INNE RELIGIE, WYZNANIA, ATEIZM... > KOŚCIOŁY CHRZEŚCIJAŃSKIE

Chcą zakazu spowiadania dzieci przez księży

<< < (3/4) > >>

donadams:

--- Cytat: Sebastian w 22 Marzec, 2024, 22:21 ---Ty wspominasz lata 2000-2010 więc mam pytanie: czy w 2011 lub później nastąpiła jakaś zmiana, złagodzenie kursu?

--- Koniec cytatu ---

Wspominam akurat te lata, bo te były ostatnie gdzie z kolei przypadała moja wysoka aktywność i wiedziałem, że takie sprawy były dosyć normalne. Natomiast z tego co wiem, później nie nastąpiła żadna zmiana polityki. Starsi, którzy wtedy zadawali takie pytania, są w większości starszymi do dziś. Myślę, że jedyne co naprawdę się zmieniło, to społeczna percepcja na takie kwestie jak molestowanie czy gwałt, a także znaczące rozszerzenie tych pojęć, co zwyczajnie wpłynęło również na tych ludzi, którzy zaczęli się zastanawiać, czy faktycznie muszą pytać o to, czy "czy ręką była w majtkach, co nią robił i co czuli".

Lu_Ke Sky_Walker:
Starszym byłem do 2015r i do tego czasu byłem na wszystkich szkoleniach: nigdy nie poruszano tematu jakich pytań nie zadawać.
Po 2015r nie wiem.

Storczyk:
Takie pytania to upodlenie i odarcie z godności ludzkiej.
Dziewczyna, może już nie pozbierać się,  stare dziady, karmią się jej intymnością.
Szczerze powiem, nie wiedziałam, że takie obleśne  pytania padają na komitetach. Dziewczyna jest okropnie pokiereszowana po takim przesłuchaniu( nic dziwnego, że ojciec spuścił łomot)
A co z chłopakiem ?
 Który często w ten sposób, chce  dowodu miłości.
Trudno sobie nawet takie przesłuchanie wyobrazić  .
Czemu to ma służyć ?

Gandalf Szary:
Storczyku to nie dotyczy tylko młodych dziewczyn. Znam przypadek gdy starszy zboru poszedł na wizytę pasterską do siostry, która była w wieku podeszłym (obecnie hasa już w lepszym świecie). Otóż siostra, świeżo upieczona, która zaopiekowała się schorowanym sąsiadem, też w podeszłym wieku stojącym nad grobem. Aby nie było plotek i pomówień postanowili się pobrać. Siostra wezwała więc starszych i zakomunikowała im swoją decyzję. Starszy zboru zaczął wypytywać tą starszą siostrę czy było klikanie myszki itp. Siostra była zbulwersowana tą rozmową i wyrzuciła starszego za drzwi (szczegółów nie pamiętam).
Ps: Masz rację to odarcie z godności kobiety, ale też mężczyzny. Piszę to ze swej perspektywy i doświadczenia.   

Storczyk:
Babcia się nie dała pogoniła pastucha.
Młoda, jest za młoda aby w ten sposób się obronić.
Krótko mówiąc Patoreligia

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej