DYSKUSJE DOKTRYNALNE > "NOWE ŚWIATŁA"

"Understanding clarified" - informacja w skorowidzu

(1/2) > >>

szymonbudny:
Podobnie jak "postanowienie niekatualne" można w skorowidzu wyszukiwać "jaśniejsze zrozumienie" - "understanding clarified".
Nie wiem jak to hasło brzmi po polsku, ale pozwala na zagłębienie się w zagadnienie "coraz jaśniejszego światła" ;)


Wersja angielska podaje 148 nowych świateł.


szymonbudny:
W języku polskim to chyba "lepsze zrozumienie".
WTLibrary pokazuje 247 wyników:


donadams:
Kusisz mnie tymi wstawkami, żeby zajrzeć do tego programu. Nie wiem jednak, czy warto. W zasadzie wiem, że nie warto. Skala absurdu i manipulacji pewnie zwalinie z nóg. Wszakże to już chyba kilka lat jak żadnej jw publikacji nie przeczytałem.

Reskator:
Ja podobnie z 10 lat nie czytam wydawnictw WTS-u
Moja zmarła ciocia-nauczycielka biologii i geografii powiedziała mi o publikacjach Śj:
Nie obraż się Reskator ale te wasze publikacje to takie prostackie,poziom dziecka z podstawówki. :-[ :-\ ???

szymonbudny:

--- Cytat: Reskator w 01 Wrzesień, 2023, 19:31 ---Ja podobnie z 10 lat nie czytam wydawnictw WTS-u
Moja zmarła ciocia-nauczycielka biologii i geografii powiedziała mi o publikacjach Śj:
Nie obraż się Reskator ale te wasze publikacje to takie prostackie,poziom dziecka z podstawówki. :-[ :-\ ???

--- Koniec cytatu ---
trudno się z Twoją ciocią nie zgodzić.


EDIT:
Teraz widzę, że odkryłem ponownie koło ;)
Autorzy WTLibrary wrzucili taki "tip" jak byc na bieżąco ze zrozumieniem jw.org ;)



*** w23 October p. 32 Study Tip ***
Study Tip
How to Keep Up With Adjustments to Our Understanding
What a privilege it is to live at a time when Jehovah is progressively clarifying Bible understanding more than ever. (Dan. 12:4) Even so, we may find it challenging to keep up with adjustments to our understanding of Bible truths. Where can we find these adjustments and explanations?
• The Watch Tower Publications Index entry “Beliefs Clarified” provides a complete list of adjustments sorted by year. For a list of topics, enter “understanding clarified” (including the quotation marks) in the search box of Watchtower Library or Watchtower ONLINE LIBRARY™.
• The Research Guide for Jehovah’s Witnesses contains a condensed list sorted by topic. Go to “Jehovah’s Witnesses,” then “Views and Beliefs,” and then “Clarification of Our Beliefs.”
As a personal study project, why not pick a recent adjustment and research our current understanding and the Scriptural reasons for the change?


Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej