BYLI... OBECNI... > PSYCHOMANIPULACJA

Lett: Pomagajmy młodym wzrastać duchowo - film

(1/6) > >>

Światus:
    Postanowiłem wstawić ten film w dziale Psychomanipulacja, bo inaczej nie da się nazwać tego, co Stefan bredzi w nowym filmie.
    Całość jest poświęcona dzieciom i młodzieży oraz udzielaniu im pomocy, "tak jak my ją rozumiemy".
Mamy więc 8-latka, który powiedział NO o swoich celach duchowych. Poczynając od chęci ochrzczenia się aż do Betel i zostanie NO. Normalnie kariera Nikodema Dyzmy. Widać, że CK zaczyna zachęcać do chrztu w coraz młodszym wieku.

    Jest też ewangeliczna relacja o dzieciach, które przychodziły do Jezusa. Jezus brał je na ręce i błogosławił. Jaki był tego efekt? "Błogosławieństwo Jezusa zmotywowało te dzieci na skupianiu się na celach duchowych".

    Bzdury, ale to jeszcze nic. Został gwóźdź programu — wyższe wykształcenie.
Wyższe wykształcenie przyrównano do pływania w stadzie głodnych rekinów.
Pomoc młodym ludziom wg Strażnicy. Rodzice i inni członkowie zboru mają robić wszystko, żeby tylko młody człowiek nie trafił na uniwersytet, bo tam czai się na niego Szatan w postaci niebiblijnych poglądów i filozofii! Straszne.
   
    Drobna uwaga à propos filozofii. Lett przytoczył jedyny znany werset na ten temat Kolosan 2:8:
"Uważajcie, żeby nikt nie wziął was w niewolę przez filozofię (...)".
I tu mam pytanie. Jeżeli ktoś mi powie "Nie daj się oszukać", to czy nie znając metod oszustów, jestem bezpieczniejszy, czy nie?

    No i kuźwa gwóźdź.
Opowieść o kardiochirurgu, który spędził na studiach 10 lat. I co?
    "Być może przedłuży życie niektórych swoich pacjentów o kilka lat. Ale w końcu każdy pacjent umrze. (...) A co możesz zyskać jeśli zmierzasz do celów duchowych takich jak służba pełnoczasowa? Wybawisz zarówno siebie, jak i tych, którzy cię słuchają. I mowa tu o życiu wiecznym".

    Żenada, jakich mało.

Link do tego g...: https://www.jw.org/pl/biblioteka/materialy-wideo/#pl/mediaitems/LatestVideos/pub-jwb-107_11_VIDEO

donadams:

--- Cytat: Światus w 26 Marzec, 2024, 17:27 ---
Wyższe wykształcenie przyrównano do pływania w stadzie głodnych rekinów.

--- Koniec cytatu ---

A ja to porównanie rozumiem. Oni po prostu pływają w stadzie takich tam sobie lamn śledziowych gdy sami są żarłaczami białymi i tylko czekają, by komuś zmarła lamnowa babcia śledziowa, co mogliby zapolować na przygnębioną ofiarę i pożreć zębami miłości :)

Poza tym to porównanie jest tak samo uczciwe, jak powiedzieć, że pójść na zebranie to wejść pomiędzy predatorów seksualnych.

PoProstuJa:

--- Cytat: Światus w 26 Marzec, 2024, 17:27 ---    Postanowiłem wstawić ten film w dziale Psychomanipulacja, bo inaczej nie da się nazwać tego, co Stefan bredzi w nowym filmie.

--- Koniec cytatu ---

Światus napracowałeś się bardzo, ładnie opisałeś film... więc kliknęłam na link. I już po paru sekundach stwierdziłam, że on jednak powinien być w dziale... na wesoło!
Normalnie ten facet z CK strzela takie miny, że ja się tylko śmieję! Nie wiem o czym on mówi! Muszę posłuchać tylko dźwięku, bez ekranu, bo inaczej niczego się nie dowiem!  ;D

Nadaszyniak:
(mtg): Niechaj (Ww),wielkie dziękczynienie oddaje JEHOWIE, że jest komik w tym sztywnym, rygorystycznym ruchu religijnym.
Być może  wielbiciele, tego nie zauważają (choć wątpię), ale postronni nie po gardzą takiej komicznej farsy. (FFF)
Ps. W pełni jestem zgodny do wypowiedzi PoProstuJa
https://theworldnewsmediabucket.s3.dualstack.us-west-2.amazonaws.com/monthly_2017_07/jwb_univ_201706_wss_10_lg.jpg.ffeac4898fbfb91c524982dabd922ff9.jpg

Turbulent_Business:
powieść o kardiochirurgu, który spędził na studiach 10 lat



10 lat na studiach? Oby nikogo nie leczyl i lepiej uprawial pionierowanie..  Mniej szkody dla społeczeństwa...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej