DYSKUSJE DOKTRYNALNE > LITERATURA... POKARM NA CZAS SŁUSZNY

Co ma piernik do wiatraka lub świeża ośla szczęka do sali królestwa?

(1/3) > >>

NieZnaPrawdy:
Co ma piernik do wiatraka lub świeża ośla szczęka do sali królestwa?
Moi drodzy mam nadzieję, że tym wstępem zachęcę was do studium Strażnicy Wrzesień 2023 nr 37

https://www.jw.org/pl/biblioteka/czasopisma/straznica-do-studium-wrzesien-2023/Polegaj-na-Jehowie-tak-jak-Samson/

agent terenowy:
Ostatni akapit przypomniał mi, że mój niebiański Ojciec mimo moich słabości wciąż mnie kocha. ❤️
Zostałem pocieszony. Dzięki. :)

Gremczak:

--- Cytat: NieZnaPrawdy w 17 Listopad, 2023, 13:21 ---Co ma piernik do wiatraka


--- Koniec cytatu ---
Żeby upiec piernik potrzebna jest mąka.
Żeby zrobić mąkę potrzebny jest młyn.
Żeby uruchomić młyn potrzebna jest energia.
Energię swego czasu pozyskiwano z wiatraka. :)

debata:
JW.org wszystko wyjaśnia. Oczywiście w znany od dawna sposób, tak aby wszystko pasowało do zamierzonych przez Warwick celów.

"Dlaczego Samson użył szczęki osła? To raczej nietypowa broń! Bez wątpienia wiedział, że sukces nie zależy od użytej broni, ale od wsparcia Jehowy. Żeby spełnić Jego wolę, wykorzystał to, co miał pod ręką. Ponieważ na Nim polegał, odniósł wielkie zwycięstwo.

6 Również nam Jehowa może dodać sił do wykonania różnych zadań — nawet takich, które wydają się przekraczać nasze możliwości. Może to zrobić w zaskakujący sposób. Bądź pewien, że dopóki na Nim polegasz, On pomoże ci spełniać Jego wolę, tak jak pomógł w tym Samsonowi (Prz. 16:3).

7 Zaufania do Jehowy dowodzi wielu naszych współwyznawców, którzy biorą udział w teokratycznych budowach. W przeszłości bracia zazwyczaj sami projektowali i budowali większość nowych Sal Królestwa i innych obiektów. Jednak ze względu na rozwój organizacji Jehowy potrzebna była zmiana. Bracia pełniący odpowiedzialne funkcje  szukali Jego kierownictwa i zaczęli stosować nowe metody, takie jak zakup i renowacja już istniejących obiektów. Robert, który w ostatnich latach pracował przy wielu projektach w różnych miejscach na świecie, mówi: „Z początku niektórym trudno było dostosować się do nowego podejścia. Bardzo różni się ono od tego, do czego przez lata się przyzwyczailiśmy. Ale bracia byli gotowi dokonać zmian i stało się jasne, że Jehowa temu błogosławi”. To jeden z wielu przykładów pokazujących, jak Jehowa prowadzi swój lud, żeby spełniał Jego wolę. Od czasu do czasu każdy z nas powinien zadać sobie pytanie: „Czy szukam kierownictwa Jehowy i w służbie dla Niego jestem gotowy dokonywać zmian?”.

Nie którym widocznie nie podobała się pracy przy remontach istniejących budynków na sale, więc trzeba bylo w jakiś sposób zgasić tą niechęć  ;D

Nadaszyniak:

--- Cytat: debata w 28 Listopad, 2023, 14:56 ---ad.1.JW.org wszystko wyjaśnia. Oczywiście w znany od dawna sposób, tak aby wszystko pasowało do zamierzonych przez Warwick celów.
ad.2 Nie którym widocznie nie podobała się pracy przy remontach istniejących budynków na sale, więc trzeba bylo w jakiś sposób zgasić tą niechęć  ;D
--- Koniec cytatu ---
osobiście dodałem ad.1; ad.2
(mtg):
ad.1 Oczywiście (Ww) wyjaśnia w jaki sposób być NIEWOLNIKIEM-sekty ( darmowym robolem), aby w niedalekiej przyszłości mogła sprzedać odnowiony budynek (takich kombinacji jest wiele na stronach w necie ujawnia, takie sprzedaże)

ad.2 Sprytnie manipulują swoich idoli , aby ich biznes nie podupadł, choć tak mają już wielki kryzys finansowy- wszystko ograniczają (np. okrojone z stron publikacje oraz drukowane w skąpym nakładzie ..., wymieniać można wiele, wiele ograniczeń  ) przecież muszą  szukać rozwiązań, aby posiadać mamonę na zapłacenie odszkodowań pedofilskich.
To nie jest Forum Biblijne, tylko byłych sJ, którzy są wściekli na (Ww), która przewróciła dramatycznie ich życie w rozbijaniu rodzin, spowodowania depresji u nie jednej osoby.
Takie tematy o demonicznym Jehowie, to nie w tej społeczności w necie, która'' napiermandala'' dosadnie w tej sprawie.
Debata, tu nikogo nie przekonasz na słodkie, naiwne triki (Ww), wzbudzasz tylko pożałowanie - piszę szczerze, bo mam na tyle odwagi tak stwierdzić publicznie na tym Forum a (u-serzy znają doskonale mój cięty język)   

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej