzenie czy takie oświadczenie nie mam nic wspólnego z chęcią odstępstwa i z możliwością bez zakazu rozmów swobodnego przenikania odstępczych poglądów do zboru'''

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej