TOWARZYSKIE POGADUCHY > NA WESOŁO

TSSK W NOWYM WYDANIU.

<< < (12/12)

Mahershalalhashbaz:

--- Cytat: donadams w 09 Wrzesień, 2023, 07:27 ---To przesłuchanie przed Policją - jak to się ma do starszych zboru? Ten film dowodzi tylko tego, że nawet gdy przedstawiciele szeroko rozumianego wymiaru sprawiedliwości działają na granicy prawa, to jednak istnieje prawo, na które można się powołać, które jest publicznie dostępne od początku do końca, włącznie z procedurami dla każdej zestron na każdym z etapów, prawnik po którego można zadzwonić. Prawnik będzie mieć dostęp do tego nagrania. Możliwe będzie złożenie wniosku przeciwko policjantom, którzy naruszyli przepisy prawa i sąd będzie musiał przedstawić swoje stanowisko, do tego będzie zaangażowany prokurator i opinia publiczna. Funkcjonariusz będzie zostanie prewencyjnie zawieszony przez przełożonego i istnieje realna szansa, że za naruszenia zostanie skazany, a jeśli były mniejsze, przesłuchiwany wyjdzie z tego beż szwanku, bo okaże się że tak zebranych materiałów dowodowy był nic nie wart, bo w realnym świecie sposób uzyskania dowodów także ma znaczenie. Nie chce mi sie wymieniać dalej. Roznic pomiędzy tą sytuacją, a komitetami sądowniczymi jest tak dużo, że wskazywanie takiego nagrania jako przykład jest nieporozumieniem, nawet jeśli zachodzą pewne podobieństwa.

--- Koniec cytatu ---

W tym filmie z policyjnym przesłuchaniem nie ma pokazanych naruszeń prawa przez policję tylko jest sytuacja podobna jak na komitetach sądowniczych. Wzięli chłopa w kajdanki, zatrzymali i nie powiedzieli mu o co chodzi bo chcieli go "wziąć pod ch..." wybadać i sprytnie wyciągnąć z niego informacje żeby sam się obciążył. Tak samo jak starsi na komitetach kiedy ktoś zostanie pomówiony o "odstępstwo". W USA policja ma prawo kłamać i wprowadzać podejrzanych w błąd więc działali legalnie.

Ale facet, członek motocyklowego gangu, był cwany i znał zasady takich spotkań. Filmik pokazuje jak on sam manipuluje policjantami i wyciąga informacje od nich. Na wszystkie podchwytliwe pytania odpowiada że nie ma na nie odpowiedzi, że nie przyszedł odpowiadać na pytania policjantów, że nie przyszedł im udzielać informacji, że ma takie zasady że nie opowiada policji nic o ludziach których zna etc. oraz wypytuje policję - dlaczego tu jestem? Dlaczego założono mi kajdanki jeśli chcecie mnie tylko zapytać o skradziony samochód i o napaść na moją eks dziewczynę? Policja nie odpowiada tylko próbuje znowu go ciągnąć za język, z zerowym skutkiem.

Fatet był winny morderstwa i w końcu i tak go dopadli i wsadzili do więzienia na resztę życia. Ale nie wskutek tego przesłuchania. Akurat z niego wyszedł zwycięsko.

Chodziło mi o to że możliwe jest wyjście obronną ręką z komitetu i poprowadzenie go na swój sposób. Można nie wchodzić z nimi w dyskusję i dobrze się bawić ich kosztem. Trzeba tylko wiedzieć jak. A żę potem zrobią co chcą, no na to akurat nie mamy wpływu. Zrobią to i tak.

donadams:
Ale to nie ma żadnego przełożenia na sytuację, w której znajdują się oskarżeni o cokolwiek, za co staje się przed komitetem.

Pisałem dłuższy wywód na ten temat, ale jeszcze raz przeczytałem to, co napisałeś i uznałem, że nie jestem w stanie pokazać ci innej perspektywy.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej