PORTALE, BLOGI, FORA I INNE > Z KRAJU

Wiktoria była Świadkiem Jehowy.

(1/2) > >>

foks:
Wiktoria była Świadkiem Jehowy. "Kobiety są winne tego, że mężczyźni wyobrażają sobie seks z nimi"

https://www.msn.com/pl-pl/styl-zycia/moda-i-uroda/wiktoria-by%C5%82a-%C5%9Bwiadkiem-jehowy-kobiety-s%C4%85-winne-tego-%C5%BCe-m%C4%99%C5%BCczy%C5%BAni-wyobra%C5%BCaj%C4%85-sobie-seks-z-nimi/ar-AA1kHP7b?ocid=msedgntp&cvid=f39c1f3b34a94acd905ee9a4416503c1&ei=20

Nadaszyniak:
(mtg): z przesłanego materiału refleksja po ''dekadzie'': dziewczyna mając 12 lat zdecydowała się ochrzcić w wspólnocie religijnej (Ww), mając 21 lat stwierdziła  - cyt. z nadesłanego materiału:
''... Czy pomogli ci w czymkolwiek?
Raczej nie. Byłam raczej manipulowana, a fakt, że byłam również dzieckiem, odegrał w tym dużą rolę. Byli też młodsi ode mnie. Często przychodzili z rodziną lub starszymi, do których ktoś się zwrócił, gdy przechodzili przez trudną sytuację — na przykład taką, w której ktoś umarł.
Mimo że "na papierze" jestem ich częścią, nie uważam się za nich, odkąd przestałam tam chodzić. Do dziś mówią o mnie, że nie mam wolnego życia i jestem w niewoli szatana.''

''...Jak się dziś czujesz, gdy widzisz ludzi, którzy są częścią tej wspólnoty religijnej?
Czasami chcę do nich podejść i zadać podstawowe pytania, ale w zasadzie nie mam na to ochoty i dystansuję się. Oni są przekonani o swojej prawdzie. A szkoda. Dopóki pomaga im to psychicznie, nie potępiam tego, nie potępiam wiary, można wierzyć, w kogo się chce… ''

Jaki wniosek można wysnuć z tej ''historii życia''
Odpowiedź sam w swoim wnętrzu, kiedy zdecydujesz się na chrzest w (Ww), wielu na Forum tej decyzji do dziś żałuje, że został zmanipulowany w haniebny sposób i ponosi wielkie konsekwencje tej decyzji.

foks:

--- Cytat: Nadaszyniak w 29 Listopad, 2023, 22:03 ---Jaki wniosek można wysnuć z tej ''historii życia''
Odpowiedź sam w swoim wnętrzu, kiedy zdecydujesz się na chrzest w (Ww), wielu na Forum tej decyzji do dziś żałuje, że został zmanipulowany w haniebny sposób i ponosi wielkie konsekwencje tej decyzji.

--- Koniec cytatu ---
No tak. Ale o wychowanych i ochrzczonych "w prawdzie" przynajmniej katolik nie może powiedzieć, że poganie.  ;)

Nadaszyniak:
(mtg):  ''poganie ''też w różności wierzą  >:D

BetMan:
Jak 12-letnie dziecko może podjąć świadomą decyzje? Teraz właśnie coraz więcej takich przypadków, że chrzci się syn czy córka starszego, nie bo tak chce ale tak wypada!

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej