Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 2015 - Zrzucenie szatana po wojnie?  (Przeczytany 147 razy)

Offline Roszada

2015 - Zrzucenie szatana po wojnie?
« dnia: 10 Maj, 2024, 17:33 »
Po wojnie, czyli w roku 1918?

W roku 1914 w Europie rozpętała się wojna, która stopniowo ogarnęła cały świat. Zanim cztery lata później dobiegła końca, wystąpiły straszliwe niedobory żywności oraz wybuchła epidemia grypy, która pochłonęła więcej ofiar niż sama wojna (...) W rezultacie stoczonej wojny Jezus oczyścił niebiosa z Szatana i demonów, którzy zostali zrzuceni na ziemię” (Strażnica 15.06 2015 s. 22-23).
Podobnie Codzienne badanie Pism 2017, 8 stycznia

Wcześniejsza wypowiedź mówiła:

„Wnikliwa analiza proroctw biblijnych wskazuje, że zwycięstwo to nastąpiło w niebie w roku 1914 lub niedługo potem” (Strażnica 01.09 2011 s. 9).

Niewielkie to różnice, ale ktoś mnie prosił bym podał jak najbardziej aktualną naukę, więc poszperałem.


Offline Światus

Odp: 2015 - Zrzucenie szatana po wojnie?
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Maj, 2024, 13:59 »
W rezultacie stoczonej wojny Jezus oczyścił niebiosa z Szatana i demonów” (Strażnica 15.06 2015 s. 22-23).

Jeśli zrobił to tak samo dokładnie jak z chrześcijańskim zborem w 1919 r., to różnie może być...  ;)
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Sebastian

Odp: 2015 - Zrzucenie szatana po wojnie?
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Maj, 2024, 14:33 »
zaraz zaraz, czy ja dobrze zrozumiałem...

wojna trwała bo szatana na ziemi nie było...

a jak zrzucono szatana na ziemię, to szatan od razu zaprowadził pokój...

Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)