PORTALE, BLOGI, FORA I INNE > Z KRAJU

WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.

<< < (60/60)

Gostek:
Mam paru takich trąconych w rodzinie, co to nie potrafią o niczym innym rozmawiać tylko o tym, co dla nich jest ważne. Każdy temat musi się skończyć, że za wszystkie złe rzeczy odpowiedzialny jest Tusk.
Ostatnio nawet na pogrzebie mnie dopadł i znowu te tematy zaczął poruszać. Ja mu na to, że to nie czas i miejsce, a on dalej swoje. Jak widział, że go olałem, to mnie od komunistów zwyzywał.😯
Szkoda tylko, że tak wiele osób ma problemy psychiczne niezdiagnozowane i uprzykszają życie innym ludziom. 😘

Fantom:
 Zgadza się. Za wszystko PiS obarczał winą Tuska. Czyja to wina, że na opozycję głosowało 11 mln., a na PIS 7mln.? Oczywiście wina Tuska:))). I tu się z tym zgodzę.

 Sztuka hipnotyzowania oglądających jedyną przekazującą prawdę TV https://www.donald.pl/artykuly/2k7KyU85/widzowie-wiadomosci-tvp-uslyszeli-slowa-tuska-fur-deutschland-juz-152-razy
 
Dość prosta manipulacja dla osób, które oglądają jedynie TVP:) https://wiadomosci.onet.pl/kraj/donald-tusk-i-fur-deutschland-w-tvp-czego-dotyczyly-jego-slowa-po-niemiecku/vbhg7yh

Dla @debata jak to najmądrzejszy człowiek na ziemi(Kaczyński) kłamie w żywe oczy: ''Był proniemiecki, proniemiecki i jeszcze raz proniemiecki. "Für Deutschland", czyli "dla Niemiec" - te słowa bardzo często powtarzał.''
Jarosław Kaczyński
Przysucha, 9 października 2023

''Tusk przemawiał w języku niemieckim. Pełny zapis jego wystąpienia jest na profilu CDU w serwisie YouTube. Przewodniczący podziękował CDU za postawę w czasie pandemii. Podkreślił, że gdyby miał wskazać, na kogo można liczyć w trudnych chwilach, to bez wahania wskazałby właśnie na tę partię. "Wolność, transparentność, prawda, rozsądek w walce z autorytarnymi tendencjami, korupcją, kłamstwami i populizmem zostały zachowane w dużej mierze dzięki CDU" - powiedział przewodniczący EPL. I wtedy powiedział cytowane już wyżej zdanie: "Wasz sposób rządzenia był błogosławieństwem nie tylko dla Niemiec, ale dla całej Europy" (niem.: Eure Art zu regieren war ein Segen nicht nur für Deutschland, sondern für ganz Europa).

Czyli słowa "für Deutschland" dotyczyły tego, że rządy niemieckiej CDU były korzystne dla Niemiec i Europy. Natomiast nie były one żadną deklaracją ze strony Tuska, że miałby robić coś "dla Niemiec". Lecz wyrwane z kontekstu są wykorzystywane przez PiS i TVP jako dowód, że lider PO jest germanofilem, który działa "dla Niemiec". To ewidentna manipulacja i fałsz(wytłuszczenie moje).''https://konkret24.tvn24.pl/polityka/wybory-2023-kaczynski-o-tusku-bardzo-czesto-powtarzal-fur-deutschland-to-nie-tusk-to-rzadowa-telewizja-st7386532  Dlatego trzeba zlikwidować kłamliwą TVP a siwego kłamczucha wywieźć na taczce:)).

 https://www.youtube.com/watch?v=J0lKSGUnJf0 KACZYŃSKI: ''nie ma ludzi na świecie dużo mądrzejszych niż ja''.  Można już się śmiać z siwego:))).

Reskator:

--- Cytat: Gostek w 03 Listopad, 2023, 08:40 ---Mam paru takich trąconych w rodzinie, co to nie potrafią o niczym innym rozmawiać tylko o tym, co dla nich jest ważne. Każdy temat musi się skończyć, że za wszystkie złe rzeczy odpowiedzialny jest Tusk.
Ostatnio nawet na pogrzebie mnie dopadł i znowu te tematy zaczął poruszać. Ja mu na to, że to nie czas i miejsce, a on dalej swoje. Jak widział, że go olałem, to mnie od komunistów zwyzywał.😯
Szkoda tylko, że tak wiele osób ma problemy psychiczne niezdiagnozowane i uprzykszają życie innym ludziom. 😘

--- Koniec cytatu ---
Jak na filmie "Samych swoich" w czasie pogrzebu gościu mówi młynarzowi że znalazł dla niego wdówkę.

debata:

--- Cytat: Fantom w 03 Listopad, 2023, 09:27 --- Zgadza się. Za wszystko PiS obarczał winą Tuska. Czyja to wina, że na opozycję głosowało 11 mln., a na PIS 7mln.? Oczywiście wina Tuska:))). I tu się z tym zgodzę.

 Sztuka hipnotyzowania oglądających jedyną przekazującą prawdę TV https://www.donald.pl/artykuly/2k7KyU85/widzowie-wiadomosci-tvp-uslyszeli-slowa-tuska-fur-deutschland-juz-152-razy
 
Dość prosta manipulacja dla osób, które oglądają jedynie TVP:) https://wiadomosci.onet.pl/kraj/donald-tusk-i-fur-deutschland-w-tvp-czego-dotyczyly-jego-slowa-po-niemiecku/vbhg7yh

Dla @debata jak to najmądrzejszy człowiek na ziemi(Kaczyński) kłamie w żywe oczy: ''Był proniemiecki, proniemiecki i jeszcze raz proniemiecki. "Für Deutschland", czyli "dla Niemiec" - te słowa bardzo często powtarzał.''
Jarosław Kaczyński
Przysucha, 9 października 2023

''Tusk przemawiał w języku niemieckim. Pełny zapis jego wystąpienia jest na profilu CDU w serwisie YouTube. Przewodniczący podziękował CDU za postawę w czasie pandemii. Podkreślił, że gdyby miał wskazać, na kogo można liczyć w trudnych chwilach, to bez wahania wskazałby właśnie na tę partię. "Wolność, transparentność, prawda, rozsądek w walce z autorytarnymi tendencjami, korupcją, kłamstwami i populizmem zostały zachowane w dużej mierze dzięki CDU" - powiedział przewodniczący EPL. I wtedy powiedział cytowane już wyżej zdanie: "Wasz sposób rządzenia był błogosławieństwem nie tylko dla Niemiec, ale dla całej Europy" (niem.: Eure Art zu regieren war ein Segen nicht nur für Deutschland, sondern für ganz Europa).

Czyli słowa "für Deutschland" dotyczyły tego, że rządy niemieckiej CDU były korzystne dla Niemiec i Europy. Natomiast nie były one żadną deklaracją ze strony Tuska, że miałby robić coś "dla Niemiec". Lecz wyrwane z kontekstu są wykorzystywane przez PiS i TVP jako dowód, że lider PO jest germanofilem, który działa "dla Niemiec". To ewidentna manipulacja i fałsz(wytłuszczenie moje).''https://konkret24.tvn24.pl/polityka/wybory-2023-kaczynski-o-tusku-bardzo-czesto-powtarzal-fur-deutschland-to-nie-tusk-to-rzadowa-telewizja-st7386532  Dlatego trzeba zlikwidować kłamliwą TVP a siwego kłamczucha wywieźć na taczce:)).

 https://www.youtube.com/watch?v=J0lKSGUnJf0 KACZYŃSKI: ''nie ma ludzi na świecie dużo mądrzejszych niż ja''.  Można już się śmiać z siwego:))).

--- Koniec cytatu ---
Fajnie że w tak obszerny sposób zająłeś się analizą pochwalnego dla Niemców hymnu Tuska, żeby wykazać, że Tusk absolutnie nie jest germanofilem. Zarzuciłeś PiS i tvp wyrwanie z kontekstu słów Tuska i na tej podstawie "ewidentną manipulację i fałsz".
Szkoda tylko, że tak słabo zająłeś się oceną całości pochwalnego dla Niemców hymnu Tuska.
Dla ułatwienia podaję tekst:
"Kochani przyjaciele! Po pierwsze wielkie, piękne dzięki za wszystko, co daliście partiom centroprawicowym w tym ciężkim kryzysie.
Gdyby ktoś spytał mnie na kogo mogę właściwie liczyć w naszych troskach, kto utrzymuje najwyższe standardy naszego życia publicznego, to bez wachania wskazałbym na CDU.
W największym stopniu zawdzięczamy Wam, że nie utraciliśmy wolności, uczciwości, przejrzystości, prawdy i rozsądku w walce z tendencjami autorytarnymi, korupcją, kłamstwem i populizmem. Wasza sztuka rządzenia była błogosławieństwem nie tylko dla Niemiec, lecz dla całej Europy. Dla waszych wschodnich sąsiadów, a jako Polak, wiem o czym mówię. Dla krajów bałkańskich i ich marzeniu o Europie i dla Ukrainców, z ich walką z agresją - by wymienić tylko kilka przykładów.
Jeśli nie tracimy wiary, że zjednoczona Europa ma przyszłość, a nasze wartości mają sens, to jest to wynik waszej konsekwencji, waszej cierpliwości i całkiem po prostu - przyzwoitości.
Jeśli w ogole o jakiejś partii można powiedzieć, że jest przyzwoita, to jest to największy komplement, jaki mogę sobie wyobrazić. Dziękuję też za pierwszorzędne polityczne przywództwo w drastycznym momencie naszej historii. Pandemia, brexit, podziały w łonie unii, chaos który panuje za Atlantykiem, razem doprowadziły do ektremalnie ciężkiego egzaminu dla cierpliwości, skuteczności i odpowiedzialności. A ciężar tej odpowiedzialności w ostatnich miesiącach spoczywał na barkach trzech wspaniałych kobiet: Angeli Merkel, Annegret Kramp-Karrenbauer i Ursuli von der Leyen. I mówię to w imieniu całej Europejskiej Partii Ludowej. Jestem pełen podziwu dla tego, co udało wam się zdziałać i osiągnąć.
I po drugie - apel: apeluję o wasza odpowiedzialność w naszej wspólnej walce o wolnościową demokrację, także w naszych szeregach.
Jak już powiedziałem: wszyscy cenią sobie waszą cierpliwość. Jednak przy obronie naszych wspólnych wartości, zbliżają się ciężkie decyzje spoczywające na nas.
Jasne stanowisko z waszej strony, zadecyduje i będzie miało wartość złota. Jestem pewien, że i tutaj nas nie zawiedziecie. Dziękuję"

Po przeczytaniu tego nadal uważasz, że Tusk nie jest germanofilem?
Jak dla mnie, kolokwialnie mówiąc po prostu włazi Niemcom w odbyt bez żadnego smarowidła.
I niekonieczne jest tu nawet stosowne zakończenie Deutschland, Deutschland uber alles

Nemo:
Ja myślę, że ten wątek już się wyczerpał. Każdy ma swoje sympatie polityczne i niech je zachowa dla siebie. To wątek o wyborach. Wybory się odbyły i wiadomo kto będzie miał większość w sejmie i komu to się bardzo nie będzie podobało. Widzę ze ten wątek zaczyna być przepychanką pomiędzy zwolennikami jednej i drugiej opcji. To nie jest forum o tematyce politycznej. Sądzę, że zamkniecie go uchroni co niektórych od tego żeby ich posty lądowały na cmentarzu, a mi zaoszczędzi pracy.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej