INNE RELIGIE, WYZNANIA, ATEIZM... > KOŚCIOŁY CHRZEŚCIJAŃSKIE

Dziwne praktyki w kościele Katolickim

(1/3) > >>

Gostek:
Ostatnio na forum nie za dużo pisze się w tematach ściśle świadkowskim. Dlatego wrzucam temat o  zwyczajach z innych religi, a mianowicie z katolickiej. A dotyczy dziewic konsegrowanych. Niedawno dwie panie w Krakowie postanowiły położyć się na dywan i zamanifestować swe oddanie Chrystusowi. Obiecały mu wierność  i życie w czystości po wsze czasy... 🙂
Ja patrząc tak na nie zaczęłem się zastanawiać, co to w ogóle oznacza ta cała czystość cielesna. Czy jest to forma wszczęmięźliwości seksualne włącznie z masturbacją. Bądź też zabawa samej ze sobą  jest tu dozwolona. O co w tym wszystkim chodzi.? 🤔Jak można dać się w dzisiejszych czasach tak zniewolić. 🥶

https://wiadomosci.wp.pl/dwie-kobiety-lezaly-przed-oltarzem-niezwykla-uroczystosc-w-krakowie-6972223294409248a

Lu_Ke Sky_Walker:
Zabawy z samym sobą u ŚJ też są źle widziane chociaż nie wywalają za złamanie zakazu... A celibat? Niektóre nie mają (dużych) potrzeb seksualnych. I jest im łatwiej trwać w takim postanowieniu :o

Sebastian:
taka praktyka oparta jest na założeniu że to Bóg "powołuje" człowieka np. do kapłaństwa lub np. do małżeństwa

a jednak istnieje grupa panien które nie wyszły za mąż i nie poślubiły mężczyzny... a zatem "jakie mają powołanie"?

konsekracja dziewic to jedna z (mniej lub bardziej udanych) odpowiedzi na to pytanie

Gostek:
Mnie takie powołanie do związku z Chrystusem przypomina powołania niebiańskie u Świadków Jehowy. Coś nagle w głowie zaświtało i uznaje się to za powołanie samego Boga albo Chrystusa. I w jednym i drugim przypadku wycofać się później z tego związku jest ciężko. Bo, co powiedzieć całemu otoczeniu, że się całą sprawę dogłębnie przemyślało i doszło do wniosku, że wcześniejsze odczucie było błędnym przeczucie, co do powołania przez samego Boga . Hm, dziwne brzemię sobie ludziska na siebie zakładają. 😇

Gremczak:
Dla mnie te wyświęcania w KRP (KrK) gdzie stają się świętymi, przypominają tych co u ŚJ idą do nieba.
Obie wersje jada na tym wózku.
Kto zrobił ich świętymi?
Kto powołał do nieba?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej