BYLI... OBECNI... > HISTORIA ŚWIADKÓW JEHOWY

Druga szansa w Tysiącleciu

(1/8) > >>

crabotar:
Czy mógłby ktoś z obecnych zabawić się w obrońcę nauk Russella i wytłumaczyć (w miarę życzliwie) jakie są biblijne podstawy wiary w drugą szansę(czy drugą próbę) w Tysiącleciu?

Sebastian:
tutaj znajdziesz raczej krytyków doktryny Russella nie jej obrońców

crabotar:
Krytyk czy obrońca - wszystko mi jedno. Po prostu chcę zrozumieć tok rozumowania Russella.

Storczyk:
Chwilę zajęło mi znalezienie tych  nauk w necie  ;)
W napisanej przez niego książce  " Boski Plan Wieków"  Sam z wersetami  potwierdzającymi jego tezy, udowodnisz sobie czy jest co bronić  :)
Zresztą myślę, że gdzieś na forum to już było poruszane .

10. RESTYTUCJA

„Zamiarem Boga wobec ludzkości jest restytucja, czyli przywrócenie człowieka do stanu pierwotnej doskonałości i chwały utraconej w Edenie (Dz. Ap. 3:21). Najsilniejszy i decydujący dowód odnoszący się do tego przedmiotu najlepiej może być zrozumiany wtedy, gdy doceni się w pełni zasięg i charakter okupu. Restytucja przepowiedziana przez apostołów i proroków musi nastąpić po złożeniu okupu jako sprawiedliwy i logiczny bieg wydarzeń. Boska metoda zapewnienia okupu wymaga, aby cała ludzkość, z wyjątkiem dobrowolnie odrzucających zbawczą moc Wielkiego Wyzwoliciela, była uwolniona od pierwotnej kary, »niewoli skażenia« (Rzym. 8:21) – śmierci. W przeciwnym bowiem wypadku okup nie byłby wystarczający dla wszystkich”.

Boski Plan Wieków, s. 149.

„Słowo zmartwychwstanie (od greckiego anastasis), oznacza podniesienie (Dz. Ap. 24:15). W powiązaniu z człowiekiem oznacza podniesienie go do stanu, jaki stracił, do stanu zupełnej doskonałości człowieczeństwa utraconej w Adamie. Doskonałość, którą ludzkość utraciła przez upadek, jest doskonałością, do której ludzie stopniowo będą podnosić się podczas restytucji, czyli zmartwychwstania (podnoszenia), w Wieku Tysiąclecia. Wiek Tysiąclecia jest nie tylko wiekiem próby, lecz również wiekiem błogosławienia i przywracania, przez zmartwychwstanie, do życia tego, co zostało utracone. Zostanie to przywrócone wszystkim, którzy, gdy się o tym dowiedzą i będą mieli tę sposobność, z radością okażą posłuszeństwo. Zmartwychwstanie będzie stopniowym procesem wymagającym całego wieku dla swego zupełnego dokończenia, chociaż samo wzbudzenie dające pewną miarę życia i świadomości, jakim cieszymy się obecnie, będzie oczywiście dziełem momentalnym. W konsekwencji ludzkość osiągnie pełną miarę życia utraconego w Adamie, nie prędzej aż po zakończeniu tysiąca lat (Obj. 20:5)”.

Boski Plan Wieków, s. 288
http://pastor-russell.pl/t1/dziela-t1-13.html

Nemo:
A może tak wypadałoby, żeby się przedstawić? Coś napisać o sobie? Nawet zwykłe "całujcie mnie w d...." Zawsze to jakieś przywitanie. A tu nic.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej