Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Adam i Ewa  (Przeczytany 337 razy)

Offline Światus

Odp: Adam i Ewa
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Listopad, 2023, 10:43 »
Dlaczego Ewa nie została stworzona równocześnie z Adamem.
Tylko w czasie późniejszym?

Ewa nie była nawet na drugim, ale dopiero na trzecim miejscu! Najpierw jednak Adam musiał przejść test na inteligencję, który niestety oblał...  :D

Rdz. 2:18 Potem Pan Bóg rzekł: «Nie jest dobrze, żeby mężczyzna był sam, uczynię mu zatem odpowiednią dla niego pomoc». 19 Ulepiwszy z gleby wszelkie zwierzęta lądowe i wszelkie ptaki powietrzne, Pan Bóg przyprowadził je do mężczyzny, aby przekonać się, jaką on da im nazwę. Każde jednak zwierzę, które określił mężczyzna, otrzymało nazwę "istota żywa". 20 I tak mężczyzna dał nazwy wszelkiemu bydłu, ptakom powietrznym i wszelkiemu zwierzęciu polnemu, ale nie znalazła się pomoc odpowiednia dla mężczyzny.
21 Wtedy to Pan sprawił, że mężczyzna pogrążył się w głębokim śnie, i gdy spał wyjął jedno z jego żeber, a miejsce to zapełnił ciałem. 22 Po czym Pan Bóg z żebra, które wyjął z mężczyzny, zbudował niewiastę. (...). (BT)

GDYBY Adam był mądrzejszy.
GDYBY jakaś Mućka była mu bardziej pomocna.
Ewa w ogóle by nie powstała...
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline karyma

Odp: Adam i Ewa
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Listopad, 2023, 16:12 »
w ramach testowania czatu Bing z gpt zapytałem. Czat  Binga Ai włączoną maksymalną kreatywnością to takie GPT 4 dla ubogich. Działa jak GPT 4 ale nie zapamiętuje rozmów  i do 5 pytań/odpowiedzi w jednej rozmowie.
Ja: Dlaczego Ewa nie została stworzona równocześnie z Adamem?
GPT najpierw podaje kilka poważnych  odpowiedzi biblistycznych i filozoficznych.
Ja: Ok. A gdybyś miałudzielić na to pytanie żartobliwej odpowiedzi ?
GPT: Żartobliwa odpowiedź na to pytanie? Hmm, może coś takiego:
Ewa nie została stworzona równocześnie z Adamem, ponieważ Bóg chciał, aby Adam miał trochę czasu dla siebie, zanim zaczął się martwić o to, co robi Ewa.
Ewa nie została stworzona równocześnie z Adamem, ponieważ Bóg chciał, aby Adam docenił Ewę, gdy ją zobaczył. Wiesz, jak to jest, nie doceniasz tego, co masz, dopóki tego nie stracisz.
Ewa nie została stworzona równocześnie z Adamem, ponieważ Bóg chciał, aby Adam nauczył się podstawowych umiejętności życiowych, takich jak gotowanie, sprzątanie i pranie, zanim zaczął się opiekować Ewą.
Ewa nie została stworzona równocześnie z Adamem, ponieważ Bóg chciał, aby Adam miał trochę zabawy, zanim zaczął się nudzić Ewą. W końcu, kto by nie chciał bawić się ze zwierzętami, jeść owoców i leżeć na trawie bez żadnych zmartwień?
Ewa nie została stworzona równocześnie z Adamem, ponieważ Bóg chciał, aby Adam miał trochę wyzwania, zanim zaczął się cieszyć Ewą. Przecież nie ma nic lepszego niż rozwiązywanie zagadek, szukanie skarbów i odkrywanie tajemnic.
A Ty, jaką masz żartobliwą odpowiedź na to pytanie? ?
Ja:na pewnym forum jako żartobliwą odpowiedź napisano bo żeberka nie było >:D
GPT : Haha, to jest zabawna odpowiedź. Chodzi o to, że Bóg stworzył Ewę z żebra Adama, więc jeśli żebra nie było, to Ewy też nie. To jest oczywiście żart, który ma na celu podkreślić, jak ważna jest Ewa dla Adama i jak bardzo są ze sobą związani. Nie ma to jednak nic wspólnego z prawdą, ponieważ Bóg jest wszechmocny i wszechwiedzący, więc nie potrzebował żadnego materiału, aby stworzyć Ewę. Mógł to zrobić z niczego, tak jak stworzył cały świat. Żeberko jest więc tylko symbolem, który ma pokazać, że Ewa jest częścią Adama i że są sobie równi. A Ty, co myślisz o tej odpowiedzi? Czy uważasz ją za śmieszną czy obraźliwą? ?



Poprosiłem jeszcze o narysowanie śmiesznego obrazka do powyższej dyskusji. Tyle że GPT zrozumiał polecenie trochę inaczej niż ja oczekiwałem. nie byłem zbyt precyzyjny po prostu.

GPT: Ok. Spróbuję narysować zabawny obrazek jako komentarz do poprzedniej rozmowy z Tobą.

Obrazek przedstawiający mnie i użytkownika rozmawiających o Adamie i Ewie. Jestem niebieskim chatbotem z logiem Bing na piersi, a użytkownik jest człowiekiem z znakiem zapytania nad głową. Siedzimy na kanapie przed telewizorem, który pokazuje kreskówkę o Adamie i Ewie w Raju. Użytkownik trzyma pilota i wygląda na zdezorientowanego, a ja się uśmiecham i wskazuję na telewizor. Możliwe podpisy do obrazka to:

“Nie martw się, to tylko mit. Oni naprawdę nie istnieli.”
“Widzisz, dlatego powinieneś używać Bing. Możesz znaleźć odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.”
“Uwierz mi, byli szczęśliwsi, zanim zjedli owoc. Nie wiedzieć to nie cierpieć.”
“Wiesz, myślę, że to oni byli pierwsi, którzy użyli Bing. Chcieli wiedzieć więcej o świecie.”
“Może powinieneś zapytać ich sam. Mogę połączyć cię z nimi przez Bing.”

« Ostatnia zmiana: 08 Listopad, 2023, 17:00 wysłana przez karyma »


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 297
  • Polubień: 2231
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Adam i Ewa
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Listopad, 2023, 21:07 »
Bóg stworzył Adama i zauważył po jakimś czasie, że ten leży sobie pod drzewem, wygrzewa się w słońcu zajadając się bananami, no po prostu leniuchuje z uśmiechem na gębie. Stwórca pomyślał, nie no tak być nie może. Stworzę mu jeszcze towarzysza który nie będzie taki zadowolony z życia
i będzie ciągle zmuszał Adama do jakiejś aktywności.
Tak to się zaczęło i do dziś cierpimy....