BYLI... OBECNI... > KWESTIE PRAWNE

Uzasadnienie wyroku NSA w Warszawie.

<< < (4/5) > >>

KaiserSoze:
Twoje prawa wynikające z ustawy o ochronie danych osobowych nie mogą być ograniczone inaczej niż ustawowo. Oto te prawa (choć nie wszystkie):

--- Cytuj ---Art. 32. 1. Każdej osobie przysługuje prawo do kontroli przetwarzania danych, które jej dotyczą, zawartych w zbiorach danych, a zwłaszcza prawo do:
1) uzyskania wyczerpującej informacji, czy taki zbiór istnieje, oraz do ustalenia administratora danych, adresu jego siedziby i pełnej nazwy, a w przypadku gdy administratorem danych jest osoba fizyczna – jej miejsca zamieszkania oraz imienia i nazwiska;
2) uzyskania informacji o celu, zakresie i sposobie przetwarzania danych zawartych w takim zbiorze;
3) uzyskania informacji, od kiedy przetwarza się w zbiorze dane jej dotyczące, oraz podania w powszechnie zrozumiałej formie treści tych danych;
4) uzyskania informacji o źródle, z którego pochodzą dane jej dotyczące, chyba że administrator danych jest zobowiązany do zachowania w tym zakresie w tajemnicy informacji niejawnych lub zachowania tajemnicy zawodowej;
5) uzyskania informacji o sposobie udostępniania danych, a w szczególności informacji o odbiorcach lub kategoriach odbiorców, którym dane te są udostępniane;
(...)

--- Koniec cytatu ---


--- Cytuj ---Art. 33. 1. Na wniosek osoby, której dane dotyczą, administrator danych jest obowiązany, w terminie 30 dni, poinformować o przysługujących jej prawach oraz udzielić, odnośnie do jej danych osobowych, informacji, o których mowa w art. 32 ust. 1 pkt 1–5a.
2. Na wniosek osoby, której dane dotyczą, informacji, o których mowa w ust. 1, udziela się na piśmie.
--- Koniec cytatu ---

jankowalski82:
  A co zrobić jeśli wyjechałem z Polski za chlebem i odstępstwo dopadło mnie jak należę do zboru w innym kraju?

KaiserSoze:

--- Cytat: jankowalski82 w 15 Grudzień, 2017, 23:25 ---  A co zrobić jeśli wyjechałem z Polski za chlebem i odstępstwo dopadło mnie jak należę do zboru w innym kraju?

--- Koniec cytatu ---

Cieszyć się, że dopadło!

ewa11:

--- Cytat: fantom w 14 Lipiec, 2015, 19:30 ---Czy mogę wysłać oświadczenie o wystąpieniu bezpośrednio do biura czy konieczne jest to,aby najpierw wysłać do byłego zboru?

--- Koniec cytatu ---
Możesz. Art. 76 pkt 2 statutu: Członkostwo w Związku ustaje, gdy członek składa gronu starszych lub przesyła do Biura Oddziału pisemne oświadczenie o odłączeniu się.

lma:
Hej,
sorry, że ja tak trochę "ortogonalnie", nie czytałem całego wątku, więc może nie czuję kontekstu... ale chcę zapytać - dlaczego niektórzy tak wojują o odzyskanie swoich papierów z Nadarzyna ? Czy chodzi tylko o przekorę i satysfakcję, że musieli w czymś ustąpić (jeśli się uda) ?

Przewrotnie zapytam - czy ex-owi nie powinno właśnie zależeć na tym, żeby informacja o jego ex-owaniu rozniosła się jak najdalej i jak najdłużej bodła w WTS ?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej