BYLI... OBECNI... > BYŁEM ŚWIADKIEM... nasze historie

Powroty do Boga, organizacji

(1/14) > >>

owca:
Ja od Jehowy i jego Syna mojego Pana Jezusa nie odeszlam,  bo kocham Słowo Boga i staram s
ię go przestrzegać,  ale od organizacji? Kto wie ile ja tu jeszcze wytrzymam.

M: Wydzieliłem dyskusję do nowego wątku, bo tamta była o broszurze "Wróć do Jehowy", natomiast przerodziła się o dyskusję ogólnie o Bogu i organizacji. Poprzednia dyskusja znajduje się tutaj.

Liberal:
To się chyba wzajemnie wyklucza.

owca:
Nie rozumiem, ...czyli jak odejdę od organizacji to odsune się od Boga?  Pewnie w ich mniemaniu tak jest,  ale ja wiem ze ludzie którzy wyszli ,dalej prowadzą bogobojne życie. Może nie wszyscy ale większość na pewno stara się żyć z Chrystusem.

wilk z zabrza:

--- Cytat: owca w 19 Lipiec, 2015, 17:16 ---Ja od Jehowy i jego Syna mojego Pana Jezusa nie odeszlam,  bo kocham Słowo Boga i staram s
ię go przestrzegać,  ale od organizacji? Kto wie ile ja tu jeszcze wytrzymam.

--- Koniec cytatu ---
znaczy sie, choroba psychiczna dalej trzyma.

Liberal:

--- Cytat: owca w 19 Lipiec, 2015, 17:39 ---Nie rozumiem, ...czyli jak odejdę od organizacji to odsune się od Boga?  Pewnie w ich mniemaniu tak jest,  ale ja wiem ze ludzie którzy wyszli ,dalej prowadzą bogobojne życie. Może nie wszyscy ale większość na pewno stara się żyć z Chrystusem.

--- Koniec cytatu ---

Doskonale rozumiesz, ale nie dopuszczasz tego do siebie.
Nieustannie utożsamiasz Organizację ŚJ w religią wybrana przez Boga i to jest źródło problemu.
Gdybyś w końcu zrozumiała, że można wielbić Jezusa poza Organizacją to Twoje życie nabrałoby innego wymiaru. A Ty tkwisz w tym bagnie, narzekasz na nie, jednocześnie dobrowolnie siedzisz w nim po uszy i nie robisz nic ani dla Jehowy, ani dla Jezusa, tylko rozpaczasz, jak to Cię źle potraktowano.
Trzymając się Organizacji zrobiłaś ze swojego życia piekło od którego tak bardzo chcesz uciec. Masz tzw. syndrom sztokholmski, który trzeba leczyć.
I nie traktuj moich słów jako atak, bo jest to autentyczna troska o Twoje zdrowie psychiczne.
Przestań żyć wspomnieniami, a zajmij się obecnym i rzeczywistym życiem.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej