DYSKUSJE DOKTRYNALNE > LITERATURA... POKARM NA CZAS SŁUSZNY

Młody starszy.

<< < (3/3)

cichybob:
A co na to Biblia?

Wyjścia 30:14 Spis ludności od 20 lat wzwyż (tych, co mogą iść do wojska)
Liczba 1:3 Izraelita musiał mieć 20 lat, aby iść do wojska
Liczb 4:3 Lewita miał od 30 do 50 lat
Liczb 8:24 prawdopodobnie jakieś lżejsze prace były dla lewitów od 25 roku życia
Liczb 8:25, 26 Lewici byli zwalniani z obowiązkowej służby w wieku 50 lat

Więc niech wywalą wszystkich starszych powyżej pięćdziesiątki, będą sami młodsi :D
Na serio to jest dla mnie ODRAŻAJĄCE. Sam byłem sługą w wieku 23 lat i po kilku latach zasuwania powiedziałem "dość", a jakbym dalej tak cisnął to raz dwa by mnie postarzyli... Organizacji absolutnie nie zależy na konkretnych jednostkach. Potrzeba im mięsa armatniego, które wykona dane zadania i tyle. Każdy jest zastępowalny. Każdy jest tylko trybikiem w wielkiej maszynie. Najbardziej mnie bolą teksty "ten świat cię wypluje, wykorzysta jak plastikowy kubeczek", podczas gdy właśnie tak działa "boża organizacja" :D

NieZnaPrawdy:

--- Cytat: Roszada w 01 Kwiecień, 2024, 22:40 ---na starszego niedługo po ukończeniu 20 roku życia[/b]” (Strażnica grudzień 2023 s. 28).

List:
https://sjwp.pl/informacje-prosto-z-kanalu/ogloszenia-styczen-2022/msg239270/#msg239270

"W wyjątkowych przypadkach nawet stosunkowo młodzi słudzy pomocniczy mogą zostać uznani za dojrzałych duchowo starszych mężczyzn i nadawać się na starszych w zborze, mając niespełna 25 lat lub nawet mniej"

--- Koniec cytatu ---

I tu przekaz jest lekko rozbieżny, no ale sam stosowałem podobne zabiegi.
Pytając kierownika o możliwość wcześniejszego wyjścia z pracy, nie mówiłem czy mogę wyjść po 12-stej tylko czy mogę wyjść przed 1-szą. ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej